Pořád hledáte inspiraci, jaké společenské šaty si obléct na ples? Inspirujte se posledním dílem seriálu Plesové šaty 2015 – tentokrát z Londýna!

Na konec našeho seriálu Plesové šaty 2015 jsme si nechaly inspiraci Londýnem. Ten už dávno nepokulhává za Paříží, Milánem nebo New Yorkem a to ani ve společenské módě. Schválně se přesvědčte! Rozmanité večerní šaty střídají nevídané nápady. Poslední Ready-to-wear kolekce z Londýna představily opět fascinaci průhledností, zajímavou aplikaci retro a vintage stylu do plesové módy a také výrazně větší množství vzorovaných šatů na ples, než návrháři v ostatních módních metropolích.

Inspirujte se plesovými šaty z Londýna. Největší líheň návrhářů nejspíš nejen v Evropě ukazuje, že londýnská móda není jen o anglické tradici. Plesové šaty 2015 z London Fashion Week rozhodně nebudou chybět na červených kobercích prestižních akcí a inspirovat se jimi můžete i při výběru šatů na ples.

Inspirujte se plesovými šaty z Londýna. Největší líheň návrhářů nejspíš nejen v Evropě ukazuje, že londýnská móda není jen o anglické tradici. Plesové šaty 2015 z London Fashion Week rozhodně nebudou chybět na červených kobercích prestižních akcí a inspirovat se jimi můžete i při výběru šatů na ples.

FOTOGALERIE: Plesové šaty 2015 – na ples podle trendů z Londýna!

12...4

Vintage plesové šaty 2015 nejen podle Marchesa

Plesové šaty 2015 se inspirují vintage stylem. Ten se ve večerní módě objevil už i v předchozích sezónách. Běžně vídáme dlouhé vintage šaty například v kolekcích Valentino. To je ale italská značka a my se teď koukáme na ty z Londýna. Tady vintage stylu propadla Marchesa, která je synonymem pro večerní šaty a také pro svatební róby. Vintage nechybí v kolekci plesových šatů od Erdem, v kolekci Antonio Berardi, Emilia Wickstead, Issa či Giles. Je to nejvýraznější módní trend po plesové šaty 2015 z Londýna.

Plesové šaty 2015 z Londýna povýšily vintage styl na módní trend aktuální společenské sezóny.

Plesové šaty 2015 z Londýna povýšily vintage styl na módní trend aktuální společenské sezóny.

Vzory na šatech i na ples

Právě vzory bývají na večerních šatech hodně spornou záležitosti. I na Oscarech to „schytala“ už nejedna celebrita jen proto, že zvolilavzorované šaty. Řekla bych, že rozhodně nespravedlivě, ale obecně se vzorů bojíme a tak je neradi vidíme nejen na sobě, ale ani na jiných. Londýnsky návrháři a módní značky se však rozhodně vzorů nebojí. A to ani netradičních, výrazných, v retro či vintage stylu. Aplikují se jako potisky, výšivky, často na průhledný materiál nebo v podobě krajky. Pokud vyrážíte na ples, kde se požaduje velká večerní a pro pány takzvaný White tie nebo Black Tie, raději se vzory opatrně Na menší a méně formální plesy však můžete klidně vyrazit okrášlená vzory.Vzorované plesové šaty se hodí také na ty nejméně formální tancovačky, kde jsou již povoleny i krátké plesové šaty. Luxusní a honostné vzory jim v tomto případě mohou naopak k luxusnímu vzhledu pomoci.

Londýnští návrháři a značky navrhli pro plesovou sezónu 2015 také vzorované šaty. Na méně formální plesy si vzory můžete klidně obléct.

Londýnští návrháři a značky navrhli pro plesovou sezónu 2015 také vzorované šaty. Na méně formální plesy si vzory můžete klidně obléct.

Crazy nápady a střihy

Klasický ples není maškarní ples, ale přesto se London Fashion Week s kolekcemi pro S/S 2015 nesl i v duchu crazy outfitů a odvážných střihů. Vždy se najde příležitost vyrazit si na ples, kde vám dovolí nejen vyniknout nádherným oblečením, účesy na ples či doplňky, ale také se trochu pobavit. A na to sází i londýnská módní scéna. Co jiného si totiž myslet o šatech z kolekce Sibling? Když je ples spíše uvolněnou party, můžete si obléct i zlatistý kalhotový outfit, jaký ve své kolekci prezentovala značka KTZ. Nemusíte se bát ani tenisek. V správném lesku a vzorováním se zejména díky Chanel staly couture obuví. Ale na ples do opery v nich rozhodně nechoďte! A zkusit můžete také extravagantní střihy pro chytré horákyně podle Marchesa: ani oblečená – ani nahá, ani v dlouhém – ani v mini!

Crazy nápady z Londýna na party, večírky i na neformální ples.

Crazy nápady z Londýna na party, večírky i na neformální ples.

Něžná průhlednost jako hlavní trend pro plesové šaty 2015

Něco poodhalit je módním trendem a řídí se jim také plesové šaty 2015. Průhledné šaty nechyběly v kolekcích návrhářů z Paříže, Milána, New Yorku a samozřejmě nechybí ani v Londýně. Nádherné dlouhé sukně odhalují nohy, živůtky jsou až nestydatě průhledné. Opět ale pozor a na luxusní formální plesy se takto odvážné róby nehodí. Noblesa ano, ale decentní. Pokud na pozvánce ale stojí například creative black tie, směle do toho! Trochu decentnosti mohou přidat průhlednosti nude podšívky. Pozor ale na levné šaty tohoto typu. Nemusí vám z nich prosvítat jenom tělo, ale také obrazně řečeno „levná cenovka“.

Módní průhlednost opanovala módní trendy také v Londýně. Plesové šaty 2015 se nebojí poodhalit ženskou krásu se špetkou odvahy.

Módní průhlednost opanovala módní trendy také v Londýně. Plesové šaty 2015 se nebojí poodhalit ženskou krásu se špetkou odvahy.

Bílá prý na ples nepatří, přesto…

Obvykle se v knížkách o společenské etiketě dočtete, že bílá na ples nepatří. Podle ní je vyhrazená nevěstám a na ples ji mohou mít pouze takzvané debutantky, t. j. mladé dívky, které jsou na plesu poprvé uváděné do společnosti. Což je ale rozhodně archaismus, který si možná přečtete v knížkách jako Odváto větrem od Margaret Mitchellová nebo Ptáci v trní od Colleen McCullough, ve skutečnosti už ale nic takového neexistuje. Bílé plesové šaty bych tak úplně nezatracovala. V rámci velké večerní si je nejednou ke svému manželovi oděnému podle nejpřísnější white tie etikety oblékla i první dáma USA Michelle Obama. Je dobré se vyhnout tomu, aby šaty vypadaly příliš svatebně. Pomůžou barevné výšivky, stříbřitý či jiný mírně pastelový nádech a také třeba barevné doplňky či šperky. Bílá pro plesové šaty 2015 se nosí v krajce, často podobná háčkované, ve vintage stylu i v průhledném provedení.

Bílá na ples? Odborníci na společenskou etiketu se přou, zdali na ples patří či nikoliv. Já si však myslím, že v určité podobě nemusí být bílá barva večerních šatů problém.

Bílá na ples? Odborníci na společenskou etiketu se přou, zdali na ples patří či nikoliv. Já si však myslím, že v určité podobě nemusí být bílá barva večerních šatů problém.

Zdroj obrázků: módní kolekce návrhářů a firem z London Fashion Week S/S 2015

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail