Kvalitní umělý kámen z exteriéru téměř zcela vytlačil kabřince. Obklady z umělého kamene vypadají efektně a jsou velice praktické. 

Zajímáte-li se o architekturu, nebo byste si chtěli trošku ozvláštnit svoje obydlí, máme pro vás připravený článek, který vás bude bavit.dnešním povídání se dozvíte něco o výrobku zvaném umělý kámen. Nenechte se zmást tímto označením. Nejedná se o žádný plastový produkt, nýbrž o betonové tvarovky – obklady imitující kámen, cihlu či dřevěná prkna. Tyto „obkladačky“ z umělého kamene najdou své uplatnění téměř na všech svislých stěnách v rámci interiéru i exteriéru. Dnes se zaměříme na využití v rámci venkovních prostor.

1. Fasáda

V tomto případě se bavíme o nejčastějším využití betonových obkladů. V rámci fasády lze najít obrovskou škálu způsobů jak obklad aplikovat. Můžeme se setkat s kompletním obložením domů – to je velice typické u obkladů imitujících klasickou pálenou cihlu. Nebo se můžeme potkat s tím, že je obklad kombinován s omítkou či marmolitem, což je vůbec nejčastější varianta. Musíme si dávat pozor na to, jestli je fasáda zateplená izolantem. V případě, že ano, bude nutné postupovat podle projektové dokumentace, aby měl podklad dostatečnou stabilitu.

Fasády z umělého kamene vypadají velice efektně.

Fasády z umělého kamene vypadají velice efektně.

2. Plot

Imitace kamene lze použít i na plot. A také se hojně využívají. Kámen se může na plotě krásně doplňovat s dřevěnými či kovovými výplněmi. V tomto případě se také často využívá imitací klinkerových pásků. Realizace obkladu se většinou provádí na podklad ze ztraceného bednění, které je již vylité betonem a stojí na pevném základě.

Imitace kamene se používá i na ploty a obklady zídek.

Imitace kamene se používá i na ploty a obklady zídek.

3. Pergola

Pivo, dobré jídlo, přátelé a grilování. To si každý představíme pod pojmem pergola. Ještě více je však umocněno, když je taková pergola obložená kamenem. Kámen se může hezky kombinovat se dřevem (například palubkami). V rámci všech venkovních realizací je doporučeno obklady ošetřit hydrofobním nástřikem (impregnací), aby bylo zamezeno nadměrnému špinění a tvorbě mechů.

Umělý kámen na sokly je praktickým a současně efektním řešením.

Umělý kámen na sokly je praktickým a současně efektním řešením.

Doufáme, že jsme vám přinesli trochu inspirace, jak byste třeba i vy mohli zmodernizovat okolí vašeho domu. Při výběru umělého kamene nezapomeňte porovnávat technické parametry, jakožto hmotnost, sílu, odolnost a samozřejmě také cenu.

Zdroj obrázků:  Obklady Řepa, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail