Zácpu lze vyřešit zcela přírodní cestou. U dětí to oceníme ještě více. Zkuste LaxAktiv, který využívá přirozeně projímavé vlastnosti vybraných druhů ovoce.

Nepříjemná zácpa umí potrápit nás dospělé, natož děti. Zácpa u dětí je však často komplikovanější a třeba na ni ani hned nepřijdeme. Když už si uvědomíme, že naši ratolest trápí obtížné vyprázdňování, začneme alespoň tušit problém. Často však na dítěti pouze pozorujeme příznaky, jakými jsou bolesti břicha, bledost nebo nechutenství, všimneme si třeba u dlouhotrvající zácpy ušpiněné spodní prádlo (kdy kolem ucpání konečníku tuhým obsahem prosakuje tekutější obsah střev), ale že trpí dlouhodobou zácpou si ani nemusíme uvědomit. Pokud se nám dítě samo nepostěžuje, můžeme projevy zácpy delší dobu přehlížet.

Zácpa u dětí je obtížná i proto, že si ji třeba delší čas vůbec nemusíme uvědomit. Přírodními prostředky lze přitom vylučování udržovat v perfektním stavu. Například za pomoci produktu LaxAktiv, který staví na přirozeně projímavých vlastnostech vybraných druhů ovoce.

Zácpa u dětí je obtížná i proto, že si ji třeba delší čas vůbec nemusíme uvědomit. Přírodními prostředky lze přitom vylučování udržovat v perfektním stavu. Například za pomoci produktu LaxAktiv, který staví na přirozeně projímavých vlastnostech vybraných druhů ovoce.

Zácpa u dětí má mnoho příčin

Nejčastější příčinou zácpy u dětí bývá nevhodné složení stravy. Většinou jde o nedostatek vlákniny, kterou by mělo dítě do těla dostávat především ze zeleniny. Často potomka nemusíme uhlídat při konzumaci potravin, jenž zácpu způsobují. Jde o čokoládu, zejména s vysokým podílem kakaa, jiných sladkostí, ale i o některé ovoce, jakými jsou například lesní borůvky. Ve spojení s nedostatkem tekutin a pohybu způsobí nevhodná strava zácpu velice rychle.

Zácpa umí potrápit dospělé i děti. Řešením je přírodní prostředek LaxAktiv Kids s projímavými účinky postavenými na zcela přírodní bázi.

Zácpa umí potrápit dospělé i děti. Řešením je přírodní prostředek LaxAktiv Kids s projímavými účinky postavenými na zcela přírodní bázi.

Jenomže u dětí vyvolávají zácpu i různé psychické potíže. Dítěti může chybět dostatek soukromí při vyprázdňování, což se stává například ve školce, ale i doma, kdy si třeba jako rodiče neuvědomíme, že je na čase svému potomkovi poskytnout na toaletě přece jen už kousek soukromí. Dítě si někdy zácpu způsobí i vzdorem vůči rodičům, kdy vzoruje tomu, být nuceno chodit na nočník nebo už na toaletu na příkaz rodičů – třeba před odchodem do školy nebo večer před spaním. Dalším psychickým důvode zácpy u dětí bývají stresující situace vyplývající ze vztahů se sourozenci, ze stresu z rozvodu rodičů, ale i z problémů ve škole.

Nakonec mohou být příčiny zácpy u dítěte i fyzické a zdravotní. Pokud má dítě ve stolici krev, trpí bolestí při vyprázdňování, může mít v zažívacím traktu a ve střevech infekci, trpět prasklinami na konečníku nebo hemoroidy. Také je třeba vyloučit různé poruchy látkové výměny. To vše je nutné řešit odborně návštěvou lékaře.

Zácpu lze vyřešit zcela přírodní cestou. U dětí to oceníme ještě více. LaxAktiv využívá přirozeně projímavé vlastnosti vybraných druhů ovoce.

Zácpu lze vyřešit zcela přírodní cestou. U dětí to oceníme ještě více. LaxAktiv využívá přirozeně projímavé vlastnosti vybraných druhů ovoce.

Co pomáhá na zácpu u dětí? Volte rozhodně přírodní řešení!

Ideálním řešením akutní zácpy, ale i dlouhodobějších problémů s vyprázdňováním u dětí, je přírodní projímadlo. Zajímavým produktem je Liftea LaxAktiv Kids sirup, který staví na přirozeně projímavých vlastnostech některých druhů ovoce a vlákniny. Ve složení najdete fíkovou a švestkou šťávu, inulin – vlákninu získanou extrakcí z kořene čekanky, známý zdroj vlákniny – psyllium a arabskou gumu, což je přírodní pryskyřice z akácie, která se používá jako přírodní stabilizátor. LaxAktiv pomůže s pravidelným vyprázdňováním nejen dětem, ale i dospělým. Díky přírodnímu složení je toto přírodní projímadlo vhodné i pro dlouhodobé užívání. LaxAkti Kids je šetrný k tlustému i tenkému střevu a je vhodný i při cestování, kde se zažívací problémy a problémy s vylučování objevují jako důsledek změny klimatu. Děti ocení i to, že jde o tekutý přípravek. Léčba zácpy doma pomocí produktu Liftea LaxAktiv může být hračka.

Zdroj obrázků: FL, Liftea

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail