Diamanty a ženy spolu doslova souzní. Máte své šperky s diamanty?

Jsou dva šperky, které by měla mít každá žena: ten s diamanty a perly. Konkrétně diamant dostal šanci dostat se skutečně ke každé ženě, a to v podobě zásnubního prstenu s diamantem. Nemusí však být jediným diamantovým šperkem ve šperkovnici.

Slovo diamant vychází z řeckého slova znamenajícího v překladu „nezničitelný“. Většina z nás pokládá diamant za nejtvrdší přírodní nerost. Odborníci vědí, že to tak zcela není, ale klidně si to můžeme myslet dál. Skutečně jde o jednu z nejtvrdších přírodních látek. Krásu pak diamantu dodává jeho výbrus. Existují různé druhy výbrusů, ale tím nejoblíbenějším je briliantový. Takže se s diamanty často setkáváme pod názvem brilianty.

O diamantech možná mnohé nevíte

Věděli jste třeba, že diamanty vznikaly nejčasněji v hloubce 100 až 200 km pod zemským povrchem? A že diamant je v podstatě jediným drahokamem, který se vyskytuje ve všech barvách? Na rozdíl od jiných drahokamů je však u něj vysoce ceněna právě bezbarvost. Ta je naopak u jiných drahokamů nežádoucí.

Hodnotu diamantu zvyšuje jeho brus. Ten byl zdokonalován po staletí. Klasický kulatý diamant se brousí na 57 plošek, nazývaných též fasety. Zajímavostí je, že brusem přijde diamant až o polovinu své hmotnosti.

Nejčastěji se s diamantem setkáváme na prstýnku

Zásnubní prsten s diamantem nám možná připadá jako filmová rekvizita všech romantických filmů. Ale pánové by si měli uvědomit, že věnovat jej je již naprostý standard i u nás, nejen někde v zahraničí. Požádat o ruku se tedy rozhodně patří s krásným prstýnkem s diamanty. Dovolit si jej může každý. Dají se pořídit levnější, s drobnějšími diamanty, ale rovněž luxusnější kousky. Diamant je tradičně osazen do zlata. Dnes je velkým hitem především bílé zlato, ale tradiční jsou i prsteny s diamantem ve žlutém zlatě. Mnohé ženy jej pořád preferují. Zajímavě a něžně pak vypadají diamantové zásnubní prstýnky v růžovém zlatě.

Stále častěji se však diamanty objevují i na snubních prstenech. Tzv. obroučky dnes nebývají stejné pro muže a ženu. A právě ten ženský snubní prsten bývá bohatě zdoben diamanty.

Diamanty a ženy k sobě patří

Ideálně žena nezůstane pouze u jediného šperku s diamantem, u zásnubního prstýnku. Diamanty jsou krásné na náhrdelnících, náušnicích, náramcích i na dalších prstenech. Sluší jim to sólo, ale i v kombinaci s jinými barevnými drahými kameny. Cena těchto šperků je obvykle předurčuje k tomu, aby se nosily spíše příležitostně. Ale to vždy záleží na majitelce šperku. Třeba náušnice s diamanty se často dávají již malým holčičkám po narození.

Cena diamantů neklesá. Naopak roste. Proto jsou i šperky s diamanty zajímavou investicí. I když se jako investice doporučují spíše investiční diamanty, není žena, kterou by nelákalo mít diamant osazený raději v krásném šperku, který si může občas obléct a vynést na ples, do divadla, či na významnou sešlost.

Kam pro dokonalé diamantové šperky?

Nebojte se investovat do diamantů a současně do ženské krásy, kterou ještě více podtrhnou. Český výrobce prémiových šperků, společnost OPTIMA DIAMANT, nabízí nádherné šperky s diamanty – snubní prsteny, zásnubní prsteny, diamantové šperky, ale rovněž šperky s dalšími drahokamy, či samostatné drahé kameny, včetně diamantů. Sortiment si prohlédnete rovněž v e-shopu Diamant.cz, kde si šperky s diamantem máte možnost i bezpečně zakoupit.