Nová prsa 2024: Víte, co vše dokáže plastická operace prsou s našim vzhledem?

Plastické operace prsou se staly běžnou součástí estetické chirurgie. Zejména nám, ženám, nabízí možnosti, jak upravit jejich vzhled či velikost. Tyto operace nejsou jen o estetice, ale často mají i zdravotní přínosy. Víte však, co vše dnes v této oblasti dokáže estetická medicína a jaké zákroky lze podstoupit? Nová prsa 2024 rozhodně nejsou jen o silikonových implantátech.

Plastické operace prsou nabízejí široké spektrum možností pro ženy, které chtějí změnit vzhled svých prsou z estetických, nebo zdravotních důvodů. Podívejte se, co by vám měla dobrá klinika estetické chirurgie v roce 2024 nabídnout.

Zvětšení prsou neboli augmentace: Silikonové implantáty jsou stále nejoblíbenější

Naše prsa se celý život mění. Jiná jsou v pubertě, jiná v mladém věku, zcela se změní v těhotenství, při kojení a pak po něm. Další změny naše prsa čekají v menopauze. Jako ženy je však chceme mít dokonalé v každé etapě našeho života, jsou totiž považovány za symbol ženství a krásy.

I proto mnohé z nás saháme po možnostech moderní estetické medicíny. Ta umí díky silikonovým implantátům změnit jejich velikost i tvar. Jde o nejčastější typ chirurgického zákroku související s úpravou tvaru či velikosti prsou. Kvalitní anatomické implantáty dnes vypadají přirozeně (můžete však volit i kulaté), nemusíte se bát ani toho, že by byly nebezpečnými. Zvětšení prsou mohou podstoupit pouze ženy starší 18 let. Není vhodné, když plánujete otěhotnět a důležité je též rozumně volit velikost implantátů.

Nová prsa 2024 můžete mít i bez silikonu: Zkuste zvětšení prsou vlastním tukem

Moderní metodou je zvětšení prsou za pomoci vlastního tuku. Ten se na těle odebere tam, kde přebývá a přidá se tam, kde schází, tedy do prsou. Je to tedy liposukce a augmentace v jednom. Dokonce je možné zákrok kombinovat i se silikonovými implantáty. Tradiční však je odebrat tuk o objemu cca 600 ml z břicha a stehen a ten pak jemnou kanylou vpravit do prsou. Tuk však může časem ubývat, až o 40 %, takže se zákrok obvykle opakuje. Tento zákrok neumí zcela nahradit silikonové implantáty, ale je velice vítaný klientkami, pro které je dostačující změna velikosti o jedno číslo.

Nejen větší, ale i krásnější: Kombinace augmentace s modelací prsou řeší pokleslá prsa

Ne vždy přinese samotný implantát kýžený efekt. V případě pokleslých prsou nemusí stačit. Naše prsa ztrácí tvar a objem s věkem, když radikálně zhubneme, někdy též po těhotenství a kojení. Řešením je pak modelace prsou s augmentací. Samotné vložení implantátu by nebylo dostatečným. Prsa by sice získala objem, avšak tvar by i nadále byl povislý.

Zpevnění prsou modelací: Mammaplastika je stále žádanější

Už jsme zmínily, že gravitace, stárnutí, těhotenství či kojení vedou k úbytku hmoty prsou a k jejich poklesu. Částečně jde tomuto stavu předejít správnou péčí o prsa a vhodnou kosmetikou, ne však vždy. Jakmile dojde k atrofii prsní žlázy a na prsou vzniknou kožní přebytky, je záchranou už jen modelace poprsí. V rámci modelace se při zákroku zvednou prsní dvorce směrem nahoru a provede se redukce nadbytečné a povolené kůže. A nová prsa jsou na světě.

Když potřebujeme naopak ubrat: Zmenšení prsou má obvykle zdravotní důvody

Někdo po velkých prsou touží, jiné z nás ví, že jsou spíše problémem. Gigantomastie, tedy nadměrně velké poprsí, způsobuje ženám fyzické i psychické problémy. Řešením je operace, u které dojde ke zmenšení prsou a současně se provede jejich modelace. Jestliže vás bolí hlava, páteř, máte vadné držení těla, nebo různé kožní problémy způsobené velikostí prsou, rozhodně s operací neváhejte.

Krása je v symetrii: Operace prsou umí vyřešit i jejich asymetrii

Podle plastických chirurgů neexistuje na světě žena, která by měla zcela symetrická prsa. Někdy je však tento rozdíl příliš patrným. Může jít o vrozenou asymetričnost, stav po nemoci případně po úrazu. Plastická operace umí tento stav vyřešit. Nová prsa budou symetrická, postačí k tomu modelace a vhodný implantát. Implantáty se nabízí v různých velikostech. Do každého prsu je možné vložit jiný, či jeden ponechat bez implantátu. Následně se prsa domodelují do stejného tvaru.

Operace vpáčených bradavek

Ne vždy se ženám vyvinou správně bradavky. Nejde jen o problém vizuální, je to též vada funkční, která ztíží, či zcela znemožní kojení. Propadlé bradavky do vnitřku prsu však jde vyřešit opět vhodným zákrokem. Zákrok lze provádět v celkové narkóze i ambulantně v místním znecitlivení.

Nová prsa vyřeší vaše estetické i zdravotní problémy

Plastická chirurgie dnes nabízí široké spektrum možností, které dovedou uspokojit estetické i zdravotní potřeby nás žen. Od zvětšení prsou silikonovými implantáty, přes zvětšení pomocí vlastního tuku až po kombinace s modelací prsou. Nová prsa už dávno nejsou jen o vzhledu, ale také o zlepšení kvality života. Plastika prsou pomáhá ženám k sebevědomí i k životu bez zbytečných zdravotních obtíží.

Zdroj informací o možnostech plastických operací prsou: www.perfectclinic.cz.