O tom, že má dárek potěšit, snad nikdo nepochybuje. Má být rovněž užitečný a kvalitní. Letos více než kdy jindy přesně tyto dárky nakupujeme. Méně neužitečných drobností, místo nich hodnotnější dárky. A chodí se pro ně do elektra. Víte, co letí mezi dárky pro ženy, muže a děti?

Vánoční dárky pro muže

Dárky pro muže bývají oříšek. Už jen pro partnera nemáme často odvahu koupit nějakou tu techniku, protože jí obvykle přece jen rozumíme o něco méně. Spousty věcí má navíc partner firemních, což je třeba záležitost mobilního telefonu či notebooku. Po čem tedy z elektra sáhnout?

Muži mají kvalitní techniku rádi všude, i v koupelně. A přesně tam můžete začít s inventurou toho, co by se vašemu muži hodilo jako vánoční dárek. Z hygienických potřeb je vhodný elektrický kartáček na zuby. Zubní hygiena s ním je mnohem pečlivější.

Přestal se váš partner denně holit a nechává si menší vousy? Pořiďte mu zastřihovač vousů na jejich úpravu. Nový elektrický holicí strojek je rovněž vhodným dárkem. Značkami, jakými jsou Braun a Philips nic nezkazíte. Dobrou volbou jsou strojky umožňující holení za sucha i za mokra – s akumulátorem třeba ve vaně a ve sprše. Muži dávají tomuto holení přednost.

A když máte doma milovníka kuchyňských zástěr a vařeček? Nebo vášnivého fandu do grilování? Pořiďte mu na dlouhé zimní večery ve vaší kuchyni stolní elektrický gril. Budete překvapeni, jak se dá i na tomto zařízení chutně a současně zdravě grilovat. Navíc, vy získáte čas pro sebe, protože šéfkuchařem přes grilování je přece partner.

Vánoční dárky pro ženy

Čím obdarovat ženu? Jako žena ženě můžete věnovat třeba něco užitečného do kuchyně. Když dotyčnou dobře znáte, i její domácnost, není složité vybrat třeba kuchyňský robot či kávovar. Pokud jde o dárky pro ženy – partnerky, manželky a přítelkyně, stalo se jakýmsi bontonem, nedávat jim pod vánoční stromek to, na čem nám navaří. I elektrodárky by měl partner vybírat spíše z oblasti zkrášlovacích záležitostí (i když, troufáte si zabruslit právě do této oblasti?), nebo užitečných pomocníků z jiných oblastí.

Dobrou volbou je robotický vysavač. Partnerce též můžete vybrat nový mobilní telefon. Ale pozor, nezapomeňte, že ženám na barvě záleží. Nejsou k ní tak vlažné jako muži.

Hitem letošních Vánoc pak jsou chytré květináče, jež se v kuchyni používají zejména na pěstování bylinek 365 dnů v roce. Ale zvládnou toho vypěstovat i více. S tímto dárkem chybu rozhodně neuděláte.

Dalším hitem budou napařovače oděvů – ruční i stacionární. Pomáhají se žehlením, oživují vlákna, odstraňují zápach a více než pomocníkem pro žehlení jsou jeho náhradou. Zejména pokud máte doma sušičku prádla a vlastně už ani nežehlíte. Déle ve skříni uložené oblečení však potřebuje oživit.

Vánoční dárky pro děti

Spíše než do hračkářství se již i pro vánoční dárky pro děti chodí do prodejen elektra. A dárky se jim vlastně vybírají snadno. Děti potřebují sluchátka, touží po dobrém mobilním telefonu, při distanční výuce se neobejdou bez notebooku, potřebují též herní konzole, kamery a další techniku. Když nám začnou popisovat, co by měla umět, mnohdy se rychle ztratíme a raději pak necháme prodavače, aby nám poradil. Co ale skutečně letí a dětem udělá radost?

Pořiďte jim Instax. Je to fotoaparát vhodný pro okamžitý tisk fotografií. Dělá skvělé portrétní fotografie, snadno si poradí s jakýmkoliv osvětlením a zejména pro teenagery je úžasným zdrojem zábavy. Fotky si ihned tisknou, předávají navzájem, používají je pro scrapbooking. Je to více než jen fotografování mobilním telefonem.

A jak na společný dárek pro celou rodinu?

To záleží na tom, jak moc se chcete tento rok rozšoupnout. Elektro prodejna OKAY vám pomůže vybrat novou velkoplošnou televizi i některý z velkých spotřebičů, třeba tišší myčku nádobí, než je ta vaše současná. Ale pokud to chcete vzít z gruntu, pořiďte rodině novou kuchyňskou linku. A rovnou se všemi spotřebiči. V OKAY koupíte obojí. Síť obchodů totiž svoji nabídku rozšířila i o široký sortiment nábytku. Vánoční dárky dokážete nakoupit kompletně v OKAY.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail