Znáte trendy barvy pro jaro a léto 2016, které ovládnou módu nadcházející sezóny? Nejen oblečení, ale i účesy nebo barvy interiérů?

První polovině letošního roku budou v módě vládnout zejména jemné pastelové odstíny modré, oranžové nebo růžové. A neplatí to jenom pro oblečení: tyto barvy ovládnou také kadeřnická studia nebo bytové interiéry. Na co se tedy můžeme těšit? Společnost Pantone, světová autorita v oblasti barev, vyhlásila pro jaro/léto 2016 kolekci 10 barev, která prý bude určovat módní trendy. Z velké části jde o jemné pastelové odstíny – na univerzální černou nebo erotickou rudou protentokrát zapomeňte.

Desítka barev pro jaro/léto 2016 podle Pantone.

Desítka barev pro jaro/léto 2016 podle Pantone.

(Zdroj: hairstyles-expert.com)

Nejvíce jsou v paletě zastoupeny odstíny modré, své zástupce má i oranžová, růžová, žlutá, zelená, hnědá nebo šedá. A s jedinou výjimkou Snorkel Blue (mořská modrá) jsou všechny tóny velmi jemné, uklidňující a vyvážené.

Pantone z desítky barev vybrala také dva vítěze – tzv. barvy roku 2016. Pomyslnými králi barev se pro letošek stávají Serenity (světle modrá s nádechem fialové) a Rose Quartz (jemná růžová).

A na závěr malá inspirace ve vítězných barvách.

Rose Quartz vypadá skvěle na spodním prádle, Serenity zase třeba na kabátě.

Rose Quartz vypadá skvěle na spodním prádle, Serenity zase třeba na kabátě.

(Zdroj: sheego.cz a theoutfit.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail