Češi milují grilování. V průměru grilujeme jednou za čtrnáct dnů, ale jsou i fandové, kteří grilování doslova propadli a grilují mnohem častěji a vše, co jde. Tedy nejen vepřové maso a klobásy, ale i ryby, sýr, zeleninu a dokonce ovoce. Zdravé a stylové grilování, které vás bude bavit, se však neobejde bez pořádného grilu. Co tak vsadit na nejlepší grily na světě? Prodávají se pod značkou WEBER.

Grilování nemusí být nezdravé

Kolem grilování panuje řada mýtů ohledně jejich vlivu na zdraví. Jako většina dobrot, byly i ty grilované nařčeny z toho, že jsou metlou lidstva, která způsobuje snad všechny možné civilizační onemocnění. Jenomže je to jako se vším. Když grilujete na správném zařízení a dodržujete správné zásady přípravy pokrmů, rozhodně se ničeho bát nemusíte. Právě naopak. Grilování lze pak zařadit mezi jednu z nejzdravějších forem přípravy masa.

Dobře ugrilované není černé

Mnoho lidí griluje doslova do černa. Často k tomu přispívá nevhodný gril. Ale výsledkem správného grilování rozhodně není změna barev jakéhokoliv pokrmu na černou. I v tomto zmíněné grily WEBER vynikají. Nabízí totiž sondu do masa, která nám umí říct, kdy je maso tak akorát. Není to jen obyčejná sonda, jakou známe třeba z klasických kuchyní. WEBER teplotní sonda do masa se umí spojit s vaším mobilním telefonem pomocí speciální aplikace a díky tomu hlídá vnitřní teplotu pokrmu i radí s průběhem grilování. I když jste, pokud jde o grilování amatér, nebo máte za sebou jen nevalné kulinářské výsledky, s grilovací sondou budete grilovat jako profík. Navíc též zdravě. Maso nebude ani zhořené, ale ani nedodělané.

Jaké grily jsou dnes trendem?

Pracné zděné statické grily už dávno nejsou v módě. Upřednostňujeme mobilní grily, přičemž pokud jde o formu grilování, tedy palivo grilu, preference se velice liší. Klasikou zůstávají grily na dřevěné uhlí. Pořád jsme mnozí přesvědčeni, že tu správnou chuť dává grilovaným pokrmům právě tato forma přípravy grilovaných pokrmů. Stále častěji však podobně jako v zahraničí dáváme přednost grilování za pomoci plynu, ale rovněž elektrickým grilům. Ty jsou stále oblíbenější i proto, že se s nimi dá bez problémů udělat grilovací party klidně doma v kuchyni, nebo na menším balkoně. I když pravdou je, že kvalitní gril WEBER ani v jiném provedení nevyvolá spory s vašimi sousedy, kteří by se stěžovali, že kvůli dýmu od vás nemohou otevřít okna.

Vyberte si z nejlepších grilů na světě

Modelů grilů od značky WEBER je poměrně hodně. Které doporučit? Ideální je rozhodnout se pro typ grilu a pak sáhnout po vlajkové lodi z dané skupiny grilů. Mezi grily na dřevěné uhlí je hitem WEBER MASTER TOUCH. Tento gril je ideální řešení na zahradní grilování, ale i pod pergoly či na velké terasy. Kdo dává přednost plynu, vlajkovou lodí v této kategorii je WEBER GENESIS II. Elektrický gril WEBER PULSE pak uspokojí gurmány, kteří dají přednost elektřině. Gril se hodí i na grilování burgerů s tím, že součásti grilu je i lis na burgery.

Stylové grily WEBER, to je skutečně Amerika. Grilování i party s grilováním budou vypadat úplně jinak. A výsledek vašeho kulinářského snažení bude konečně dokonalý.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail