Zakouřit si z vodní dýmky ve společnosti přátel nebo na party je zábava.
Zakouřit si z vodní dýmky ve společnosti přátel nebo na party je zábava.

Vodní dýmky jsou hitem – víte, jak na ně?

Začínáte s vodní dýmkou a nevíte jak na to? Přečtěte si, jak se vlastně kouří z vodní dýmky a jak si vybrat tu pravou a její příslušenství.

Když se řekne vodní dýmka, mnohým se před očima vybaví romantický obrázek zámožného Turka či Inda sedícího v obláčcích kouře na barevných orientálních polštářích, mezi nimiž se pohybují spoře oděné harémové tanečnice. Většina z nás si už ale povšimla, že vodní dýmky se v posledních letech stávají běžnou součástí moderního světa i u nás, v Evropě. Čajovny se množí jako houby po dešti a stále si získávají na popularitě. Mnoha lidem dýmky zachutnají natolik, že si jednu pořídí domů.

Zakouřit si z vodní dýmky ve společnosti přátel nebo na party je zábava.
Zakouřit si z vodní dýmky ve společnosti přátel nebo na party je zábava.

Vodní dýmky znamenají pohodu

V čem vlastně spočívá rozdíl mezi kouřením dýmky a cigaret? Zatímco cigaretu si zapálíte ve stresu, když se chcete uklidnit, kouření vodní dýmky je rituál. Cigarety jsou zkrátka pro vystresované lidi, kteří se nedokážou v kolotoči moderního života zastavit. U vodní dýmky se dá naopak krásně relaxovat a užívat si pohodového večera o samotě nebo s přáteli. Mokrý kouř z vodní dýmky je pro krk méně dráždivý než cigaretový kouř, proto si ji občas rádi zapálí i lidé, kteří se jinak považují za nekuřáky.

Vodní dýmka je hitem. Už jste ji zkusili?
Vodní dýmka je hitem. Už jste ji zkusili?

Jak si vybrat vhodnou vodní dýmku

Jste-li začátečník a nevíte, jak se na trhu s vodními dýmkami zorientovat, máme pro vás několik tipů. Pravděpodobně nejoblíbenějším typem jsou vodní dýmky Sahara smoke. Sahara je spolehlivá značka, známá svou kvalitou i zajímavým designem jejího sortimentu. Jedná se o luxusní alternativu s dlouholetou tradicí, jejíž koupí získáte vodní dýmku, kterou nebudete muset jen tak měnit za lepší model. Výborný poměr cena versus kvalit nabízí propracované vodní dýmky Aladin. Hledáte to nejmodernější na trhu? Pak je pro vás správnou volbou Kaya, značka, která jde s dobou a svým prémiovým dýmkám přidává stále nová vylepšení. Pokud víte, že si vodnici budete brát s sebou na cesty, zvolte menší, snadno přenosný model – například ručně vyráběné egyptské dýmky Top Mark. Budete-li kouřit často a ve společnosti přátel, pořiďte si některý z oblíbených čajovnických modelů Khalil Mamoon nebo Farida, které se výborně osvědčily při velmi častém použití. Netradičním zpestřením večírků se pak může stát minimalistická vodní dýmka Oduman s uhlazeným designem. Je vybavena LED efektem, takže při kouření mění barvy.

Vodní dýmka ženám sluší.
Vodní dýmka ženám sluší.

Jak se kouří z vodní dýmky? Záleží na výběru příslušenství!

Na příslušenství k vodní dýmce záleží do velké míry váš zážitek z kouření. Ke kouření sušších tabáků je například vhodná korunka bez vnitřního glazování, kterou přikryjeme proděravělým alobalem. Naopak, pro kouření tabáku s vysokým podílem melasy, byly vyvinuty různé speciální typy, jako je korunka vortex nebo phunnel. Kvalitní šlauch může kouření posunout úplně na jinou úroveň, zatímco s tím papírovým toho mnoho nepořídíte a jeho čištění bude značně obtížné. Ať už se rozhodnete jakkoli, určitě budete potřebovat také kleště a pokud možno tarbuš na překrytí korunky. Ještě vhodný typ uhlíku (my nedáme dopustit na ty kokosové) a tabák podle vaší chuti – a pak už si budete moct dopřát příjemné pokouření.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail