Vánoční osvětlení rampouchy – to je hit pro Vánoce 2019

O tom, že vánoční osvětlení patří i do exteriéru, už nikdo nepochybuje. Co je ale aktuálním hitem? S pouhými jednoduchými světelnými řetězy si nevystačíte. Hitem pro Vánoce 2019 je vánoční osvětlení rampouchy i světelný déšť.

Je možné, že pokud jste šťastným majitelem rodinného domku, nejlépe s alespoň menší zahrádkou, nebo majitel hezkého bytu s terasou, venkovní vánoční LED osvětlení již pro vás není ničím novým. Letos si však již s pouhými poblikávajícími světýlky omotanými kolem stromů před domem či v květináči na terase nevystačíte. I k nám již dorazila móda, kterou známe z amerických filmů – efektně osvětlené zdi, střechy, pergoly, a spolu s nimi i již zmíněné stromy. Největším hitem pak je vánoční osvětlení rampouchy, ale též světelný déšť. Pojďte se podívat na trendy v oblasti venkovního osvětlení letošních Vánoc podrobněji.

Letos si rozhodně pořiďte venkovní osvětlení v podobě rampouchů nebo světelného deště. Jsou největším hitem. T-vanocniosvetleni.cz jich nabízí několik typů.
Letos si rozhodně pořiďte venkovní osvětlení v podobě rampouchů nebo světelného deště. Jsou největším hitem. T-vanocniosvetleni.cz jich nabízí několik typů.

Pořiďte si pro exteriér venkovní LED vánoční osvětlení rampouchy

Nemrzne a nesněží? O Vánocích normální. Klasické rampouchy proto raději efektně nahraďte těmi světelnými. Vánoční osvětlení rampouchy patří mezi ty nejefektnější. Nabízí se obvykle jako tzv. studené bílé světlo, teplé bílé světlo (to je malinko nažloutlé) nebo v modré barvě. Modré světelné rampouchy působí až pohádkově. Pro někoho je to jasná volba, jiní zas raději zůstanou u decentnější bílé.

LED vánoční osvětlení je úsporné. Můžete si dovolit skutečně impozantní světelné dekorace.
LED vánoční osvětlení je úsporné. Můžete si dovolit skutečně impozantní světelné dekorace.

Nejsou rampouchy jako rampouchy. Světelné řetězy s rampouchy bývají různě dlouhé. Všímejte si počty svítících diod, délky osvětlené části a rovněž jak dlouhý je přívodný kabel. Rampouchy jako takové mohou být různě dlouhé, mnohdy se velikosti na řetězu střídají. Rampouch obsahuje obvykle jednu bílou nebo barevnou diodu. Ty nejpropracovanější řetězy mají dálkový ovladač a třeba hned osm funkcí: stálé svícení, rychlé blikání, jiskřivé blikání, pomalé slábnutí, pomalá záře, svícení ve vlnách, sekvenční svícení a různé kombinace svícení. Vhodné jsou rampouchy s automatickým časováním. Zajímavou alternativou k rampouchům jsou svítíce tyče napodobující padající sníh.

Zahalte dům či pergolu do světelného deště

Druhým exteriérovým hitem je světelný déšť. Vypadá, jako byste před zdi domu pověsili světelnou záclonu. I u světelného deště se setkáte se studenou bílou, teplou bílou nebo modrou barvou LED diod. Obvykle se prodávají jako plocha, takže si koupíte světelný déšť pro plochu 3×3 metry. Rovněž v tomto případě je vhodné pořídit si taková světla, která umožňují kouzlit s různými funkcemi. U světelného deště všemožné blikající efekty vyniknou ještě více než u vánočního osvětlení s rampouchy.

Světelné sítě jsou jednoduché na instalaci.
Světelné sítě jsou jednoduché na instalaci.

Top 7 trendů pro letošní Vánoce v exteriéru

  1. Vánoční osvětlení rampouchy na verandu a terasu.
  2. Světelný déšť na pergolu a zdi domu.
  3. Osvětlení s efektem padajícího sněhu na verandu i terasu.
  4. Světelné sítě umístěné na keře či nízké živé ploty.
  5. Osvětlení venkovních listnatých stromů.
  6. LED stromky (imitace listnáčů) jako svítící dekorace ke dveřím a na balkon.
  7. Led vánoční osvětlení s modrými diodami.
Exteriérové vánoční osvětlení se stalo standardem už i u nás.
Exteriérové vánoční osvětlení se stalo standardem už i u nás.

Připravte se na Vánoce včas

Ještě než vytáhnete recepty na vánoční cukroví, nachystejte si všechny vánoční dekorace. Staré, neúsporné, nahraďte LED vánočním osvětlením. Zejména to venkovní nainstalujte dříve, nejlépe do konce října. Vyhnete se tomu, že jej pak budete instalovat v nepříjemném počasí. Také nákupy osvětlení neodkládejte. E-shop T-vanocniosvetleni.cz již naskladnil nové zboží a právě teď máte možnost vybírat z kompletního sortimentu osvětlení a neriskovat, že se nejlepší kousky vyprodají.

Zdroj obrázků: T-vanocniosvetleni.cz, Depositphotos, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail