Už máte své plesové šaty 2015? Nebo pořád hledáte inspiraci? Plesová sezóna je za dveřmi a teď se můžete podívat na večerní šaty, jaké nosí módní New York!

Módu si musíte umět dobře vybírat a pro večerní šaty to platí dvojnásob. Za plesové šaty 2015 se v mnoha buticích nebo půjčovnách společenských šatů mohou vydávat kousky, které už jsou dávno out. V první chvíli se pro ně nadchneme – konečně budeme vypadat jako princezna – a pak na plesovém parketu přijde velice rychle vystřízlivění. To už je ale pozdě! Vypadáme prostě trapně, nemoderně nebo kýčově. Postupně uvidíte plesové šaty 2015 z celkem čtyř nejprestižnějších módních metropolí a nejvýznamnějších Fashion Weeků. Na společenské šaty z Paříže se již můžete podívat v předchozím článku. Teď se můžete podívat na inspiraci z města módy New Yorku. Ze všech čtyř fashion metropolí návrháři právě v New Yorku předvedli nejvíce modelů společenských šatů. Takže v galerii si skutečně zalistujete, je jich tam 260.

Inspirujte se plesovými šaty z New York Fashion Week. Christian Siriano představil šaty, které mohou směle konkurovat svatebním. Naeem Khan vnáší do společenské sezóny poněkud netradiční vzory a to včetně námořnických pruhů. Badgley Mischka dostane každou z nás noblesou ukrytou v večerních růžových šatech s extravagantní průhledností i s okázalým zdobením. Nádherně růžové jsou také květinami zdobené plesové šaty z kolekce Monique Lhuillier. A nakonec, jako hit plesové sezóny 2015, vás dostanou šaty jakoby seskládané z rozbitých střepů keramiky do úchvatné mozaiky. Jsou z kolekce jaro/léto 2015 Carolina Herrera.

Inspirujte se plesovými šaty z New York Fashion Week. Christian Siriano představil šaty, které mohou směle konkurovat svatebním. Naeem Khan vnáší do společenské sezóny poněkud netradiční vzory a to včetně námořnických pruhů. Badgley Mischka dostane každou z nás noblesou ukrytou v večerních růžových šatech s extravagantní průhledností i s okázalým zdobením. Nádherně růžové jsou také květinami zdobené plesové šaty z kolekce Monique Lhuillier. A nakonec, jako hit plesové sezóny 2015, vás dostanou šaty jakoby seskládané z rozbitých střepů keramiky do úchvatné mozaiky. Jsou z kolekce jaro/léto 2015 Carolina Herrera.

FOTOGALERIE: Plesové šaty 2015 – ples podle trendů z módního New Yorku!

12...11

Plesové šaty 2015 podle New York Fashion Week

Jak se na plesovou sezónu připravuje New York a jak se můžeme inspirovat takovými návrháři, jakými jsou Oscar de la Renta, Carollina Herrera, Jenny Packham, Badgley Mischka, Christian Siriano, Naeem Khan, Monique Lhuillier, Dennis Basso a mnoha dalšími? Plesové šaty 2015 z NY jsou skutečně famózní a i když jste již možná iniciativně podívali na teď skutečně rozsáhlou fotogalerii, některé kousky musím ještě více vypíchnout.

Oblečte se na ples jako módní ikona z New Yorku. Na obrázku jsou plesové šaty 2015 z kolekcí Badgley Mischka a Naeem Khan.

Oblečte se na ples jako módní ikona z New Yorku. Na obrázku jsou plesové šaty 2015 z kolekcí Badgley Mischka a Naeem Khan.

Plesové šaty 2015 podle Oscar de la Renta

Bylo to velice smutné oznámení, že 82-letý Oscar de la Renta definitivně opustil módní svět. Avšak ještě před svou smrtí za sebou zanechal mimo jiné nádherné společenské róby z kolekce RTW S/S 2015. Plesové šaty 2015 od Oscar de la Renta zdobí nádherné květinové motivy a snad nejúžasnější v kolekci jsou ty, které doslova září úchvatnou zelenou barvou mladé trávy či dalšími pastelovými odstíny.

Plesové šaty pro aktuální společenskou sezónu z dílny Oscar de la Renta.

Plesové šaty pro aktuální společenskou sezónu z dílny Oscar de la Renta.

Společenské šaty 2015 jako rozkvetlá zahrada

Zima na krku a jaro daleko – to je obvyklá atmosféra plesové sezóny. A tak připomenout si teplé jarní a letní dny plné záplavy rozkvetlých květin na plesových šatech láká. Láká to módní návrháře a láká to i nás, majitelky večerních šatů. A tak i když New York je spíše město betonu, skla a kovu, plesové šaty 2015 květinovými potisky či aplikacemi nešetří.

Trochu předčasně, ale úchvatně - tak rozkvetly plesové šaty z kolekcí Betsey Johnson, Jenny Packham a Lela Rose.

Trochu předčasně, ale úchvatně – tak rozkvetly plesové šaty z kolekcí Betsey Johnson, Jenny Packham a Lela Rose.

Večerní šaty jako top a sukně – to je nová silueta pro plesové šaty 2015

Módní New York představil také novou módní siluetu. Dlouhé večerní šaty nahradil kombinací topu a sukně, nebo někdy topu a kalhot. Tato kombinace však nic neztratila na noblese róby. Naopak, získala mnohé navíc. Vykukující pupík a část bříška totiž vypadají velice sexy, Takže kdo na to má postavu, vzhůru do odhalování!

Plesové šaty se v nové siluetě pro rok 2015 představují jako kombinace topu se sukní či s kalhotami. Podobný model najdete například v kolekci Cushnie et Ochs, Erin Fetherston nebo Christian Siriano.

Plesové šaty se v nové siluetě pro rok 2015 představují jako kombinace topu se sukní či s kalhotami. Podobný model najdete například v kolekci Cushnie et Ochs, Erin Fetherston nebo Christian Siriano.

Co dříve na plesový parket nepatřilo, je tam dnes jako doma

Plesové šaty 2015 představují také další netradiční siluety, nebo přesněji řečeno střihy. Třeba košilové šaty Ralph Lauren bezostyšně předělal na večerní róbu. A příkladů podobné odvahy najdeme mezi newyorskými návrháři řadu. Takže luxusem se stává například košile, ale také kousek připomínající spíše kimono. No proč ne!

Běžné kousky šatníku předělané na slavnostní kousky na ples. Tak plesové šaty 2015 prezentují například Delpozo, Ralph Laurent nebo Lela Rose.

Běžné kousky šatníku předělané na slavnostní kousky na ples. Tak plesové šaty 2015 prezentují například Delpozo, Ralph Laurent nebo Lela Rose.

Plesové šaty 2015 jsou famózní díky průhlednosti

Průhlednost je jedním z nejcharakterističtějších znaků pro společenské šaty 2015. Objevuje se v mnoha kolekcích, ale chce to mít pro ni skutečný kousek odvahy. I když zatímco modelky směle pod šaty ukazují, čím je příroda obdařila, vy můžete využít šaty vypodšívkované nude tkaninou. Obvykle přesně na takové v obchodech narazíte. Nikdo vás nechce poslat na ples nahaté, to se rozhodně bát nemusíte. Kousek originality tím sice šaty ztratí, ale pořád zůstanou nádhernými. Dalším řešením je také hustá krajka, která sice poodhalí, ale neodhalí! Můžete také průhlednost simulovat vrstvením. Plesová šaty 2015 jsou hravé.

Plesová sezóny 2015 fandí průhledným šatům. Najdete je například v kolekcích Christian Siriano, Badgley Mischka nebo Monique Lhuillier.

Plesová sezóny 2015 fandí průhledným šatům. Najdete je například v kolekcích Christian Siriano, Badgley Mischka nebo Monique Lhuillier.

Zdroj obrázků: módní kolekce návrhářů a značek S/S 2015 z New York Fashion Week, Style.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail