Vánoce nás jako nejdekorativnější svátek v roce stojí nejen spousty peněz za vánoční dárky, ale rovněž za dekorace. Staré se okoukají, některé nekvalitní nepřežijí ani skladování. Vždy se tak najde obrovské množství věcí, které je zapotřebí koupit. Přistupte k věci jinak. Pořiďte si s předstihem jako vánoční dárek pro sebe nový šicí stroj a ušijte si vlastnoručně všechny dekorace. A když to nestihnete letos, začněte už teď s předstihem pracovat na těch nejúžasnější Vánocích 2022. 

Kolem nás je obrovské množství nádherných látek. Nedá se nezamilovat do bavlněných tkanin s krásnými vzory, včetně těch vánočních. Úchvatné jsou gobelínové vánoční látky, kouzlit se dá s organzou, prýmkami i krajkami. S dobrým šicím strojem, ke kterému vás těší si sednout, dovedete s těmito látkami vykouzlit skutečně ty nejkrásnější Vánoce. Pojďte se podívat na pár tradičních, ale i neotřelých tipů a ušijte si dokonalé designové Vánoce. Uvidíte, že šicí stroj je nejdůležitější kreativní pomůckou každé ženy. I když máte pocit, že do šití oblečení se vám v dnešní době příliš pouštět nechce, stále existuje mnoho věcí, které bez šicího stroje nevytvoříte. Třeba i co se týče unikátních šitých vánočních dekorací. 

Ušijte si z krásných vánočních látek vánoční dekorace, nebo i celý vánoční stromek.

Ušijte si z krásných vánočních látek vánoční dekorace, nebo i celý vánoční stromek.

Ušijte si symboly Vánoc

Všechny symboly Vánoc svedete ušít. Velkým hitem jsou dnes různé alternativní vánoční stromky. Ze starých palet, ze suchých větví, z provázků natahaných na zdi, i z jiných, často velice nečekaných materiálů. Ale vánoční stromek můžete i ušít. Třeba z bílého lnu a ozdoby pak na něj namalovat, nebo rovněž ušít.

Šité vánoční ozdoby jsou dalším unikátním nápadem. Nápaditost se u nich snoubí i s bezpečností pro malé děti či pro zvířata. Využít můžete bavlněné látky, které vycpete vhodnou výplní. Ušijete však i různé recy-věci, třeba ozdoby ze starých děravých džínsů, kterých doma máte určitě kupy. 

Šitý adventní kalendář je hitem. Ušili jste jej i svým blízkým?

Šitý adventní kalendář je hitem. Ušili jste jej i svým blízkým?

Ušít se dá skutečně cokoliv, dokonce i adventní věnec. Z látek pomocí šicího stroje vyrobíte nádherné girlandy. Samozřejmě nesmíme zapomenout na vak s dobrotami od Mikuláše či na adventní kalendář. To vše nám šicí stroj pomůže vyrobit. Je to snadné, zábavné a originální. 

Vánoční bytový textil rovněž vyrobíte 

Ani vám se nelíbí hotové vánoční ubrusy? Ušijte si je podle svého vkusu z nádherných a dostupných látek. K ubrusu přidejte podsedáky, polštářky, ale třeba i prostírání. Pokud si pořídíte vyšívací stroj, můžete prostírání i označit jmény členů rodiny, nebo třeba jednobarevný ubrus dozdobit výšivkou. Na šicím stroji je vyšívání rychlé, a tak to určitě ještě stihnete. Ušijete si i vánoční závěsy, či dokonce vánoční povlečení. Z obchodu bytový textil nikdy nedoladíte k takové dokonalosti, jako když si koupíte látky, sedne k šicímu stroji a vše si navrhnete i vyrobíte. 

S vyšívacím šicím strojem vyrobíte vánoční dekorace a vánoční bytový textil ještě dokonalejší. Je libo tradiční nebo moderní výšivka? Vyšívací stroj zvládne obojí.

S vyšívacím šicím strojem vyrobíte vánoční dekorace a vánoční bytový textil ještě dokonalejší. Je libo tradiční nebo moderní výšivka? Vyšívací stroj zvládne obojí.

Šité vánoční dárky potěší

Na šicím stroji lze samozřejmě ušít i dárky. Babičce krásné vyšívané dečky, dětem šité hračky třeba z plátna vhodného k pomalování barvami na textil. Každému v rodině jde snadno vymyslet originální šitý dárek. Vaše kreativní šití se určitě setká s úspěchem.

Zabalte vánoční dárky do šitých obalů

Dokonce letos nebudete muset kupovat ani obaly na dárky. Zapomeňte na balicí papír či drahé dárkové tašky. I obaly na dárky lze ušít. Vystřihněte si z látky srdíčka či hvězdičky, vždy dva stejné protikusy. Ty pak navzájem na šicím stroji sešijte. Nechte přístup k dárku. Šité obaly na dárky lze zdobit našívanými prýmkami, knoflíky, razítky s razítkovacími polštářky na textil, či třeba fixami na textil. Takto unikátně zabalené dárky jste doma ještě určitě neměli. K vytvoření tohoto balení si přitom vystačíte s tím nejobyčejnějším bavlněným plátnem. 

Ušijte si opakovaně použitelné obaly na dárky. Jsou krásné, originální a ekologické.

Ušijte si opakovaně použitelné obaly na dárky. Jsou krásné, originální a ekologické.

Ušetřete i na přáníčkách

Sice vás to na začátku bude stát investici, ale domů si koupíte špičkový nástroj pro kreativní tvorbu. S řezacím plotrem dokážete tvořit s dětmi i sami. Vytvoříte si přáníčka, výřezy nejen z papíru, ale i z kartonu či z moosgummi. Tento unikátní nástroj vás konečně přesvědčí o tom, že i vy si dovedete vyrobit nádherné scrapbooking album. Vyrobíte si však i dekorace na zdi či pro dětské tvoření. Řezací plotr zvládne nařezat i samolepky. Takže počáteční investice se vám začne rychle vracet.

TIP: Investujte do kvalitního šicího stroje, vyšívacího stroje i řezacího plotru. Inteligentní zařízení s moderními funkcemi nabízí značka Brother.

S řezacím plotrem Brother jsou podobná přáníčka hračka.

S řezacím plotrem Brother jsou podobná přáníčka hračka.

Nařežte si na plotru dekorace i krásné výřezy pro scrapbooking album.

Nařežte si na plotru dekorace i krásné výřezy pro scrapbooking album.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail