Prodáváte nebo pronajímáte byt či dům? Nenechte se lovit realitními kancelářemi. Najděte si makléře s dobrými referencemi. Víme, jak na to!

Trh je plný realitních kanceláří s ještě větším množstvím realitních makléřů. Kdo někdy prodával  nemovitost ví, co se stane ve chvíli, kdy si podá inzerát na některý z realitních portálů. Několik telefonátů za hodinu, každý makléř se vás snaží přesvědčit na výhradní uzavření smlouvy právě s ním pod hrozbou různých sankcí, jestliže to porušíte. Jaké ale máte záruky, že zrovna on je ten pravý, který dokáže rychle a výhodně prodat či pronajmout vaši nemovitost? Až doposud žádné srovnání realitních makléřů neexistovalo. Teď je tomu konečně jinak. Na trhu vznikla služba, která propojuje zájemce, kteří chtějí prodat či pronajmout nemovitost s osvědčenými makléři. Hodnocení jim dávají zákazníci sami. I vy se stanete tím, kdo nakonec „oznámkuje“ realitního makléře, kterého služby jste využili. Každý má teď možnost oslovit prověřené realitní kanceláře a makléře. Pomocí nového portálu získáte reference na realitní kanceláře od zákazníků, jakými jste vy sám a vyberete si tu nejlepší.

Jak služba Srovnani-makleru.cz funguje?

  • Makléře registrované v systému oslovíte vždy anonymně. Vyplníte základní údaje o sobě a nabízené nemovitosti, včetně služeb, které po realitní kanceláři a makléři poptáváte.
  • Jednotlivý makléři vám přes online službu Srovnání-makléřů.cz nabídnou služby přesně na míru vaší poptávce.
  • Dříve než si vyberete, máte možnost si makléře prověřit pomocí jeho profilu, ale také podle recenzí jiných, kteří již se službami konkrétní realitní kanceláře či makléře mají své zkušenosti.
  • Pouze u těch, které si samy vyberete, povolíte předání vašich kontaktních údajů. Jiní realitní makléři vaše kontaktní údaje neuvidí a nemusíte se zdržovat s komunikací s těmi, o jejichž služby nemáte zájem.
  • Nakonec vy sami makléře ohodnotíte a ulehčíte tím dalším zájemcům o prodej či pronájem nemovitostí správně si vybrat. Známka makléře roste nebo klesá také podle vašeho hodnocení.
Nenechte se lovit realitními kancelářemi a makléři. Najděte pomocí služby Srovnani-makleru.cz toho pravého, který vám s prodejem či pronájmem nemovitostí pomůže přesně podle vašich představ.

Nenechte se lovit realitními kancelářemi a makléři. Najděte pomocí služby Srovnani-makleru.cz toho pravého, který vám s prodejem či pronájmem nemovitostí pomůže přesně podle vašich představ.

Romana popisuje své zkušenosti s prodejem svého pražského bytu

Naše kolegyně prodávala před pár lety svůj pražský byt a popisuje své zkušenosti. „Potřebovala jsem byt prodat rychle a nechtěla jsme se proto svěřit do rukou neprověřené realitky. Inzerát jsem zadala na tři, možná na čtyři realitní portály. Co nastalo, byl zlý sen. Telefon mi nepřestával zvonit. Ale nevolali zájemci o byt, ale jeden realitní makléř za druhým. Z jedné realitní kanceláře často i několik lidí. Každý se chtěl osobně sejít, prohlédnout si byt a udělat si vlastní fotografie. Vše pak pouze opět pověsil na realitní portály. Poučena od přátel jsem věděla alespoň to, že rozhodně nemám nikomu z nich podepsat výhradnost k prodeji. Prodej bytu se pro mne díky nezdravě velkému počtu realitních kanceláří a makléřů na trhu stal prací na plný úvazek.“ A jak Romana dopadla? Kupce pro svůj byt si nakonec našla přes realitní kancelář, ale byl to spíše malý zázrak, že dokázala mezi desítkami makléřů, které pak už jen jednoho za druhým odmítala, najít toho, kdo jí s prodejem bytu pomohl. „Ještě že mám tolerantního zaměstnavatele. Bez toho bych byt nemohla vůbec prodávat. Dnes bych jednoznačně sáhla po službě, která umí doporučit vhodného makléře či realitní kancelář a nedávala bych své údaje všanc přes internet každému makléři.“

K neuvěření je, že přestože Romana svůj byt již před sedmi lety prodala, dodnes jí chodí nabídky od realitních kanceláří k zastupování při jeho prodeji. Kanceláře, o kterých nikdy neslyšela, ji na Štědrý den zahrnují obtěžujícími SMS-kovými přáními k Vánocům a právě včera dostala SMS-kou dotaz tohoto znění: „Před časem jste prodávala byt. Nemáte k prodeji něco nového? S prodejem pomohu.“ Dobrá rada od Romany: „Nenechte se lovit realitkami. Vyberte si tu pravou a z prodeje či pronájmu nemovitosti nemusí být noční můra ani práce na plný úvazek.“

Zdroj obrázků: FL

 

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail