Letošní účesové trendy se hrají s různými vlasovými proprietami. A tyto vlasové doplňky nepatří jen tradičně do dlouhých vlasů, ale také do krátkých. Víte, které doplňky do vlasů by vám letos neměly chybět?

Vlasové doplňky se nosí a tak muže být léto i čas dovolených chvílí, kdy popustíte uzdu fantasie a dopřejete si trochu odvázanější look. Zkusit můžete minimalistickou koženou čelenku, květiny rozeseté po vlasech či rozkvetlé tiáry, čelenku s mašlí ve stylu sexy uklízečka, nebo třeba zlaté vlasové doplňky, které patří mezi hity letošního léta. Doplňky pořídíte již hotové v bižuterii, v buticích s oblečením, ale také můžete vyzkoušet trochu více kreativní přístup a třeba si některý z doplňků samy vyrobit. Inspirovat vás mohou návrhářské kolekce kde uvidíte, co vše se nosí!

Módní vlasové doplňky č. 1: Nechte vlasy rozkvést!

Květinová romantika bude vlasům letos v létě slušet. Vlasové doplňky v podobě květinových čelenek, vlasových girland či extrémně nápadných květinami zdobených vlásenek jsou nejžhavějším módním hitem. Móda tentokrát květiny nemaluje jen na tkaniny, ale rovněž na vlasové doplňky.

Hippies čelenka ve stylu Anna Sui S/S 2014

Krátké vlasy, dlouhé vlasy, či vyčesaný účes – všem budou slušet květiny. A možností, jak si vlasovými doplňky s květinami vlasy ozdobit je mnoho. Léto fandí odvázanějšími stylu a tak se můžete inspirovat tak trochu hippies čelenkami, jaké jsme mohli vidět v kolekci Anna Sui pro jaro a léto 2014. A i když má modelka na obrázku dlouhé vlasy, podobnou čelenkou oživíte i středně dlouhé mikádo nebo rovný krátce střižený účes. S letními šaty, k džínsům, ale také třeba jen na pláž k plavkám, bude květinová čelenka vypadat nádherně.

Vlasové doplňky Anna Sui S/S/ 2014

Vlasové doplňky Anna Sui S/S/ 2014

Nechte si ve vlasech rozkvést sad ve stylu Dolce&Gabbana S/S 2014

Pro někoho mistři kýče, pro někoho nenapodobitelní módní fachmani – Domenico Dolce a Stefano Gabbana, již tradičně své kolekce doplňují nezaměnitelnými stylizovanými módními doplňky, včetně těch vlasových. Tentokrát jejich rozkvetlou kolekci doplnily nádherné květinové girlandy obtočené kolem hlavy a drdolu jako rozkvetlé větve kvetoucích mandloní. Kam s takovýmto účesem? Můžete se v něm vdávat, zajít si na letní party či večírek, anebo pomocí květinové vlasové girlandy pouze osvěžit jinak docela prostý účes s drdolem. Pokud podobný kousek neseženete v bižuterii, můžete jej nahradit aranžérskými dekoracemi na drátku. Nebojte se být kreativními!

Vlasové doplňky Dolce&Gabbana S/S/ 2014

Vlasové doplňky Dolce&Gabbana S/S/ 2014

Víla-chalupářka ve stylu Honor S/S 2014

Také miluje bezové kvítí a každý rok si z něj připravujete sirupy, kvašenou malinovku, čajíčky či jiné dobroty? Pokud ano, znáte to – vlasy jsou po sběru plné droboulinkých něžných kvítků, které z vás udělají vílu-chalupářku. A i když bez již definitivně odkvétá, podobně si ozdobit vlasy je velice módní. Sluší to krátkovláskám i nám s dlouhými vlasy třeba k letos módnímu nízko posazenému ohonu.

Vlasové doplňky Honor S/S 2014

Vlasové doplňky Honor S/S 2014

Květinový baret ve stylu Jenny Packham S/S 2014

Kdybych vás v létě sváděla k nošení skutečných baretů, asi byste se otřepaly už jen touto představou. Kdo by se v létě pařil pod čepicí? Ale já mám teď na mysli zcela jiný vlasový doplněk, který baret sice připomíná, ale skutečně jen hodně vzdáleně. Trendem jsou sponky nebo štipce, které si umístíte na stranu hlavy a sepnete si nimi ofinu. Baretem se nazývají proto, že se umísťují podobně jako on na stranu. Avšak tentokrát nese štipec či sponka pouze hezkou květinovou ozdobu.

Vlasové doplňky Jenny Packham S/S/ 2014

Vlasové doplňky Jenny Packham S/S/ 2014

Nechte své sponky rozkvést ve stylu Zac Posen S/S 2014

Zapomeňte na nenápadné sponky, které se snažíte při tvorbě účesu spíše ukrýt. Sponky mají být vidět a mají kvést. Místo nenápadných vlásenek si sepněte vlasy do drdolu nápadnými kousky s 3D květinami. A když není co sepnout, jako třeba u krátkých vlasů, tak je použijte jenom jako ozdobu. A kolik jich použít? Tolik, kolik jen váš účes unese!

Vlasové doplňky Zac Posen S/S/ 2014

Vlasové doplňky Zac Posen S/S/ 2014

Módní vlasové doplňky č. 2: Kůže do vlasů může!

Kůže je materiál, který s ženou vytváří harmonický kontrast. Podtrhuje její jemnost a přitom naznačuje animálnost a divokost. Letos v létě je kůže módní jako vlasové doplňky. Účesy zdobí jako čelenka i jako šňůrka na uvazovaní copů nahrazující klasickou gumičku.

Kožená čelenka s historickým nádechem ve stylu Valentino S/S 2014

Kůže ve vlasech už nemusí mít pouze podobu spony. Jako čelenka dokáže ozdobit nejen dlouhé vlasy, ale také krátký účes. A i když může být i jednoduchá bez ozdob, úžasně bude vypadat právě bohatě zdobená nýty s motivy různých historických výjevů či mincí. Podobná, jakou jsme mohli vidět v letní kolekci Valentino.

Vlasové doplňky Valentino S/S/ 2014

Vlasové doplňky Valentino S/S/ 2014

Zavažte si vlasy kůží ve stylu Diesel Black Gold S/S 2014

Gumičky a stužky jsou letos pasé. Svůj extra módní pletený cop či nízko posazený koňský ohon svařte řezanou kůži. Tento úžasný minimalismus překvapí a rozhodně neprojde bez povšimnutí vašeho okolí.

Vlasové doplňky Diesel Black Gold S/S/ 2014

Vlasové doplňky Diesel Black Gold S/S/ 2014

Kožené náramky do vlasů ve stylu Helmut Lang S/S 2014

Pro svázaní copu kůží máte i další možnost. Podobně jako Helmut Lang jej můžete svázat koženou ruličkou, nebo chcete-li náramkem. Stačí prostě učesané dlouhé vlasy a o šarm, účes a styl se už postará samotný kožený náramek ve vlasech.

Vlasové doplňky Helmut Lang S/S/ 2014

Vlasové doplňky Helmut Lang S/S/ 2014

Módní vlasové doplňky č. 3: Blýskněte se zlatými akcenty ve vlasech!

Letos v létě nemají být ve vašich vlasech zlatými jen odlesky letního slunce. Také vlasové doplňky mají zářit metalicky zlatými odstíny. Na sluníčku se rozzáří k naprosté dokonalosti!

Zlaté pěšinky ve stylu Dries Van Noten S/S 2014

Tentokrát nemusíte shánět žádné sponky ani čelenky. Doplňkem účesu bude tentokrát kosmetika. Konkrétně zlatý lesk na řasy nebo na vlasy. Jím si vyzdobte pěšinku účesu podobně, jak to vidíte u modelek předvádějících kolekci Dries Van Noten pro letošní léto.

Vlasové doplňky Dries Van Noten S/S/ 2014

Vlasové doplňky Dries Van Noten S/S/ 2014

Zlaté sponky i čelenky ve stylu Elie Saab S/S 2014

Zapomeňte na přezdobené kovové vlasové doplňky. Těm zlatým, či už mají podobu čelenky nebo sponky, sluší jednoduchost a minimalismus. Zkuste je kombinovat s hladkými vyžehlenými účesy – či už krátkými nebo dlouhými. Slušet budou každé délce vlasů.

Vlasové doplňky Elie Saab S/S/ 2014

Vlasové doplňky Elie Saab S/S/ 2014

Zlaté objekty místo gumiček ve stylu Jason Wu S/S 2014

Hledejte, až je najdete. Nádherné zlaté spony místo gumiček, který vyniknout jako 3D objekty zdobící váš účes. Takové jsme viděli například v kolekci oblíbeného amerického návrháře Jason Wu. Tento vlasový doplněk však bohužel potěší jen dlouhovlásky.

Vlasové doplňky Jason Wu S/S/ 2014

Vlasové doplňky Jason Wu S/S/ 2014

Zlaté skvrny ve stylu Lela Rose S/S 2014

Zlatý lak a zlaté barvy vhodné pro dekoraci vlasů byste si měly v této sezóně rozhodně pořídit. Pak už s nimi stačí pouze oživovat jeden váš účes za druhým. Zazáříte jako zlatovláska a to ani nemusíte být blondýnka.

Vlasové doplňky Lela Rose S/S/ 2014

Vlasové doplňky Lela Rose S/S/ 2014

Módní vlasové doplňky č. 4: Čelenka jako šperk!

Čelenky jako kvetoucí girlandy či čelenky kůže – to vše jsem již zmínila. No zdaleka to nestačí, protože právě čelenky jako takové patří mezi největší hit zdobení účesů této sezóny. Mají proto i mnoho dalších podob, než jaké jsem již zmínila a jako vlasové doplňky jsou letos skutečně nepostradatelné.

Čelenka jako šperk ve stylu Tanya Taylor S/S 2014

Nosí se velké náhrdelníky a také velké čelenky, které mají k maxi náhrdelníkům blíže, než si myslíte. Podívejte se například na vlasový styling z přehlídky Tanya Taylor pro letošní jaro a léto. Kdybyste takto vyzdobenou čelenku sundala z vlasů, od náhrdelníku by byla k nerozeznání. Takže pokud takto pěkný kousek do vlasů nesežene, směle si do vlasů zapněte náhrdelník.

Vlasové doplňky Tanya Taylor S/S/ 2014

Vlasové doplňky Tanya Taylor S/S/ 2014

Modré stuhy s mašlí ve stylu Alexis Mabille S/S 2014

Alexis Mabille nahodil modelkám styling á la sexy uklízečka a světe div se, jeho modré stuhy zavázané na mašli kolem vlasů nad čelem teď sklízí úspěch. Každá jsme uklízečka a každá chceme mít svoji sexy módní modrou stuhu!

Vlasové doplňky Alexis Mabille S/S/ 2014

Vlasové doplňky Alexis Mabille S/S/ 2014

Havraní žena ve stylu Viktoria Beckham S/S 2014

Krátké mikádo, vlasy stažené do minimalistického copu i dlouhé prosté vlasy může v této sezóně zdobit minimalistická černá čelenka ve stylu Victoria Beckham. Nechte doma náušnice, nahoďte si nude make-up a ukažte přirozenou krásu svého obličeje.

Vlasové doplňky Victoria Beckham S/S/ 2014

Vlasové doplňky Victoria Beckham S/S/ 2014

Zdroj obrázků: módní kolekce návrhářů a firem

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail