Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Lob – nejpopulárnější účes dneška, se kterým se musíte seznámit!

Určitě jste jej už viděly, jenom nevíte, že má také svoje jméno. Mluvíme o účesu, který dostal jméno lob. Milují ho kadeřníci, hollywoodské hvězdy i my ženy!Že vám účes s názvem lob nic nehovoří? Nevadí. Možná že zjistíte, že jste jej již také nosila nebo jej třeba právě teď máte na hlavě. Vysvětlování ale možná nebude až tak jednoduché. Lob je totiž název pro dlouhý bob (ang. long bob). Takže začít musíme právě u tohoto druhého účesu. Znáte tedy bob?

Lob je účes, který se stal populárním u hollywoodských celebrit, kadeřníků i žen celého světa.

Lob je účes, který se stal populárním u hollywoodských celebrit, kadeřníků i žen celého světa.

Lob vs. bob – podívejte se na rozdíly!

Přestože lob je vlastně účes pro polodlouhé vlasy, který je prodlouženým bobem a není žádnou novinkou, tím, že nyní získal na své popularitě, získává slávu i název tohoto účesu – lob. Zatímco bob je typ středně dlouhého účesu, který se nosí v délce zhruba končící u brady – někdy dokonce pod ušima, lob (tzv. long bob) je odrostlejší varianta tohoto účesu s délkou končící na ramenou. Lob, podobně jako bob, může mít různé úpravy. Vlasy mohou být hladké, vlnité i silně zkadeřené. Už vůbec nezáleží na tom, jestli jsou vlasy blond, hnědé, obarvené na červeno nebo nějak kreativně kolorované. Naskýtá se otázka, proč je tedy lob tak populárním účesem a proč se o něm vlastně tolik mluví?

Lob vs. bob – zatímco bob je krátká forma účesu vycházející z mikádo tvaru, lob je jeho prodlouženou variantou sahající po ramena. I proto se mu také říká dlouhý bob, nebo long bob.

Lob vs. bob – zatímco bob je krátká forma účesu vycházející z mikádo tvaru, lob je jeho prodlouženou variantou sahající po ramena. I proto se mu také říká dlouhý bob, nebo long bob.

Proč móda miluje lob účesy?

  1. Lob si oblíbily hollywoodské celebrity. Nosí jej Reese Wintherspoon, Gwyneth Paltrow, Nicol Richie, Nicol Kidman a kde-kdo další!
  2. Účes lob milují také kadeřníci a koloristé. Dává možnost s vlasy experimentovat co do střihu, tvaru i barvy.
  3. Lob samozřejmě milujeme my ženy. Nabízí nám mnohem větší variabilitu, než krátké účesy nebo již zmiňovaná forma krátkého účesu – bob. Přitom lob je mnohem méně náročný na péči než dlouhé vlasy. Už jen množství vlasové kosmetiky, které ušetříme při této délce účesu, stojí za zmínku.

FOTOGALERIE: Lob účesy pro podzim 2014 a jaro/léto 2015

Lob – lehce udržovatelný účes s obrovskou variabilitou

Vlasy střižené na lob se udržují lehce. Nevýhodou je trochu větší zátěž pro konečky, jež se mohou díky své délce po ramena více ničit. Zrovna tato délka vlasů bývá citlivá na to, že se nám zamotají do zipu bundy, nebo že se nám třepí díky neustálému otírání se o ramena. To lze ale řešit vhodnou regenerační péčí a pravidelným zastříháváním roztřepených konečků vlasů.

Variabilita lobu je v jeho délce. Lob se dá sepnout sponou, gumičkou do culíku, dokonce z něj možná už dokážete vykouzlit i malý drdol. S pomocí příčesku bez problémů! Zatímco krátké vlasy lze měnit téměř jen stylingem a i tak dost omezeně, lob už lze proměnit na skutečně jiný účes než je ten, který nosíme běžně. Třeba když se chystáme na ples nebo na svatbu.

Lob si dobývá svoji pozici mezi jinými účesy a letošní účesy pro podzim 2014 mu hrají do noty. Rozhodně ale jeho sláva s letošním rokem neskončí. Účesy 2015 s lob vlasy opět počítají!

Zdroj obrázků: účesy světových kadeřníků, Google

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail