Aktuální pánská kolekce Louis Vuitton pro nadcházející podzim a zimu 2014/2015 je nekompromisně elegantní a maskulinní. Přináší řadu nových nápadů pro pánský šatník.
Aktuální pánská kolekce Louis Vuitton pro nadcházející podzim a zimu 2014/2015 je nekompromisně elegantní a maskulinní. Přináší řadu nových nápadů pro pánský šatník.

Pánská kolekce Louis Vuitton si pohrává s tématem digitálního věku

Aktuální pánská kolekce Louis Vuitton pro nadcházející podzim a zimu 2014/2015 je nekompromisně elegantní a maskulinní. Přináší řadu nových nápadů pro pánský šatník.

Cestovatel Louis Vuitton se letos na podzim – digitálně, z ptačí perspektivy – podívá na krásy jihoamerických planin. „Naše kolekce vždycky reflektují na téma cestování,“ vysvětluje Kim Jones pro Louis Vuitton, „ale idea této kolekce je o technickém cestování, digitálním cestování – důsledcích toho, že dnes můžeme poznávat svět prostřednictvím monitoru nebo displeje.

Studovali jsme mapy světa z vesmíru, které pořídila NASA, a letecké fotografie Machu Picchu, Cusco, poutě Atacama a obrazců Nazca v Peru. Pak jsme se do těchto míst jeli podívat a vybrali ty nejlepší lokální materiály. Tvůrčí nápad této sezony je zkombinovat tyto často velmi důmyslně vyráběné látky a vzory s ideou digitálního cestování, neustálého pohybu… A zcela v duchu tradice značky Louis Vuitton nechybí ani dokonalé řemeslné zpracování, ale i technická propracovanost. Nechtěl jsem vytvořit něco rustikálního nebo nostalgického. Cílem byl technický a moderní dojem.“

Pánská kolekce Louis Vuitton přináší nové idee pro digitální věk
Pánská kolekce Louis Vuitton přináší nové idee pro digitální věk

Pánská kolekce Louis Vuitton přináší nové idee pro digitální věk

Zatímco si pánská kolekce Louis Vuitton pohrává s tématem digitálního věku, nic z ní není výsledkem „ kopírovat + vložit“. Kim Jones a jeho tým využili svých poznatků z navštívených lokalit pro rozpracování nových nápadů založených na kombinaci nejnovějších inovací a tradičního řemesla. Jones nashromáždil digitální obrazy, které použil jako kontrast ke své kolekci – technickou juxtapozici ke svým luxusním produktům, které jsou výsledkem časově a odborně náročné ruční výroby. Nejmodernější textilie se potkávají s nejušlechtilejšími přírodními materiály. Tradiční materiály jsou transformovány do nových barev a struktur. Představil se i Damier Cobalt, řemeslně dokonalá variace z klasických kůží. Pletené modely z vzácné vlny předené pouze z těch nejjemnějších chlupů lamy vikuña jsou často zdobeny zvířecími glyfy z planin Nazca. I přehlídkové molo připomínalo leteckou fotografii pouště Atacama, ale jedná se o ruční malbu.

Pánská kolekce Louis Vuitton přináší nové idee pro digitální věk
Pánská kolekce Louis Vuitton přináší nové idee pro digitální věk

Z letecké fotografie si kolekce také bere inspiraci pro svoji zemitou barevnou paletu transponovanou na různé oděvy pro různé příležitost – na den, obleky, na ven, na večer a na doma – kašmír, vicuña, činčila, alpaka, hedvábí a nové inkarnace legendárních kůží značky Louis Vuitton.

FOTOGALERIE: Pánská módní kolekce Louis Vuitton pro podzim a zimu 2014

Pánská kolekce Louis Vuitton představuje zcela nové střihy a siluety

Ke střihům Louis Vuitton je v této sezoně přistupováno úplně novým způsobem. Obleky jsou střiženy tak, aby působily lehčeji a byly více na tělo; nová látka, směs vlny a mohéru, je nemačkavá, což ji činí ideální pro cestování. Ramena jsou ručně stehovaná a z lehkého plátna, klopy mají špičatý tvar jako pocta oblekům Hirama Binghama III, dobrodruha a hledače pokladů, o němž se říká, že objevil Machu Picchu. Kabáty jsou z oboustranného kašmíru, stejně jako deky, které Kim Jones zařadil do své první kolekce pro značku Louis Vuitton. Některé nesou jemný vzor stylizovaný do tradičních peruánských motivů, jako jsou například perforované horizontální pruhy.

Siluety pánské kolekce Louis Vuitton jsou geometricky čisté. Oděvy splývají směrem od výrazného, zaobleného ramene. Budí téměř dvojrozměrný dojem – jako byste se na ně dívali na monitoru.

FOTOGALERIE: Detaily z módní kolekce Louis Vuitton

Dalším geometrickým motivem pánské kolekce Louis Vuitton pro podzim a zimu 2014/15 je nová tmavomodrá verze klasického vzoru Damier od Kima Jonese: Damier Cobalt. „Tmavě modrá barva mi vždy připomene Paříž,“ komentuje Kim Jones. „Chtěl jsem inovovat legendární Damier, a toto mi přišlo jako velmi logický krok. Modrá je barva, která zapadá do mé vášně pro barvy, ale je stále dostatečně diskrétní pro pracovní příležitosti.“ Nový Damier Cobalt se představil na klasické tašce Keepall, na taškách do ruky, brašnách s popruhem přes tělo (messenger) a aktovkách. Všechny tyto tašky nyní mají inovované ucho tón v tónu, které záměrně připomíná detail z legendárních kufrů Louis Vuitton a které kombinuje kov a kůži. Mnoho tašek v kolekci má i prvek charakteristický pro tvorbu Kima Jonese – nylonové popruhy, jako například taška na kolečkách, taška, kterou lze pomocí odepínatelných popruhů přetvořit na ruksak, stejně upravitelná taška Keepall a nová taška do ruky s praktickými přihrádkami, díky nimž bude kontrola na letišti daleko jednodušší. Mnoho tašek této sezony je konstruováno tak, aby se daly pohodlně složit.

VIDEO: Pánská kolekce Louis Vuitton pro podzim a zimu 2014

https://youtu.be/DThz1-Mcmq4

Nová kůže pánské kolekce Louis Vuitton pro tašky, boty a další pánské doplňky

Pánská kolekce Louis Vuitton pro podzim/zimu 2014/15 představila i nové typy kůží: nubuková kůže se zrnem, inspirovaná kůží Epi, stříbrná leštěná teletina s vytlačeným vzorem Damier, a pogumovaná kůže, která je zde použita na lemy tašek z technického plátna Damier. Na skládaných modelech, pouzdře na tablet a kovem lemovaná verzi klasické cestovní peněženky Atoll se uplatnila měkká krokodýlí kůže. To, co vypadá jako malé, tvrdé aktovky, jsou ve skutečnosti skládací stolní hry na cesty, z kovu a ebenu z Macassaru. Herní motiv se také objevuje na geometricky uspořádaných čtvercích z kovu a křišťálu, které tvoří přívěšky na tašky. Inspirací byl „Pateki“ – hlavolam, který ve dvacátých letech minulého století vymyslel sám Gaston-Louis Vuitton.

Kombinace funkčních, praktických a moderních detailů s tradičními ušlechtilými kůžemi se nevyhnula ani botám z pánské kolekce Louis Vuitton, které jsou v této sezoně redukovány pouze na několik málo stylů: jsou zde polobotky z glazované teletiny, sametového nubuku se zrnem či z krokodýlí kůže; kotníčkové boty z glazované teletiny s polstrováním z kůže nappa kolem kotníku, gumovými vsadkami na špičce a podrážce z mikrovlákna pro maximální lehkost.

Pánská kolekce Louis Vuitton pro podzim/zimu 2014/15 představila i nové typy kůží: nubuková kůže se zrnem, inspirovaná kůží Epi, stříbrná leštěná teletina s vytlačeným vzorem Damier, a pogumovaná kůže, která je zde použita na lemy tašek z technického plátna Damier.
Pánská kolekce Louis Vuitton pro podzim/zimu 2014/15 představila i nové typy kůží: nubuková kůže se zrnem, inspirovaná kůží Epi, stříbrná leštěná teletina s vytlačeným vzorem Damier, a pogumovaná kůže, která je zde použita na lemy tašek z technického plátna Damier.

Pletený luxus pro muže

Duch stylového cestování se odráží i v kolekci svrchního oblečení a pletených oděvů z pánské kolekce Louis Vuitton. Outdoorovému oblečení je zde skládána pocta – například v podobě oboustranného svetru se zipovým zapínáním, který je ušit z panelů z ovčí kožešiny s činčilou podšitým hedvábím, s teplem spojovanými zipy a švy; nebo lehké větrovky z hadí kůže a ručně pletenými kašmírovými pásky, které zde suplují kožešinu. Župan z oboustranné vlny vicuña, klasické kalhoty s funkčními manžetami a oboustranné kabáty a bluzony z kašmíru a hedvábí.

Na šálách a dekách se objevuje perforovaný horizontální motiv evokující peruánskou tradici, zatímco šachovnice Louis Vuitton Damier vytváří tonální detail vzoru aztéckými malbami inspirovaných hadů aplikovaných na pletené modely. Vlna z huarizo, křížence alpaky a lamy, je použita na modely, které sice vypadají, jako že jsou velmi těžké, ale velmi lehce působí při nošení. Jak se kolekce přesouvá do části oblečení na večerní příležitosti, objevuje se opět ‚ostrá‘ silueta – například na kašmírovém kabátu přes dvouřadový večerní oblek. Salónní dojem vytváří bluzon z vlněné vicuña tkaniny s detaily žebrového úpletu, spolu s dalšími kousky z vlny vicuña a krokodýlí kůže z této kolekce, které budou k objednání exkluzivně pouze na zakázku v pánských ateliérech Louis Vuitton. Večerní obleky z dégradé hedvábí v kombinaci s košilemi s mikroskopickým vzorem kostky a pruhů, ležérní kalhoty na doma, trika a mikiny s detailem háčkovaného asijského motivu – dokonce i tyto nejméně formální kousky na volný čas jsou řemeslně dokonale zpracovány do nejmenšího detailu.

Šátky a šály z hedvábí nesou v pánské kolekci Louis Vuitton pro podzim a zimu 2014/15 vzor jemných pruhů a ševron, vidíme také interpretaci jihoamerického motivu kohoutí kosti (herringbone).

FOTOGALERIE: Doplňky z módní kolekce Louis Vuitton

Pánské sluneční brýle Louis Vuitton ke každému novému looku!

Každému looku v pánské kolekci Louis Vuitton je určen konkrétní typ slunečních brýlí v různých barvách. Bočnice lze upravit a brýle jsou veskrze praktickým doplňkem moderního objevitele. Šperky, které se v kolekci také objevují, prozrazují Kimův zájem o geologii. Vidíme polodrahokamy a kameny – záhnědu, hrubé krystaly ametystu, ionit a jaspis, jehož minerální žíly připomínají také fotografii zemského povrchu z ptačí perspektivy.

Každému looku v pánské kolekci Louis Vuitton je určen konkrétní typ slunečních brýlí v různých barvách. Bočnice lze upravit a brýle jsou veskrze praktickým doplňkem moderního objevitele.
Každému looku v pánské kolekci Louis Vuitton je určen konkrétní typ slunečních brýlí v různých barvách. Bočnice lze upravit a brýle jsou veskrze praktickým doplňkem moderního objevitele.

Z těchto minerálů jsou v  pánské kolekci Louis Vuitton podzim/zima 2014/15 i kroužky podložené kovem a použité jako dekorace na šátcích kolem krku; větší kusy minerálů jsou spojeny do výraznějších kombinací a použity na přívěšcích a klíčenkách. Náramky jsou zhotoveny stejnou metodou jako prsteny: přírodní krystaly jsou použity způsobem, který – stejně jako celá kolekce – je nekompromisně elegantní, ale jedinečně maskulinní.

Přehlídku pánské kolekce navštívilo spousty celebrit, mezi nimiž nechyběl i Will Smith

Přehlídku pánské kolekce navštívilo spousty celebrit, mezi nimiž nechyběl i Will Smith
Přehlídku pánské kolekce navštívilo spousty celebrit, mezi nimiž nechyběl i Will Smith
Přehlídku pánské kolekce navštívilo spousty celebrit, mezi nimiž nechyběl i Will Smith
Přehlídku pánské kolekce navštívilo spousty celebrit, mezi nimiž nechyběl i Will Smith
FOTOGALERIE: Celebrity na módní přehlídce Louis Vuitton

Zdroj obrázků: pánské kolekce Louis Vuitton podzim/zima 2014/15