Venkovní rolety umí poskytnou domu i bytu pěkný design a současně celou řadu užitečných funkcí – od ochrany, stínění, až po odhlučnění.

Funkční a estetické stínění oken je základní výbavou oken bytů i domů. Častěji však volíme stínění interiérové a to přesto, že nám venkovní rolety a venkovní žaluzie umí nabídnout mnohem více. Obvykle mají plastové nebo hliníkové provedení lamel, které se navíjí do takzvaného roletového pancíře. Snadnému navinutí napomáhají boční vodící lišty rolety. K dispozici bývá jak ovládání ručně, tak pomocí praktické motorové jednotky. Roletu tak stáhnete nebo vytáhnete třeba přes klasický vypínač.

Venkovní rolety jsou jako make-up pro vaše okna – zdobí i chrání.

Venkovní rolety jsou jako make-up pro vaše okna – zdobí i chrání.

Proč si zvolit venkovní rolety?

Mnoho lidí si myslí, že venkovní rolety nelze používat k plnému stínění v horkých letních dnech. Není to pravda. Lamely mají totiž speciální průduchy, které větrání umožňují. Přitom máte okno zastíněné, jste chránění před sluníčkem, před hmyzem i před nechtěnými pohledy – nikdo vám nevidí do bytu či domu a nikdo neví, že máte vlastně otevřená okna. Existuje dokonce možnost rolety uzamknout a aktivně se tak bránit proti zlodějům.

Venkovní rolety však nechrání jen před sluníčkem. Zastaví nápor větru, déšť, kroupy, UV záření a v zimě zas poskytnou ochranu před unikajícím teplem skrz okenní tabule. Obecně dokážou kvalitní rolety výrazně prodloužit životnost oken, která jsou obvykle velkou investicí.

Pokud bydlíte v rušné ulici, nabízí rolety z venkovní strany oken další funkci – ochranu proti hluku. Bydlet v bytě, kde vám pod okny jezdí tramvaje, vlak nebo kde máte i v noci rušnou silnici, může vést k vážným psychickým poruchám způsobeným nedostatečným spánkem. Rolety umí okna výrazně odhlučnit a investovat do nich se určitě vyplatí.

Venkovní rolety umí nabídnout řadu užitečných funkcí.

Venkovní rolety umí nabídnout řadu užitečných funkcí.

Venkovní rolety Climax

Kvalitní venkovní rolety nabízí firma Climax. Ta má k dispozici hned tři typy rolet – s přiznaným venkovním boxem, s podomítkovým boxem a do stavebních překladů. Díky tomu se najde řešení pro každé okno, byt i dům. Jaký typ je nejvíce vhodný právě pro vás, vám nejlépe poradí přímo odborníci z firmy Climax.

Ve firmě Climax vám pomohou vybrat venkovní rolety nejvhodnější pro vás.

Ve firmě Climax vám pomohou vybrat venkovní rolety nejvhodnější pro vás.

Firma Climax má v distribuci a montáži stínících systémů dlouholeté zkušenosti. Kromě sortimentu venkovních rolet nabízí rovněž venkovní žaluzie, markýzy, sítě proti hmyzu i textilní stínění do interiéru. Ke všem výrobkům nabízí firma komplexní záruční i pozáruční servis.

Zdroj obrázků: Climax

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail