Pojďte měnit nejen svůj svět díky ponožkám. Veselé ponožky z bambusu umí více než jen rozesmát. Za nenahraditelnou bavlnu již existuje alternativa – a je lepší.

Veselé ponožky z bambusového vlákna jsou vzpruhou pro duši i tělo.

Veselé ponožky z bambusového vlákna jsou vzpruhou pro duši i tělo.

„Dnes je první den zbytku tvého života“ – znáte tento slavný citát americké psychoterapeutky a spisovatelky Anne Wilson Schaef? Pokud jde o mne, je mým oblíbeným a velice často se jím snažím motivovat. Jenomže některé dny začínají natolik pochmurně, nebo jste v dlouhodobém stresu, že nakopnout se po ránu dá skutečně zabrat. Zkuste si pomoci maličkostmi. Jednou z nich mohou být veselé ponožky. Když budou vaše vtipné ponožky dokonce ještě z bambusu, potěšit vás může i to, že děláte něco navíc nejen pro své nohy, ale i pro životní prostředí.

Veselé ponožky jako první impulz pro úspěšný den

Možná vám to připadá trochu přitažené za vlasy, ale energií nás umí nabít skutečně různé věci. Nemusí to být jenom šálek kávy. Takový ten v poklusu vypitý před odchodem z domova, většinou „na stojáka“ u kuchyňské linky, ten nefunguje ani když je extra silný, s dvojnásobnou dávkou kofeinu. Naopak, mnohem lépe nás umí nabít třeba ranní relaxace ve vaně (vždyť proč bychom si koupel měli dopřát jenom večer), nebo dobře zvolená barva oblečení. Přes různé zažité názory co se týče psychologie vlivu jednotlivých barev, důležité je především, jaký k daným barvám máme vztah osobní. Obecně však platí, že pestřejší barvy a veselejší vzory dokážou nabíjet energií více než fádní černá, a to i když budete tvrdit, že je to právě vaše nejoblíbenější barva. Jenomže kam se všemi těmi energií nabitými barvami a vzory, když do práce či do školy musíme jít oblečeni přece jen střídměji? Ideálně na ponožky. Dnešní teniskománie to umožňuje i nám ženám.

Bambusačky – vtipné ponožky s příběhem

Po bambusových ponožkách jsem pošilhávala již delší dobu. Jenomže ty, na které obvykle narazíte, jsou fádní a ne příliš zdařilé. Nebo to tak alespoň bývalo. V roce 2014 se začala psát zcela nová historie bambusových ponožek u nás. Monika Pulcová a její tým z Bambusacky.cz, se rozhodl přinést na trh nejen ponožky z bambusu, které mají pro bambus tak typické a unikátní vlastnosti, ale i veselé ponožky, které potěší mysl. „Chceme na ulici potkávat všechny lidi s úsměvem na rtech. Chceme vidět, jak jsou hraví a volí i k tomu nejnudnějšímu obleku rozverné motivy našich ponožek. Život je příliš krátký na to, abychom nosili nudné ponožky,“ tvrdí za tým Bambusačky.cz majitelka firmy Monika Pulcová.

Vykročit správnou nohou nestačí. Pro krásný den potřebujeme i krásné ponožky.

Vykročit správnou nohou nestačí. Pro krásný den potřebujeme i krásné ponožky.

Dámské i pánské ponožky z bambusu v nejveselejším obchodu s bambusovými ponožkami

E-shop Bambusacky.cz nabízí zdravé bambusové ponožky pro nás dámy i pro muže. Najdete zde kusové zboží, včetně tradičních jednobarevných ponožek, ale především naprosto famózní pestré sety bambusových ponožek luxusně balených v krabičkách, které udělají radost nejen našim nožkám, ale budou rovněž hity mezi dárky. Věnovat ponožky už není faux pas. Bambusačky se nabízí v nádherných barevných pestrých setech balených v dárkových krabičkách. V nich se dají i přehledně uskladnit, abyste ve svém novém „energetickém koktejlu pro každý den“ měli vždy přehled.

Když bambus vítězí nad bavlnou

Proč mají ponožky z bambusu takovou gloriolu? To má obecně bambus a bambusové vlákno jako takové. Je totiž ekologičtější variantou bavlny s vlastnostmi materiálu, který ten bavlněný rovněž předčí.

Dokonalý gentleman dnes sází na veselé ponožky.

Dokonalý gentleman dnes sází na veselé ponožky.

Bambus lze pěstovat nesrovnatelně ekologičtěji než bavlnu

Pěstuje se s menšími nároky na zavlažování (vlastně přírodně bez závlah), bez požadavků na použití pesticidů, ekologičtější je rovněž samotné zpracování suroviny na textilní vlákno. K pěstování bambusu se navíc nevyužívá klasická zemědělská půda a zvětšuje se tak prostor využitelný pro pěstování potravin.

Bambusové textilní vlákno má zajímavé funkční vlastnosti

  • Máte pocit, že bambus nebude pro vaši citlivou a rozmazlenou pokožku dostatečně jemným? Naopak. Bambusové tkaniny jsou jemnější než ty bavlněné.
  • Díky v bambusu se vyskytující látce kun (též bamboo kun) je bambus přirozeně antibakteriální a i ponožky z bambusu chrání proti plísni a bakteriím.
  • Samotná savost bambusového vlákna je ve srovnání s bavlnou dvojnásobná.
  • Speciální makrostruktura bambusového vlákna mu dává termoregulační vlastnosti. V ponožkách z bambusu se nezapotíte, ani vám v nich nebude zima. V horku přirozeně chladí, v zimě udržují příjemné teplo.
  • Bambusové tkaniny navíc dovedou odrazit až 90 % UV záření. U ponožek to nejspíš nevyužijete, ale není špatné to o bambusových textiliích vědět.
Ponožky jako dárek jsou opět hitem. Zejména ty bambusové, s příběhem a s vtipnými vzory.

Ponožky jako dárek jsou opět hitem. Zejména ty bambusové, s příběhem a s vtipnými vzory.

Barevné ponožky jako životní styl

Zkuste jít nově na ponožky vtipně. Veselé pánské ponožky dnes fashion trendy dovolují, nebo spíše přikazují, i k oblekům. I díky tomu se ponožky jako dárek či vánoční ponožky pro naše polovičky staly opět velkým hitem. A my dámy? Pojďme ponožkami zachraňovat svět pro naše potomky a taky si trochu zvednout náladu. Začněme třeba oblíbeným balíčkem ponožek „from Monday to Sunday“ a ponožky vtipně si užívejme dnes a denně.

Zdroj obrázků: Bambusacky.cz, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail