Je čas vyrazit na dovolenou: Ubytování Chorvatsko se dá najít stejně snadno, jako to u nás

Jednoznačnými vítězi mezi dovolenkovými destinacemi letošního roku jsou Česká republika a Chorvatsko. Obojí si obvykle zvládneme naplánovat i bez cestovní kanceláře a též na poslední chvíli. Naše dovolená je tak variabilnější, svobodnější, ale i levnější. 

Chorvatsko je ideální destinace pro rodinnou dovolenou, ale i pokud si chceme užít krásné a teplé moře s dobrou dojezdovou vzdáleností. Lze se sem sice vydat letadlem, Češi ale Chorvatsko milují i proto, že si sem bez problémů dojedou vlastním automobilem. Posledním hitem je též cestování na dovolenou do Chorvatska vlakem. 

Rodinná dovolená v Chorvatsku

Chorvatsko je známé tím, že je „family friendly“ a rovněž „kids friendly“. Turistické destinace počítají s tím, že letoviska navštěvují rodiny, mnohdy s více dětmi, nebo s malými dětmi. Nechybí proto atrakce a programy pro děti. Ubytování Chorvatsko – to je obvykle perfektně připravený systém ubytovacích zařízení, kde nechybí přebalovací pulty pro kojence, dětská hřiště, kde se počítá s tím, že pokud si chcete půjčit kola, tak budete mít zájem i o ta dětská.

Luxusněji nežli doma

Přesně tak si můžete užívat rodinnou dovolenou v Chorvatsku. Apartmány Chorvatsko nabízí ideální řešení i tehdy, když chcete na dovolenou do Chorvatska vyrazit i ve větší skupince. Pokud se k vám domů ani při největší snaze nevtěsnáte s babičkou, s dědečkem, se svými sourozenci a s jejich rodinami, můžete si to dopřát právě na společné dovolené v Chorvatsku. Ubytování s většími skupinkami hostů počítá. Stejně tak lze podobnou dovolenou s vhodným ubytováním zorganizovat, pokud se ji rozhodneme trávit s větší partou přátel, se kterými jsme třeba i kvůli covid-19 na čas přerušili styky, a teď si chceme vše vynahradit. 

Jaký je trend pro letošní dovolené? 

Nejvíce Čechů se rozhodlo kombinovat dovolenou v České republice a v Chorvatsku. To je místem, kam se vyráží na 10 až 14 dnů. Dovolená u nás doma pak bývá týdenní, mnohdy však během týdne změníme lokalitu a i ubytování. Oblíbené jsou též opakované prodloužené víkendy s dětmi v různých destinacích Česka. Mnohdy si je vybíráme právě podle kvality ubytování. Lidé si tak najdou třeba ubytování Klatovy a vydají se poznávat krásy tohoto pošumavského městečka s mnoha zajímavostmi, se skvělým koupalištěm, i s přírodními kouty samotné Šumavy.

♥ TIP 

Plánujete si svoji letní dovolenou? Ať již si chcete užít památky či moře v Chorvatsku, nebo objevovat krásy České republiky, hotely a ubytování si snadno zarezervujete přes portál Hotely.cz. Jde o nejjednodušší způsob, jak si naplánovat skvělou dovolenou.