Než tedy volit drastická, drahá a ne zcela bezriziková řešení formou plastických operací, naučme se oblékat tak, abychom dokázaly našim prsům přidat objem, který jim chybí
Než tedy volit drastická, drahá a ne zcela bezriziková řešení formou plastických operací, naučme se oblékat tak, abychom dokázaly našim prsům přidat objem, který jim chybí

Malá prsa umí zvětšit správné oblečení!

Pomýšlíte na návštěvu plastického chirurga proto, že vám příroda na prsou příliš nenadělila? Pojďte zkusit řešit svůj problém jako já – pomocí vhodného oblečení, které dokáže i malá prsa „ odprezentovat“ honosněji. Spolu s módním domem a zásilkovou společností KLiNGEL jsme pro vás připravili druhý díl seriálu Fazóna – oblečte se podle své postavy, tentokrát zaměřený na řešení problému s malým poprsím. Všechny produkty, které vám v článku představíme jako vhodné právě pro vás – ženy s malým poprsím, si můžete rovnou zakoupit.

Velikost prsou se v průběhu života ženy mění. To, že je máte malá v osmnácti neznamená, že jako zralá třicátnice je nebudete již mít tak velké, že s nimi budete více než spokojena. I jen obyčejný menstruační cyklus dokáže pořádně zahýbat s velikostí našich prsou a to jen v průběhu několika dnů.Než tedy volit drastická, drahá a ne zcela bezriziková řešení formou plastických operací, naučme se oblékat tak, abychom dokázaly našim prsům přidat objem, který jim chybí. Jde to! A dokonce i jinak, než jen za pomocí push-upky. Podprsenkou s push-up efektem velikost prsou řešit sice lze, ale spolu se teď podíváme, že to nejsou jediné triky, na které můžeme vsadit.
Jersey šaty KLiNGEL v tvarovaném střihu. (Cena: 1799 Kč)
Jersey šaty KLiNGEL v tvarovaném střihu. (Cena: 1799 Kč)

Bohatě zdobené živůtky přidají objem i vašim prsům!

Tam kde vám nenadělila příroda, tam by vám mělo nadělit oblečení! Do svého šatníku vpusťte různéhalenky, trička a topy, které na hrudníku zdobí všemožná řasení, nabírání či volány. Klidně je můžete vrstvit dál a k halence s volánkem ještě obléct vestu.Noste také vrstvená trička. Vrstvení je totiž to, co zakryje váš „malý“ nedostatek a udělá váš hrudník hodným pozornosti.

Vlevo: Halenka KLiNGEL s kulatým výstřihem a s dlouhými rukávy. Má zapínání na knoflíkovou légu se záhyby a volánem. Rukávy jsou rovněž s manžetou a s knoflíkem. Na bocích má halenka rozparky. (Cena: 1049 Kč) Vpravo: Bohatě zdobená halenka od Krüger z kolekce KLiNGEL. (Cena: 2349 Kč)
Vlevo: Halenka KLiNGEL s kulatým výstřihem a s dlouhými rukávy. Má zapínání na knoflíkovou légu se záhyby a volánem. Rukávy jsou rovněž s manžetou a s knoflíkem. Na bocích má halenka rozparky. (Cena: 1049 Kč) Vpravo: Bohatě zdobená halenka od Krüger z kolekce KLiNGEL. (Cena: 2349 Kč)

Udělejte ze svých malých prsou výhodu. Zatímco ženy s velkým poprsím se musí při zdobení hrudníku držet zkrátka, vy se můžete odvázat. Řasení i výrazné vzory, dokonce kostičky nebo puntíky – to vše vylepší a vyformuje váš hrudník. Nebojte se ani masivních náhrdelníků.

Top v prodlouženém střihu s elegantním potiskem a svůdným ženským výstřihem. Lze jej nosit jako šaty. (Cena: 1499 Kč)
Top v prodlouženém střihu s elegantním potiskem a svůdným ženským výstřihem. Lze jej nosit jako šaty. (Cena: 1499 Kč)

Ženám s malými prsy sluší hlavně lodičkové výstřihy!

Příliš hluboké odhalené dekolty zvýrazní, že vám poněkud chybí křivky. Avšak lodičkový výstřih může být stejně hezký a svůdný a přitom na nedostatek malých prsou neupozorňovat. Právě lodičkový výstřih je pro plochý hrudník nejvhodnější.

Tričko KLiNGEL s lodičkovým výstřihem a s potiskem s ozdobnými kamínky na přední části. Má 3/4 netopýří rukávy a rovné zakončení. (Cena: 799 Kč)
Tričko KLiNGEL s lodičkovým výstřihem a s potiskem s ozdobnými kamínky na přední části. Má 3/4 netopýří rukávy a rovné zakončení. (Cena: 799 Kč)

Odlákejte pozornost od malých prsou!

Když nemůžete pozornost přilákat na vnadná prsa, odhalte jinou krásnou část svého těla. Například ramena nebo záda. Nezapomeňte, že se nesmíte hrbit! Tím ještě více na malá prsa upozorníte. Nemusíte se bát nosit lesklé materiály ani v běžný den. Na hrudníku se vám mohou třpytit lesklé látky i různé třpytivé pajetky.

Šaty KLiNGEL s jemným lodičkovým výstřihem, vzadu se zapínáním na knoflík se smyčkou. 3/4 rukávy jsou s rozparkem a mají střih tvarující postavu. (Cena: 3899 Kč)
Šaty KLiNGEL s jemným lodičkovým výstřihem, vzadu se zapínáním na knoflík se smyčkou. 3/4 rukávy jsou s rozparkem a mají střih tvarující postavu. (Cena: 3899 Kč)

Šály, roláky, až po krk zapnuté halenky, košile a saka, kapsy přes prsa, obří límce – to vše si můžete dovolit nosit a navíc vám tyto prvky opticky vyformují hrudník. Můžete si dovolit hrubé pleteniny i látky, ale také průhledné krajkové nebo prořezávané materiály – a to i bez podprsenky! Když cizí oči nepřilákáte na objem, může je přilákat třeba i jen zcela lehce prosvítající bradavka. Jste krásná, nemusíte se stydět něco málo naznačit!

Vlevo: Tričkové šaty s 3/4 rukávy mají střih tvarující postavu. (Cena: 1499 Kč). Pokud máte malá prsa, můžete si k nim dovolit až po krk zapínací swinger kabát. (Cena: 3899 Kč)
Vlevo: Tričkové šaty s 3/4 rukávy mají střih tvarující postavu. (Cena: 1499 Kč). Pokud máte malá prsa, můžete si k nim dovolit až po krk zapínací swinger kabát. (Cena: 3899 Kč)

Sluší vám barvy! Nezeštíhlujte se na prsou černou! Dopřejte si barevné pastely i jasné výrazné barvy, ale také vzory – květinové, geometrické, batikované nebo crazy potisky.

Série vzorovaného oblečení s vodorovnými pruhy pro vyformování postavy s menšími prsy. Šaty Laura Kent s potiskem na přední části. (Cena: 1199 Kč). Tričkový kabátek Laura Kent do série. (Cena: 899 Kč)
Série vzorovaného oblečení s vodorovnými pruhy pro vyformování postavy s menšími prsy. Šaty Laura Kent s potiskem na přední části. (Cena: 1199 Kč). Tričkový kabátek Laura Kent do série. (Cena: 899 Kč)

Vodorovné pruhy a puntíky ANO – ale jen pokud jste vyloženě štíhlá!

Také vodorovné pruhy přidají prsům na objemu, ale pozor! Dovolit si je můžete jen pokud jste skutečně štíhlá. Do šatníku žen s plnější postavou nepatří. Pokud si je dovolit můžete, noste trička v námořnickém stylu nebo vzory pletené v řádcích. Typické jsou norské vzory. Podobně je to s puntíky. Pokud jste vyloženě štíhlá, můžete si dovolit dokonce i ty velké – ve stylu berušky.

Pokud jste štíhlá, vodorovné pruhy vám budou nápomocny. Pulovr KLiNGEL s polovičními rukávy s hladkým zakončením. (Cena: 799 Kč)
Pokud jste štíhlá, vodorovné pruhy vám budou nápomocny. Pulovr KLiNGEL s polovičními rukávy s hladkým zakončením. (Cena: 799 Kč)
Malá prsa zvýrazní puntíky. Tričkový kabátek Paola z kolekce KLiNGEL s nepravidelnými puntíky. (1199 Kč)
Malá prsa zvýrazní puntíky. Tričkový kabátek Paola z kolekce KLiNGEL s nepravidelnými puntíky. (1199 Kč)

Tabu pro malá prsa

  • Zapomeňte na hluboký dekolt! Nenamlouvejte si, že hlubokým výstřihem upoutáte.
  • Nenoste korzety! Jsou pro ženy, které mají větší prsa.
  • Střihy s vysokým pasem zbytečně upozorňují na váš drobný hrudník.
  • Nenoste svislé pruhy v horní polovině těla, nepotřebujete být v prsou ještě štíhlejší.

Zdroj: kniha autorky Jitky Hrdličkové, Víte co na sebe? (vydalo OTTOVO NAKLADATELSTVÍ – CESTY.Praha, 2004)

Zdroj obrázků: KLiNGEL, katalog jaro/léto 2014