Vydělávat ještě neznamená bohatnout. V první řadě se musíte naučit svůj majetek ochránit před inflací. Proti té dokážete bojovat uložením majetku do zlata. Zlato je proto v kurzu.

Těžba bitcoinů je sice velký hit, ale viděli jste, jak s jeho hodnotou otřese jediný výrok Elona Muska o tom, že je bitcoin ekologickou hrozbou právě kvůli formě, jakou se mnohdy získává. Stejně tak módní je investice do nemovitostí. Uvidíme však, co se stane s jejich hodnotou poté, co dnes pro média guvernér ČNB Jiří Rusnok prohlásil, že jsou již nyní prodraženy o 25 %. I proto se více zasadí alespoň o to, aby hypotéky nedávaly banky každému a více si ověřovaly schopnost klientů hypoteční úvěr splácet. Objemy hypoték jsou totiž rekordní (březen 2021). A co investice do zlata? Možná vám vlastnit investiční zlaté mince či zlaté cihly příliš módní nepřipadá. A vidíte, podle odborníků na investice je právě zlato nejsilnější zbraní proti inflaci. Takže, co tak rychle změnit názor?

Nemovitosti nebo zlato?

Právě mezi těmito dvěma investicemi se mnozí rozhodují. Investice do nemovitostí jsou však vysoké. Typickým příkladem jsou byty ve velkoměstech, ale dnes i chalupy. Chalupaření se jako móda skokově vrátilo. Nikdo nechtěl koronavirovou epidemii přesedět v městském bytě. Jenomže ceny chalup jsou dnes extrémně vysoko, navíc jako investice být vhodné vůbec nemusí. Obvykle spořádají další finance na potřebnou rekonstrukci. Takže místo toho, aby nám do budoucna přinesly zisk, nás nejspíš léta budou z financí vysávat.

Zlato jednoduše koupíte i prodáte. Na rozdíl od nemovitostí dokonce bez DPH. Dá se pořizovat postupně. Klidně z každé výplaty, z každého mimořádného výdělku. Prostě místo toho, aby vaše peníze ležely v bance, kde z nich inflace postupně ukrajuje, je máte uloženy ve zlatě. Samozřejmě v tom investičním.

Co vlastně investiční zlato je?

To je rozhodně dobrá a důležitá otázka. Jako investiční zlato si nejde nakoupit totiž jakékoliv zlato. Nejsou to akcie zlato těžících firem. Zklamu i dámy, protože nejde o zlaté šperky. Jde výhradně o investiční zlaté mince a investiční zlaté slitky (zlaté cihly). Jejich cena kopíruje cenu zlata, dají se snadno koupit i prodat v případě, že potřebujete hotovost, nebo chcete investovat do něčeho jiného. Hodnota investičního zlata se samozřejmě každý den mění podle toho, jaká je cena zlata na trhu. Vývoj této ceny máte možnost sledovat na stránkách tradičního prodejce investičního zlata www.zlate-mince.cz. Investiční zlato u něj můžete nakoupit online, nebo osobně v pražském Obecním domě. A kolik majetku si držet ve zlatě? Optimálně kolem 30 %.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail