Už máte ve svém šatníku pánský kabát? Mám pro vás dobrý typ na pánské kabáty z kolekce Marks&Spencer pro podzim/zima 2014/2015.
Už máte ve svém šatníku pánský kabát? Mám pro vás dobrý typ na pánské kabáty z kolekce Marks&Spencer pro podzim/zima 2014/2015.

Pánský kabát z Marks&Spencer je dobrá volba!

Už máte ve svém šatníku pánský kabát? Mám pro vás dobrý typ na pánské kabáty z kolekce Marks&Spencer pro podzim/zima 2014/2015.

Klasickým pánským zimním oblečením je bunda. Pánský kabát je kousek, který je v pánských šatnících zastoupen pořád poskrovnu, Ani se nedivím. Když za mnou přišel můj náctiletý syn loni na konci zimy, že by si nějaký cool zimní pánský kabát pořídit, nastal problém. Ne že by v kolekcích butiků kabáty nebyly. Jejich výběr ale bývá omezený, natož pak na konci sezóny, kdy pak klučina, který se vytáhl do výšky více než je pro módní výrobce „snesitelné“, už jen stěží na sebe něco najde. Proto nezapomeňte, že čas na pánské zimní kabáty přichází nyní a není třeba jejich nákup odkládat.

Pánský kabát z kolekce Marks&Spencer pro podzim/zima 2014/2015. Kabát je z kolekce Best of British a je v módní skořicovo-hnědé barvě.
Pánský kabát z kolekce Marks&Spencer pro podzim/zima 2014/2015. Kabát je z kolekce Best of British a je v módní skořicovo-hnědé barvě.

Vytipoval jsem řadu velice zdařilých modelů pánských kabátů, teď bych vám ale chtěl představit pouze sortiment jedné značky, kterou pokládám za natolik kvalitní, že si zaslouží speciální pozornost. Je to Marks&Spencer, značka, díky které si můžeme sáhnout na anglickou kvalitu a styl. Letos na podzim a v zimě ještě o to více, protože poprvé se i do Čech dostala kolekce Best of British a to i v pánské kolekci. A i zde najdete kvalitní pánské kabáty, které jsou přesně těmi, které vydrží v šatníku více než jen jednu sezónu. Pánský kabát z Marks&Spencer nezklamal mne a rozhodně nezklame ani vás.

FOTOGALERIE: Lookbook Best of British – pánské kabáty M&S

Pánský kabát není kousek na jednu sezónu

Ani u zimních bund nebýváme mi muži natolik rozmařilý, abychom si je kupovali na pouhou jednu sezónu. Natož pokud jde o pánský kabát. Či už pánský zimní kabát, nebo pánské kabáty na jaro či podzim, vždy jsou to kousky, ke kterým bychom měli přistupovat jako k něčemu nadčasovému. Můj táta měl svůj trenčkot, přiznám barvu, 40 let. Pořád vypadá dobře a pořád jej může obléct, když si to jeho outfit vyžaduje. Nechci vám teď říkat, že máte kašlat na módu a s jedním kabátem si vystačit půlku svého života. Ale pravdou je, že pokud nejste muž, pro kterého se nošení pánského kabátu stane každodenní image a za jednu sezónu jej dokážete totálně obnosit, je vhodné investovat do takového, který je nadčasový a i po pěti či deseti letech vám poslouží bez toho, abyste v něm vypadali de modé. A jestli někde hledat nadčasovou eleganci, tak v Anglii a u anglických módních značek. Čímž se opět dostávám k Marks&Spencer a pánskému kabátu této značky. Tak se mrkneme na letošní sortiment pánských kabátů, co říkáte?

Pánský kabát z kolekce Marks&Spencer pro podzim/zima 2014/2015. Kabát je z kolekce Best of British a zdobí jej jemně naznačené káro.
Pánský kabát z kolekce Marks&Spencer pro podzim/zima 2014/2015. Kabát je z kolekce Best of British a zdobí jej jemně naznačené káro.

Pánský kabát z Marks&Spencer – modely pro sezónu podzim/zima 2014/2015

Pojďme se podívat nejdříve na pánské kabáty z kolekce Best of British M&S. Tato speciální kolekce Marks&Spencer se chlubí tím, že je vyrobená v Británii a ne ve spřátelených destinacích oplývajících levnou pracovní silou. Má být zárukou kvality i toho, že se do vašeho šatníku dostane skutečný styl anglických gentlemanů. A pro anglického gentlemana by rozhodně nestačil jeden model pánského kabátu. Takže pánský kabát pro sezónu podzim/zima 2014/2015 v této kolekci najdete v několika délkách, barvách a střizích, vždy však přiměřeně konzervativní, anglicky-elegantní a stylový.

Pánské kabáty v kolekci Best of British Marks&Spencer nabízí kromě oblíbených tříčtvrťových kabátů také delší modely. Dlouhý pánský kabát najdete v kolekci v klasické a oblíbené černé barvě, ale také ve skořicovo-hnědém odstínu ve stylu Sherlocka Holmese.

FOTOGALERIE: Vyberte si pánský kabát z kolekce Best of British M&S

Avšak také v klasické pánské kolekci Marks&Spencer pro podzim a zimu 2014/2015 najdete pánské kabáty. O nic méně povedené, než ty v kolekci Best of British. Oblíbené tříčtvrťové délky dělají z kabátu svrchník vhodný k obleku, klasickým kalhotám  k džínám. Mezi modely najdete dvouřadé i jednořadé zapínání, které může být přiznané nebo kryté. Pánský kabát má vždy klasickou fazónu, avšak všímejte si třeba hru s kapsami či límci, která jim dává jemné a decentní  odlišnosti.
FOTOGALERIE: Katalog pánských kabátů z kolekce Marks&Spencer

Zdroj obrázků: pánské kabáty Marks&Spencer pro podzim/zima 2014/2015