Bílá není jenom barvou pro nevěsty. Místo zahalování se do černé zkuste v předjarní Resort 2014 sezóně protipól této barvy a oblečete se jako bílé, malířem ještě netknuté plátno. Bílé šaty, bílá halenka s bílou sukní, bílé kalhoty s bílým topem a bílým sáčkem – neznám ženu, které by bílá neslušela a nedělala ji krásnější.

Říct, že bílá není barva, je v této předjarní sezóně Resort 2014, kdy je bílá jedním z módních trendů, skutečně vulgární! Bílá je dokonalá a sluší nám se světlou pletí, i ženám s krásně snědou pokožkou, sluší mladším i starším, dlouhovláskám i krátkovláskám. Je to ideální barva, kterou nejde téměř nic zkazit. Možná má jen jednu malou neblahou vlastnost, na rozdíl od zeštíhlující černé může opticky nějaké to kilo přidat. Ale jen když zvolíte špatný střih oblečení.

Předjarní módní trendy: Bílé plátno / Resort 2014

Předjarní módní trendy: Bílé plátno / Resort 2014

FOTOGALERIE: Bílé outfity a bílé oblečení

Není bílá jako bílá. I bílá má své odstíny a jemné nuance, které se objeví často jen použitím různého materiálu. Jak s různými odstíny bílé pracovat, vidíte například na kalhotovém kostýmku Diesel Black Gold. Zatímco je kostýme krémový, halenka je sněhobílá. Aby byl outfit dokonalý, je třeba ke kostýmku kombinovat rovněž sněhobílé doplňky – kabelku či boty. Bílé sluší také kovové doplňky – stříbrné i zlaté. Nic nepokazíte ani stopovým množství černé – pozor ale, přidávejte ji skutečně s citem!

Kombinujte bílou s průhlednými efekty

Specialitou sezóny Resort 2014 je ale kombinace dvou trendů – bílého oblečení a průhlednosti. Průhlednost bílých tkanin vytváří nádherné jemné kombinace bílé a barvy kůže. Je to nádherná podívaná, určitě ji vyzkoušejte!

S průhlednými efekty na bílých outfitech si v Resort kolekci hrají například Christopher Kane nebo J. Mendel.

S průhlednými efekty na bílých outfitech si v Resort kolekci hrají například Christopher Kane nebo J. Mendel.

S průhlednými efekty na bílých outfitech si v Resort kolekci hrají například Christopher Kane nebo J. Mendel.

S průhlednými efekty na bílých outfitech si v Resort kolekci hrají například Christopher Kane nebo J. Mendel.

Bílá také pro nožky a na kabelku

Dokonalé bílé oblečení potřebuje také bílé boty. Boty však nemusí být jen sněhobílé. Mohou být kombinované se špetkou černé, tělové nebo třeba s kovově lesklými částmi. Stejný styl jako boty by měla mít kabelka. Takže buď jsou boty i kabelka bílé, anebo používají stejný „vzorec“ pro kombinaci doplňkových barev. Do bílých oufitů se hodí také kabelky a boty z průhledných materiálů, nebo crazy zdobené.

Boty z kolekcí Charlotte Olympia, Jimmy Choo, Gianvito Rossi a Giuseppe Zanotti.

Boty z kolekcí Charlotte Olympia, Jimmy Choo, Gianvito Rossi a Giuseppe Zanotti.

Bílé kabelky z kolekcí Marc by Marc Jacobs, Michael Michael Kors, Saint Laurent a Valentino.

Bílé kabelky z kolekcí Marc by Marc Jacobs, Michael Michael Kors, Saint Laurent a Valentino.

Průhledná móda pro make-up

Průhlednost zápasí s krytím i na make-upu. Ve stylu „ukaž a ukryj“ zkuste místo krycí rtěnky použít pouze tónovaný lesk a oční stíny pouze tónujte tón v tónu s barvou vlastní pokožky.

Místo rtěnky použijte barevně tónovaný lesk na rty.

Místo rtěnky použijte barevně tónovaný lesk na rty.

Zdroj obrázků: móda z kolekcí oblečení návrhářů a firem, style.com, net-a-porter.com, Ciaté

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail