Návrhářka Jana Minaříková našla pro novou sezónu SS 2014 inspiraci v ranním vstávání.
Návrhářka Jana Minaříková našla pro novou sezónu SS 2014 inspiraci v ranním vstávání.

Jana Minaříková nás novou kolekcí probudí do nové módní sezóny!

Přestože nás Jana Minářiková, mladá česká módní návrhářka, v těchto dnech chce obléct do nových podzimních kousků své celoroční kolekce s názvem Poušť, se kterou mimochodem uspěla také na letošním Festivalu mladé módy Arcolor, nahlédnout jsme mohli již také do Janiny jarní a letní kolekce pro nadcházející rok 2014. Zatímco v letošním roce Janu inspirovaly barvy i tvary pouště, inspiraci módní kolekce roku 2014 naznačuje už její samotný název: Ráno s tebou.

V rámci módní akce Mercedes Benz Prague Fashion Weekend, uvedla návrhářka Jana Minaříková svou novou kolekci pro sezónu jaro/léto 2014. Ta nese název Ráno s tebou, čemuž byla přizpůsobena celá choreografie i scéna přehlídky. Představení tak začínalo vstáváním jedné z modelek a jejím oblékáním do saka, na kterém byla nápadná nejen inspirace nočním prádlem, ale také pánskou módou. Tím byla zahájena samotná přehlídka odehrávající se na menším bílém jevišti. Ležérnost, ženskost i netradiční prvky – tak by se dal velice zkráceně shrnout dojem z celé kolekce.

Návrhářka Jana Minaříková našla pro novou sezónu SS 2014 inspiraci v ranním vstávání.
Návrhářka Jana Minaříková našla pro novou sezónu SS 2014 inspiraci v ranním vstávání.

Dovolím si tvrdit, že kolekce Ráno s tebou nadchla přítomné dámy i pány, a to svou jemností, elegantními střihy v nezvyklých kombinacích a překvapivými možnostmi některých oděvů, které rozehrávají fantazii samotné ženy tím, že se dají obléknout ozdobnými prvky dopředu i dozadu. Návrhářka se inspirovala také elementy pánské módy, kterým ale dala nádech skutečné ženskosti. Nejen tím, ale taktéž promyšleným vrstvením materiálů, spojila v kolekci dravé napětí i uklidňující harmonii.

FOTOGALERIE: Lookbook nové kolekce Jany Minaříkové pro jaro 2014

Autorka kolekce Jana Minaříková je známá svou pečlivostí při výběru používaných látek a i zde platí, že modely jsou šity zásadně v ČR a výhradně z evropských materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

Jana Minářiková - jaro 2014Bulvár jen před pár dny nadchnul outfit Victorii Beckham, která se na veřejnosti objevila v šatičkách připomínajících noční košilku. Návrhářka Jana Minaříková však dokázala na stejné inspiraci postavit celou kolekci určenou pro nadcházející jaro a léto. Jemné kousky zdobené krajkou a honosící se saténovým leskem připomínají noční košilky či dámská luxusní pyžamka. Šaty našly inspiraci v župánkovém střihu a károvaný kalhotový kostýmek připomíná svým stylem oblíbené hřejivé flanelové pyžamo pánského střihu.

Jana Minaříková ani v této kolekci neplýtvá barvami. Vystačí si s něžnými prádlovými barvami – bílou, tělovou a blankytně modrou, které doplňuje ještě šedá na již zmíněném károvaném vzoru. Žena je podle Jany Minaříkové křehkou bytostí, která si nepotřebuje dodávat sebevědomí tvrdou černou a vulgární červenou – přestože by někdo u kolekce inspirované spodním a nočním prádlem tyto barvy očekával.

FOTOGALERIE: Produkty z nové kolekce Jany Minaříkové pro jaro 2014

Při oblékání oděvů Jany Minaříkové můžete zapojit vlastní fantazii: nebojte se nosit knoflíky jednou vzadu, podruhé vpředu!

Dopřejte si na podzim úspěšné kousky z Janiny „pouštní kolekce“

Podzimní část kolekce 2013 – Poušť, s níž Jana Minaříková zvítězila v soutěži ArFashion Designer 2013, se v těchto dnech uvádí do obchodů. Podzimní modely navazují na úspěšnou jarní část kolekce, kterou dále rozvíjí a doplňují. Do kolekce přináší barvy podzimu – hořčičnou a sytě červenou, střihy Jana rozšiřuje o typický rys svých modelů – rafinované uzly, jež se objevují na červených i šedých šatech. Výrazným prvkem kolekce je velká večerní toaleta s hedvábnou vlečkou, která je ručně šitá z flitrové látky. Z téhož flitrového materiálu je ušita i společenská halenka.

Modely z podzimní kolekce Poušť mladé české návrhářky Jany Minaříkové. Za kolekci získala titul ArFashion designer 2013.
Modely z podzimní kolekce Poušť mladé české návrhářky Jany Minaříkové. Za kolekci získala titul ArFashion designer 2013.

„Letošní kolekci jsem od počátku připravovala jako celoroční. V podzimní části se samozřejmě objevují modely, materiály i střihy, které odpovídají podzimu a zimě, ale základní myšlenka – tedy soustředění se na opravdu klíčové věci – je pro celý tento rok stejná,“ říká Jana Minaříková.

FOTOGALERIE: Jana Minaříková: Lookbook módní kolekce Poušť

Typické Janino zaujetí pro kvalitní materiály, promyšlené detaily a pečlivé zpracování modelů se ukazuje například na koženém saku z jemné teletiny. Pro ochranu proti nadcházejícímu chladnému počasí je možné zvolit buď dynamický krátký kabát se zipy nebo kabát ke kolenům s klasickou siluetou X, který je ušitý z čisté vlny a podšitý cuprem. Kolekci doplňuje také kožešinový nákrčník unikátního střihu a dva šátky.

FOTOGALERIE: Produkty z módní kolekce Jany Minaříkové – Poušť

O módní návrhářce Janě Minaříkové

Jana Minaříková založila svou značku v roce 2009 po svém absolutoriu návrhářství na TU Liberec a půlroční stáži na Mimar Sinan Fine Arts University v Istanbulu. Navrhuje atmosférickou prêt-à-porter módu – v lehce působících kolekcích je vše důkladně vyzkoušeno. Její modely přinášejí zákaznicím radost při oblékání a vytvářejí intimní svět osobního luxusu. Oděvy finálně vznikají v Čechách. Každý kus prochází při výrobě i před odesláním zákaznicím důslednou kontrolou.

Zdroj obrazků: Archív Jana Minaříková