Nejluxusnější móda z Haute Couture naznačila nové plesové trendy. My vám je teď představíme na 100 modelech: podívejte se na večerní šaty 2014!

Plesová sezóna je sice aktuální až ke konci roku, ale pořádně se na ní připravit stojí čas (i peníze). Navíc i  průběhu roku se nám může stát, že se někde potřebujeme ukázat ve večerních šatech a proto se oplatí znát trendy pro večerní módu a neshánět se po nich až po té, co narychlo koupíme nějaké šaty a zjistíme, že zrovna moc módní nejsou. Večerní šaty hledají inspiraci v Ready-to-Wear kolekcích módních návrhářů, ale především v nejluxusnější Haute Couture módě. Ta poslední, která představovala právě modely pro období plesové sezóny, představila celkem 8 klíčových trendů, které v závislosti na vaší odvaze, vkusu a financích, můžete pustit do svého plesového šatníku.Večerní šaty budou letos krásně zdobené, vyzývavé a také kontroverzní.

Večerní šaty inspirované Haute Couture – tipy pro plesovou sezónu 2014/15.

Večerní šaty inspirované Haute Couture – tipy pro plesovou sezónu 2014/15.

FOTOGALERIE: TOP 100: Nejkrásnější večerní šaty z Haute Couture (FW 2014/15)

Večerní šaty – trend č. 1: Ani dlouhé – ani krátké

Krátké večerní šaty s vlečkou, případně kombinace krátké sukýnky či dokonce šortek s dlouhou průhlednou šifonovou nebo krajkovou sukní, splňují přesně požadavek tohoto trendu. Ani dlouhé, ani krátké večerní šaty odhalují krásně nohy, přesto však v nich neporušíte ani nejpřísnější dress code plesu.

Večerní šaty z kolekcí Haute Couture Oscar Carvallo a Zuhair Murad.

Večerní šaty z kolekcí Haute Couture Oscar Carvallo a Zuhair Murad.

Večerní šaty – trend č. 2: Klasický šatník se proměňuje na večerní

Nejdokonalejší proměnu klasického šatníku na večerní předvedla Donatella Versace. Její večerní šaty pracují se střihy v podstatě obyčejných triček, které jakoby doplnila pouze dlouhá sukně. Materiál, barevné podání i silueta jsou však zcela luxusní, podle požadavků pro večerní šaty i Haute Couture módu.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Versace.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Versace.

Večerní šaty – trend č. 3: Kožešinka kolem ramen

Spojení kožešiny s večerními šaty není zcela nové, ale letos se vrací s celou svojí parádou. Avšak rozhodně nejde o nevkusné a nadbytečné prohození „mrtvého zvířete“ kolem ramen. Moderně pojaté večerní šaty s kožešinou nebo její dokonalou napodobeninou splynuly v jeden celek, který charakterizuje zejména stejná barevnost kožešiny a samotných šatů.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Ellie Saab.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Ellie Saab.

Večerní šaty – trend č. 4: Něco co tam nepatří

Kdo chce sáhnout po večerních šatech, které nejsou tuctové a provokují, může to zkusit jako courtier Giambattista Valli. Ten se nebál večerní šaty zkombinovat s pyžamovým topem nebo s obyčejnou pánskou bílou košilí. Abyste ale pořád vypadala jako oblečená na ples, sukně musí být skutečně bohatá. Jinak se vás může stát, že vás z plesu či jiné akce „uctivě“ vyprovodí kvůli nedodržení dress code.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Giambattista Valli.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Giambattista Valli.

Večerní šaty – trend č. 5: Nožka ven

Nožka ven – aneb Angelina Jolie po sto první! I tak by se dal nazvat další plesový trend. Večerní šaty v něm mají vysoký rozparek, často sahající až po pas a atraktivně odhalují jednu nožku. Ta může být odhalený zcela, nebo částečně zahalená třeba jemnou krajkou či průhledným tylem.

Večerní šaty z kolekcí Haute Couture Ralph&Russo a Elie Saab.

Večerní šaty z kolekcí Haute Couture Ralph&Russo a Elie Saab.

Večerní šaty – trend č. 6: Ombré nejen na vlasy

Módní stínování zvané ombré, není jen věcí kadeřníků, Objevuje se na manikúře a také na večerních šatech. V kolekci Elie Saab skutečně hojně. Plesové šaty jsou ozvláštněné postupným stínováním a prolínáním barev stejně, jako u dobře provedeno ombré v kadeřnictví.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Elie Saab.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Elie Saab.

Večerní šaty – trend č. 7: Něžná průhlednost

Ukázat více než se sluší, se letos sluší. Protože průhledné večerní šaty budou skutečně módní. Kdo se stydí, může průhlednost jen naznačit tělovým podšitím večerních šatů, ale pravý hit bude poodhalit. Poodhalit více, než se doposud slušelo!

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Ulyana Sergeenko.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Ulyana Sergeenko.

Večerní šaty – trend č. 8: Živůtky

Návrat symbolu ženství – krásně formovaných prsou a úzkého pasu pomocí živůtků a korzetů, to vše naznačuje poslední trend pro plesové šaty. Večerní šaty Ulyany Sergeenko k sexy živůtkům přidaly rovnou další módní šatové trendy: průhlednost i vyčnívající nožku. Nebojte se tedy návratu k živůtkům, ale nechcete vypadat jako vintage princezna. S korzetem se dá pracovat i moderně a přitom mohou večerní šaty zůstat luxusní, noblesní a ženské.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Ulyana Sergeenko.

Večerní šaty z kolekce Haute Couture Ulyana Sergeenko.

Zdroj obrázků: módní kolekce Haute Couture

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail