Tradiční Vánoce mají své specifické barvy. Vánoční ozdoby a dekorace v tradiční bílé, červené a zelené, s třpytem zlata a stříbra, jsou opět v módě.

Někdo z nás si Vánoce užívá jako mix nostalgie, což se projevuje i v multibarevnosti vánočních dekorací. Jiní zas hledáme módní trendy i pro Vánoce a střídáme tak každoročně různobarevné vánoční ozdoby na stromeček i do interiéru. V obrovském množství možností se trochu zapomnělo na tradiční barvy Vánoc – červenou, bílou, zelenou a jejich luxusní doprovod v podobě zlaté a stříbrné. A Vánoce 2015 se k nim opět vrací.

Tradiční barvy Vánoc se vrátily. Vánoční ozdoby vybírejte bílé a červené, nebo je kombinujte se zelenou, zlatou a stříbrnou.

Tradiční barvy Vánoc se vrátily. Vánoční ozdoby vybírejte bílé a červené, nebo je kombinujte se zelenou, zlatou a stříbrnou.

Vánoční ozdoby a dekorace pro letošní Vánoce 2015 hlásí návrat k tradičním barvám

Bílá a červená, v doprovodu zlatého a stříbrného třpytu, jsou tradičními barvami Vánoc. K těm patří i zelená, avšak na dekoracích s ní můžete a nemusíte pracovat. Reprezentantem zelené je totiž vánoční stromek nebo různé zelené dekorace ze živých i umělých větviček, například v podobě efektních girland rozvěšených v interiéru. Letošní vánoční svátky budou v duchu vintage. Někdo v tomto duchu Vánoce udržuje neustále, pro někoho je to módní trend. A k vintage stylu Vánoc patří i návrat k již zmíněným tradičním barvám.

TIP: Stylové vánoční ozdoby a dekorace pro letošní Vánoce 2015 nabízí e-shop s bytovým textilem a dekoracemi Italissima Home >>
Bílá se zlatou vdechnou luxusu letošních Vánoc nádhernou nostalgii. (Zboží je z nabídky shopu Italissima Home.)

Bílá se zlatou vdechnou luxusu letošních Vánoc nádhernou nostalgii. (Zboží je z nabídky shopu Italissima Home.)

Umírněná barevnost je znakem luxusu

Minimalismus  je znakem luxusu a platí to i u vánoční výzdoby. Nemusíte vánočními ozdobami šetřit na stromečku co do počtu. Stačí, když se budete držet již zmíněné umírněné barevnosti. To stejné platí i pro dekorace v interiéru. Ani v tom extrémně moderním nemusí chybět andílci, svícny, víly a jiné dekorace. Dokonce ani nevadí, že se stylově odchýlíte od hypermodernosti k tradici. Vsaďte ale primárně na bílé vánoční ozdoby. Ty lze doplnit zlatými anebo stříbrnými bytovými doplňky s vánoční tematikou.

Bílá nebo její kombinaci se zlatou či stříbrnou nesou znaky luxusu letošních Vánoc. (Zboží je z nabídky shopu Italissima.)

Bílá nebo její kombinace se zlatou či stříbrnou nesou znaky luxusu letošních Vánoc. (Zboží je z nabídky shopu Italissima Home.)

Vánoční světla volte bílá a to přestože vás nejspíš láká nabídka pestrobarevných světýlek. Stejně jako u dekorací, méně je více a nepokazte krásný tradiční styl zbytečným množství poblikávajících barevných světýlek. Samozřejmostí jsou vánoční svíčky a svícny, které jsou rozhodně bezpečnější mimo vánoční stromek a které dodají svátečním večerům tu správnou atmosféru.

Ubrusy postupně mizí z našich kuchyní. K slavnostnímu stolování ale vánoční ubrusy rozhodně patří a proto na ně nezapomeňte. Skvěle vypadají bílé ubrusy se zlatými nebo stříbrnými výšivkami či potisky. Jejich výhodou je univerzálnost, takže letos je použijete k tradiční červeno-bílé výzdobě s metalickými prvky, jiný rok klidně k jiným barvám. Volit lze ubrusy, které pokrývají celý stůl, ale například i dekorační prostírání v podobě šály, které se dává přímo na stůl nebo na podkladový ubrus. Krásné je například efektně vykrajové filcové prostírání s vánočním motivem. Vyniknou na něm dekorační vánoční svícny, které patří na každý slavnostní vánoční stůl i další vánoční ozdoby.

Bílá nebo její kombinaci se zlatou či stříbrnou nesou znaky luxusu letošních Vánoc. (Zboží je z nabídky shopu Italissima.)

Bílá a červená patří o Vánocích i na slavnostní tabuli. (Zboží je z nabídky shopu Italissima Home.)

Zdroj obrázků: FL, Italissima

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail