Přemýšlíte, jak obdarovat muže? Máme pro vás originální tipy na vánoční dárky pro muže 2018 i na to, jak darovat peníze originálněji než doposud.
Přemýšlíte, jak obdarovat muže? Máme pro vás originální tipy na vánoční dárky pro muže 2018 i na to, jak darovat peníze originálněji než doposud.

Vánoční dárky pro muže 2018 aneb Návod, jak vtipně darovat peníze

Přemýšlíte, jak obdarovat muže? Máme pro vás originální tipy na vánoční dárky pro muže 2018 i na to, jak darovat peníze originálněji než doposud.

Je jedno, zdali jste muže nebo žena. Pokud nejste „dárkový ignorant“, často se dostanete do situace, kdy musíte řešit situaci, čím obdarovat muže. O Vánocích nás tento problém trápí nejčastěji. Najednou se nám sejde táta, bratr, dědeček, dospělý syn, partner, manžel, kamarád, někdy dokonce šéf. V jednom okamžiku  je mužů mnoho a nápadů tak málo. Vánoce jsou navíc případem, kdy si dárek nejde odbýt kytkou. Co s tím? Zkuste být letos originální, vtipnější než jindy, a přitom věnovat něco hodnotného. Nápady na vánoční dárky pro muže 2018 máme pro vás připravené.

Hledáte originální vánoční dárky pro muže 2018? Obdarujte je netradičně, vtipně, ale dárkem, který je skutečně hodnotným.
Hledáte originální vánoční dárky pro muže 2018? Obdarujte je netradičně, vtipně, ale dárkem, který je skutečně hodnotným.

Dejte mu jako vánoční dárek zlatou nebo stříbrnou medaili

Neusmívejte se. Nebo ano… Vždyť dárek to má být vtipný! Je však ale současně hodnotný. Věnujte mužům ve svém okolí zlatou nebo stříbrnou medaili se jménem obdarovaného. Jde vlastně o investiční minci. Takže je to ten nejideálnější způsob, jak věnovat něco hodnotného, nebo dokonce alternativa k dárku v podobě peněz. Někdy chceme třeba v rámci rodiny darovat peníze, ale nechceme je věnovat na rychlou útratu. Kdysi se věnovaly vkladní knížky.  I já jsem ji dostala od své babičky. Dnes lidi po internet hledají jak darovat peníze, nebo přesněji jak vtipně darovat peníze. No a řešení existuje právě v podobě investičních mincí či medailí.

Pražská mincovna udělala obrovské množství variací medailí mincovního typu s českými a slovenskými jmény – s mužskými i ženskými. Navíc, na každé minci je to které jméno v celé řadě jazyků, takže snadno tento dárek věnujete i příbuznému či známému v zahraničí. Medaile, na kterých je jméno, lze koupit jako stříbrné investiční mince nebo jako zlaté investiční mince. Jsou z ryzího drahého kovu a kdykoliv je lze prodat a zpeněžit jako investiční stříbro či zlato. Stříbrná medaile se jménem je v hodnotě 880 Kč a má ryzost 999/1000 Ag. Zlatá medaile se jménem je v hodnotě 24 950 Kč a její ryzost je 999,9/1000 Au.

Investiční mince vhodné jako vánoční dárky pro muže 2018 mohou mít i další motivy

Třeba si chcete nechat minci se jménem jako nápad k svátku. V tomto případě máte i další možnosti. Numismatická prodejna v pražském Obecním domě, která má však i e-shop Zlate-mince.cz, nabízí celou škálu dalších zlatých či stříbrných mincí. Jako dárky pro muže, třeba právě teď pro Vánoce 2018, se hodí různé sportovní motivy, sady minci pro numismatiky, mince pro zamilované s texty a motivy (např. Miluji Tě, Ty a já, s motivem Amora), či se symboly štěstí (např. čtyřlístek, podkova).

Vánoční dárky pro muže 2018: Máme pro vás návod, jak vtipně darovat peníze.
Vánoční dárky pro muže 2018: Máme pro vás návod, jak vtipně darovat peníze.

Zajímavým motivem pro investiční mince vhodné jako dárek pro muže jsou tzv. ryzí přání. Jde o jednoduchou grafiku s jasně definovanými textovými přáními: láska, peníze, zdraví, úspěch nebo štěstí.

K čemu mince jako dárek? Jsou to vlastně originálně věnované peníze, ale možná i základ pro numismatickou sbírku. Třeba věnujete více než jen peníze a dáte dotyčnému dárek v podobě jeho celoživotního koníčka. Vždy si vzpomene na to, že první kousek do své sbírky dostal právě od vás.

Věnujte mu jeho zcela první zlatou cihlu

A když chcete věnovat k Vánocům 2018 ještě něco originálnějšího a vtipnějšího, věnujte zlatou cihlu. Ne, nemusíte kvůli tomu prodat auto, ani zastavit dům. Zlaté cihly, tedy správně zlaté slitky, lze koupit jako vánoční dárek pro muže, ale klidně i jako vánoční dárek pro ženy, v podobě vtipně připravené zlaté cihličky o hmotnosti 1 gramu. Přitom jde skutečně o ryzí, 24 karátové zlato, které lze následně zpeněžit jako investiční zlato podle jeho aktuální ceny. E-shop Zlate-mince.cz nabízí tento vtipný vánoční dárek pro muže v originálním balení s vyobrazením bohyně hojnosti. Dárek pořídíte za 1435 Kč.

Věnujte mu jeho první zlatou cihlu – třeba k letošním Vánocům.
Věnujte mu jeho první zlatou cihlu – třeba k letošním Vánocům.

Nebojte se nechat si drahé dárky poslat poštou

E-shop Zlate-mince.cz posílá veškeré tyto dárky poštou. Jsou bezpečně zabalené proti poškození a pojištěné proti ztrátě a odcizení. Navíc jde o kvalitního a prověřeného prodejce. Už víte, jaké vánoční dárky pro muže 2018 letos věnovat. Dali jsme vám rovněž návod, jak vtipně darovat peníze. Tak si to nenechávejte na poslední chvíli. Zásilkové firmy prý už nestíhají nyní.

Zdroj obrázků: Zlate-mince.cz, Pixabay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu