Zastřešení bazénů není přepych, ale nutnost, bez které si rodinné bazény nikdy 100% neužijeme. Minimálně plachta na bazén je naprostá nutnost!

Bazén, to je sen mnoha rodin i jednotlivců vlastnících rodinný domek se zahrádkou. Lákavé nabídky relativně levných řešení bazénů mnohdy zlákají k jeho pořízení. Bazény bez funkčního zastřešení, nebo alespoň s bazénovou plachtou, nejsou ale příliš rozumným řešením. Často si říkáme: bazén si pořídíme hned a zastřešení až později, když se na něj ušetří. Ale z vlastních zkušeností vím, že aby se bazén nestal doslova „otročinou“ a abychom si jej skutečně užili, bez zastřešení bazénu to v našich klimatických podmínkách téměř nejde. Takže když se probíráte nabídkou bazénů, nezapomeňte se rovnou podívat i na nabídky zastřešení bazénů. Dobrá „střecha“ nad bazénem je základ!

Zastřešení bazénů by mělo být neopomenutelnou součástí všech rodinných bazénů! Bez zastřešení si koupání nikdy 100% neužijete!

Zastřešení bazénů by mělo být neopomenutelnou součástí všech rodinných bazénů! Bez zastřešení si koupání nikdy 100% neužijete!

Zastřešení bazénů vám umožní využívat bazény od dubna až pozdního podzimu

Zastřešení bazénů, která vypadají esteticky a jsou bezúdržbová, jsou obvykle větší investicí než samotný bazén. Stojí za to do zastřešení investovat? Rozhodně ano. Taky jsme si na chalupě pořídili nejdříve bazén bez zastřešení. Jenomže voda v něm byla studená, využívat se dala až v horkých letních dnech a tak jsme jej využívali maximálně tři měsíce v roce. Další obrovskou nevýhodou nezastřešeného bazénu bylo permanentní znečisťování bazénu. Padající hmyz, větrem zaváté listí – to se z bazénu vybíralo několikrát denně. Nejhorší byla vždy nadílka nečistot, když jseme se na chalupu vrátili na víkend po pracovním týdnu. Skočit si hned do bazénu nepřicházelo v úvahu a nejdřív musela nastoupit „četa čističů“ a bazén pořádně vycídit.

Pro svůj bazén si můžete vybrat z velké palety nejrůznějších typů zastřešení.

Pro svůj bazén si můžete vybrat z velké palety nejrůznějších typů zastřešení.

Výhody zastřešení bazénů

  • Kvalitní zastřešení bazénů je bezúdržbové a snižuje práce nutné na údržbě samotného bazénu a bazénové vody až o 90 %. Bazén je chráněn vůči nečistotám. Voda se může méně chlorovat a čistěním bazénu strávíte už jen minimum doby.
  • Voda v bazénu se pod zastřešením ohřívá podobně jako ve skleníku a tak už v dubnu dosahuje 20 stupňů a tuto teplotu vody dokáže nabídnout až do konce října. Ze třech měsíců tak dokážete koupací sezónu prodloužit až na sedm.
  • Bazén se dá využívat v noci, protože teplota v něm zůstává příjemná, rovněž brzy ráno nebo při nepříznivém počasí, což je mimochodem velice příjemný zážitek.
  • Současně slouží zastřešení bazénu jako ochrana před pádem malých dětí nebo domácích mazlíčků do bazénu.
  • V zimě může plocha pod zastřešením skvěle posloužit k uskladnění některých náchylnějších venkovních květin. Běžně takto zimujeme mladé japonské javory nebo třeba fíkovníky.
  • Na rozdíl od zakrývání pomocí bazénové plachty je kvalitní zastřešení snadno odsouvatelné i jenom jednou osobou.

Bazénové plachty by měly být povinnou výbavou každého bazénu!

Pokud se vám pořádné zastřešení bazénu skutečně do rodinného rozpočtu nevejde, řešením je zakrytí pomocí bazénové plachty. Celoroční plachta na bazén má několik funkcí. Je bezpečnostním zakrytím a ochranou před pádem do bazénu, plní funkci tepelné izolace bazénu například před vychladnutím vody přes noc nebo při zhoršení počasí, chrání vodu před padajícími nečistotami a současně existují plachty se solárními fukcemi, které při slunečním svitu vodu ohřívají. Pro pohodlnou manipulaci je vhodné pořídit bazénovou plachtu s rolovacím zařízením.

Celoroční bazénová plachta.

Celoroční bazénová plachta.

Dalšími variantami zakrytí bazénů jsou lamelové kryty na bazén, deskové kryty na bazén, speciální zimní ochrany bazénu nebo letní bublinkové plachty pro ohřívání vody a snižování odparu vody z bazénu.

Lamelové bazénové zakrytí Walu Roll.

Lamelové bazénové zakrytí Walu Roll.

Terasové bazénové zakrytí Walu desk.

Terasové bazénové zakrytí Walu desk.

Zdroj obrázků: Termobazeny.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail