Vánoční tvoření může začít – vyrobte si letos třeba vlastní mýdla a svíčky

Jako naši čtenáři rozhodně nemáte k tvoření daleko. Baví nás, ať již je našim hobby a krátíme si ním svůj volný čas, relaxujeme při něm, nebo touto formou podporujeme v rozvoji naše děti. Právě je nic nezaujme tolik jako různé nové kreativní techniky. Před vánočními svátky máme příležitost zapojit děti do výroby vlastních dekorací i dárečků pro kamarády a rodinu. Vánoční tvoření vás bude bavit.

Tvoření dnes rychle chytne kohokoliv. O jakékoliv technice se snadno dovíme díky internetu a sociálním sítím. K dispozici je též materiál a pomůcky, který byl dříve přístupný jen „vyvoleným“. Neznali jsme jej, neměli jsme na něj kde narazit. Dnes se zrodí či stane populární zajímavá technika, hned o ní vyjde několik knih, na internetu se objeví videa a jiný stejně zaujatý fanda do této techniky připraví dokonce kurz – ať již klasický, nebo alespoň online. Kdo se ještě dívá na televizi, ten určitě narazí i na pořad o této technice.

Díky tomu pronikáme do různých kreativních technik, jako quilling, učíme se tvořit prostorové objekty především z textilu za pomoci Powertexu, děláme skleněné mozaiky, hrajeme si s korálky, a podobných činností máme možnost dělat stovky až tisíce. Některé nás chytnou a u nich pak zůstáváme.

Základem každé DIY činnosti je samozřejmě dostupný materiál. Proto všichni tvořílci potřebují mít zdroj, tedy kvalitní e-shop, kde tyto materiály a pomůcky pro své hobby nakupovat. Jedním nákupem to obvykle nekončí, protože si rozšiřujeme vybavení a neustále též dokupujeme nový materiál, který pro naše výtvory potřebujeme.

♥ TIP

Skvělým e-shopem pro kreativní tvorbu i vánoční tvoření je e-shop Svicky.net

Na jednom místě zde koupíme pomůcky, vychytávky, materiál a polotovary pro celou řadu DIY technik. Pro ty běžné, i pro velice specifické, o kterých jste třeba ještě ani neslyšeli. Už jen návštěva samotného e-shopu bude pro vás inspirací pro to, abyste se opět pro nějakou novou techniku nadchli.

Dvě techniky pro vánoční tvoření – dekorace i výrobu dárku

Pojďme si představit dvě techniky, které jsou aktuální právě nyní, v předvánočním čase. Jsou to techniky, které jsou vhodné pro tvorbu vlastních dekorací, dárků, i jako zábava pro děti. U všech se může zapojit klidně celá rodina. Máme teď na sebe více času, trávíme jej doma, děti se nudí. Tak proč se nezabavit? Letos třeba i jinak než jen vánočním pečením, kvůli kterému se pak nevejdeme do kalhot.

Pojďte si vyrobit vlastní svíčky

Světýlko blikajících svíček k Vánocům prostě patří. I když byste svíčku nezapálili během celého roku, na Vánoce to děláme pokaždé. Velké celonárodní „svíčkování“ začíná s adventem a možná někteří z nás nevydrží ani do této doby. Tak si pojďte letos svíčky vyrobit vlastnoručně. Některé mohou dávat atmosféru našim vánočním svátkům, jiné můžeme poslat rodině, známým a kamarádům jako krásné dárky pro radost.

V e-shopu Svicky.net najdete k této DIY technice nejen veškerý potřebný materiál, ale též návody na ruční výrobu svíček. Pro ty, kdo se neorientují a s technikou začínají prvně, jsou vhodné soupravy na výrobu svíček. Všechny komponenty však lze kupovat samostatně, a to na výrobu parafínových svíček, gelových svíček i svíček z včelího vosku. Nechybí vše pro tvarování svíček, včetně jejich vyřezávání a nádobek na gelové svíčky. Koupíte zde barvy na vosk i potřeby pro zdobení svíček různými technikami. Taktéž éterické oleje pro výrobu svíček, ale dokonce i LED komponenty, pokud byste si chtěli vyrobit z pravého vosku LED svíčky.

Výroba svíček a děti

Pokud chcete do výroby zapojit i děti, určitě to je možné. Nejvíce je chytne pozorovat proces tvorby svíčky, a pokud jde o zdobení, to lze ponechat celé na dětech. Co na tom, že nebude dokonalé. Nejde přece o dokonalost, ale o zážitek z tvoření. A možná vás naopak překvapí.

Staňte se mydláři a vyrobte si vlastní mýdlo

Výroba mýdla je kreativnější činností než by se mnohým na první pohled mohlo zdát. Navíc v dnešní době, kdy naše děti již naprosto nenávidí umývání rukou, je to může opět motivovat k lepší hygieně. Vždyť umýt si ruce vlastnoručně vyrobeným mýdlem, to je zcela jiná zábava. I pokud jde o mýdlo, seženete v e-shopu Svicky.net všechny potřebné ingredience: soupravy na výrobu mýdla, mýdlovou hmotu, včetně materiálu pro výrobu glycerinových mýdel, suroviny a ingredience pro přírodní mýdla, barvy, esenciální oleje, dekorační materiál, peeling a glitry do kosmetiky, formy na mýdlo i dekorační ozdoby do dětských mýdel. Vlastnoručně vyrobená mýdla jsou opět skvělým dárkem, který spolu s vámi mohou vyrábět i děti.

Jak motivovat děti k mytí rukou?

Vyrobte jim mýdla s hračkou. V e-shopu Svicky.net koupíte i hračky, které je možné zalít do mýdla. Krásné jsou samozřejmě v glycerinových mýdlech. Dítě má motivaci používat mýdlo pravidelně a často, aby se „domydlilo“ až k hračce.

Dárky k Vánocům ze Svicky.net

V e-shopu Svicky.net najdete i mnoho materiálu, sad, ale i jednotlivých komponent, které se hodí jako dárky. Skvělým tipem jsou například silikonové formy. Používají se k výrobě dekoračních mýdel, svíček, sádrových odlitků i třeba odlitků z jiných ušlechtilých hmot (dekorační beton apod.).  Děti je využijí při hře s modelínou. Tyto formy jsou krásným vánočním dárkem, nebo dárky s jejich pomocí vyrobte. Čas na vánoční tvoření 2020 i přípravu dárků je tady. Vánoce 2020 brzy zaklepou na dveře.