Co dělat doma, když zrovna nemůžete vyrazit na kolo, na bazén, nebo třeba do oblíbené restaurace? Pořiďte si kvalitní terč na šipky a pojďte si zaházet.
Šipky jsou ideální zábavou do našich bytů, domů i chalup. Nepotřebujeme pro ně příliš mnoho místa. Zahrajeme si je v předsíni, v kuchyni, v garáži i pod pergolou. Zabaví nás jako jednotlivce, pobavíme se v páru, milovat je budou děti, zejména když je povýšíme na rodinnou zábavu. Jsou skvělým způsobem, jak trávit čas aktivně, jinak než před displeji našich elektronických zařízení. A i když mnoho kalorií u šipek nespálíme, pořád jde o sportovní aktivitu, a nejen o pasivní činnost. Šipky si každý rychle zamiluje.Vyberte si správný terč na šipky
Terč na šipky může být elektronický nebo manuální, přesněji takový, u kterého si s počítáním skóre musíme vystačit bez chytré elektroniky. Hru to však nijak neznehodnocuje, někdy možná právě naopak.
Když se vám nechce počítat
Elektronické terče na šipky umí nastavit typ hry, počítají skóre, i sledují pořadí hráčů. K jejich zprovoznění potřebujete mít poblíž zdroj elektrické energie, což může v domácnosti někdy přece jen trochu znesnadnit jeho instalaci. Používají se dvouřádkové sportovní terče, nebo terče třířádkové. Což je terč pro použití v domácnosti.
Bez elektroniky jsou terče sisalové a plastové
Sisalové terče jsou mimořádně kvalitní a trvanlivé terče určené pro každého, kdo to myslí se šipkami vážně. Jsou vytvořeny z rostlinných vláken. Není jich vůbec málo. Na ty kvalitnější sisalové terče se používá až 16 milionů vláken. Sisalové terče umožňují velice přesnou hru. Profesionálními sisalovými terči jsou tzv. žiletkové terče. Dále se vyrábí terče s trojúhelníkovými, nebo kulatými dráty.
Levnější variantou sisalových terčů jsou plastové terče. Jsou méně přesné než sisalové terče, ale pro hobby použití, kdy nechceme za terč příliš utrácet, jde o dobrou volbu. Pro úplné začátečníky a pro děti jsou dokonce dostatečnými papírové terče. Ty se dají koupit skutečně za pár korun. Bojíte se dát dětem do ruky ostré šipky? Zejména, pokud jsou menší a hrají bez dozoru, budou řešením magnetické terče na šipky, se kterými se hraje bez použití šipek s ostrými hroty.
Terče určené pro hobby použití nejsou žádná masivní monstra. Jde o lehké terče, které snadno pověsíte a opět složíte a odložíte. Pokud to ale se šipkami myslíte vážně, máte možnost si pořídit i terč v tzv. kabinetu. Jde vlastně o stylovou skříňku, ve které je terč trvale umístěn. A nejen on. Ve skříňce najdou místo i šipky a součástí bývá též tabule pro zapisování výsledků. Chcete-li hrát, stačí otevřít dvířka. Kabinety na šipky lze koupit již jako kompletní sety, ale i samostatně, a umístit si do nich terč či šipky dle vlastního výběru.
Jak si vybrat šipky podle typu terče?
K různým terčům se hodí různé šipky. Šipky steel jsou šipky s kovovým hrotem vhodné především pro sisalové terče. Koupit si lze samostatně tělíčka, tedy barrels, která pak doplníte hroty. Nebo jsou k dispozici komplety. Mosazná tělíčka se hodí pro začínající hráče, profíkům jsou určena ta wolframová.
Soft šipky mají plastové hroty a určeny jsou pro elektronické terče. Skládají se z tělíčka, letky, násadky a plastového hrotu. V e-shopu E-sipky.cz, který se specializuje na kompletní sortiment pro šipky, mají dokonce speciální softové šipky pro ženy, které jsou v designu, jenž osloví právě dámy.
Zdroj obrázků: Depositphoto, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu