Zvonáče, čili zvonové kalhoty – nahoře úzké, pod koleny rozšířené a připomínající tvar zvonu, se opět vrátily v plné parádě. Komu sluší a jak je nosit?

Výrazné módní prvky, jakými jsou třeba právě kalhoty do zvonu, mají tu smůlu, nebo naopak to štěstí, že jsou buď zcela „in“ nebo zcela „out“. Zvonové kalhoty zažily svoji slávu v 60. letech v době hippies a pak se několikrát již méně směle vrátily do módy a zase z ní odešly. Mám ve skříni několik modelů kalhot zvonového střihu. Určitě by je byla škoda vyhodit – je jasné, že se opět vrátí do módy. A jak je to letos? Nosí se ještě kalhoty do zvonu? To je častá otázka různých online poraden. Někoho potěším – někoho ne: ano, zvonáče jsou zpátky a opět se nosí. Dlouhé a dokonce zkrácené do 3/4 délky.

Zvonové kalhoty 2016 se objeví i v módních barvách roku – jako růžové v barvě Rose Quartz i jako modré v barvě roku Serenity. (Kalhoty: Adam Lippes, Cushine et Ochs.)

Zvonové kalhoty 2016 se objeví i v módních barvách roku – jako růžové v barvě Rose Quartz i jako modré v barvě roku Serenity. (Kalhoty: Adam Lippes, Cushine et Ochs.)

Budou mi zvonové kalhoty slušet?

Zvonové kalhoty se vrací, ale žádná módní revoluce se nekoná. Jsou jen jedním z několika střihů kalhot, které letos v šatníku nezklamou. Což je dobře, protože zvony, jak se zvonovým kalhotám říká, rozhodně nejsou pro každého. Zvonáče se prosadily v době Twiggy a i to naznačuje, že se hodí pro štíhlé postavy. Zdůrazňují totiž boky a zadeček a pro ty z nás, které máme tyto partie výrazné, kalhoty do zvonu příliš nejsou.

Zvonové kalhoty lze kombinovat do různých zajímavých outfitů. Hodí se do unisex looku s košilí nebo rolákem, i do výrazně ženského looku ve flamenco stylu. (Kalhoty: Proenza Schouler, Madewell.)

Zvonové kalhoty lze kombinovat do různých zajímavých outfitů. Hodí se do unisex looku s košilí nebo rolákem, i do výrazně ženského looku ve flamenco stylu. (Kalhoty: Proenza Schouler, Madewell.)

Podobně jsme na tom, pokud máme výšku pod standardním průměrem. Zvonové kalhoty perfektně sednou vysokým ženám. S malou postavou umí naopak hodně pokazit. Pokud si je i přes nedostatek centimetrů na výšku chcete dopřát, dobře, ale chce to hodně vysoké podpatky, klidně boty s platformou a prodlouženou délku zvonových kalhot. V podstatě by vaše zvony měly být tak dlouhé, že je bez těchto podpatků a platformy ani nebudete moci nosit. K prodloužení postavy pomůže opticky i zvýšený pas.

Do společnosti se hodí poněkud širší střih zvonových kalhot. (Kalhoty: Gareth Pugh.)

Do společnosti se hodí poněkud širší střih zvonových kalhot. (Kalhoty: Gareth Pugh.)

Nezapomeňte ani na důležitou zásadu pro střih zvonových kalhot. Aby vám dobře padly, je důležité, aby vám byly přes zadeček a stehna vypasované a rozšiřovaly se až v části pod koleny. K tomu musí mít zvon dostatečnou šířku. Dolu na svém okraji musí být alespoň tak široké, jako je délka vaší nohy – tedy přesněji vaší boty.

U malé a plnoštíhlé postavy si dejte ještě větší pozor na 3/4 zvonáče. Ty umí nadělat s malou a plnější postavou ještě více paseky, než ty dlouhé. Podle mne, přesto že se letos nosí, zcela ideální pro postavu nejsou nikdy.

Letos se nosí i 3/4 zvonáče. Pozor ale, ne každé postavě sluší. (Kalhoty: Nina Ricci, Ellery.)

Letos se nosí i 3/4 zvonáče. Pozor ale, ne každé postavě sluší. (Kalhoty: Nina Ricci, Ellery.)

♥ TIP

Hledáte, co se se nosí nebo se potřebujete zeptat, co vám bude slušet? K tomu je tady poradna o módě a oblečení.

S čím kombinovat zvonové kalhoty?

Letošní rok patří košilím v extravagantních střizích. Klasickému pánskému střihu přidali návrháři různé výrazné prvky. Dokonce se nosí i košile naruby – tentokrát ne šitím ven, ale s knoflíčky dozadu. A právě košile do je do zvonových kalhot ideální. Vytváří zajímavou formu unisex looku. Lze ji zakasat, ale i nosit volně skrz kalhoty.

Dalšími skvělými sparingpartnery pro zvonové kalhoty jsou vypasovaná trička a roláky. Podobě jako košile skvěle doplní zvonové džíny. Vše lze dokonce letos doladit do celodžínové looku, který je opět v módě a k zvonáčům z džínoviny přidat krátkou džínsku ve stejné barvě. I jednotnost džínoviny v celém outfitu dokáže postavu opticky prodloužit, takže opět je to řešení nejen pro vysoké krásky, ale i pro krásky na výšku mnohem menší.

Pořád máme před sebou dobu, kdy se bez jarního kabátu či saka neobejdeme. Zvonové kalhoty se mají rády s kratšími střihy saka – zejména pokud se nestydíme odhalit naše boky. Pokud přece jen potřebujeme boky zakrýt, volíme délku končící se spodní  částí našeho zadečku.

Možností, jak nosit v roce 2016 zvonové kalhoty je mnoho. Padnou si do oka se sakem v rámci kostýmu, žensky vypadají se šatami, v kombinaci s extra dlouhým sakem do společnosti si možná ani nevšimnete, že máte na sobě zvonáče. Zvony jsou velice variabilní dámské oblečení pro stylový šatník. (Kalhoty: By Malene Birger, Diane von Furstenberg, Giambattista Valli.)

Možností, jak nosit v roce 2016 zvonové kalhoty je mnoho. Padnou si do oka se sakem v rámci kostýmu, žensky vypadají se šatami, v kombinaci s extra dlouhým sakem do společnosti si možná ani nevšimnete, že máte na sobě zvonáče. Zvony jsou velice variabilní dámské oblečení pro stylový šatník. (Kalhoty: By Malene Birger, Diane von Furstenberg, Giambattista Valli.)

Zdroj obrázků: oblečení značek a firem – repro Net-a-porter

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail