Tuk na našem těle nás přivádí k šílenství a tuky v potravinách jsou fóbií. Jenomže to je špatně! Protože tuk je nejlepším bojovníkem například proti vráskám!

Proč jsou oplácanější ženy krásnější a mají méně vrásek? Protože nevyhlásily nesmyslný boj s tuky! Tuk v těle je důležitý pro naši krásu a zdraví a tuková tkáň je přirozenou a nevyhnutnou součástí lidského těla. Dala by se  klidně považovat za orgán. V těle rozhodně není jenom zásobárnou energie, za kterou se považuje. Vylučuje různé důležité látky, mezi nimi například hormony. My ženy bychom se neměly stresovat ani tím, že máme tuku více než naše polovičky. Je to přirozené a pořád to nemusí být obezita. Ženské tělo obsahuje 18 až 35 % tuku, u mužů je to jen 10 až 25 %. Při hubnutí je nutné mít na paměti, že hubnutí pod tuto hranici tuku nás vystavuje riziku podvýživy a nemocí. Navíc je to právě nadměrný úbytek tuku, který dá pak tělu signál, že mu tuk chybí a my nezvládneme dodržet dietní principy nebo se dostaneme do stavu, že jak se říká, přibereme i ze sklenice vody. Což je samozřejmě myšleno jako nadsázka.

♥ TIP

Optimální obsah tuku v těle

ženy: 18 až 35 %

muži: 10 až 25 %

Obezita začíná jinde, než s tukem na našem těle. Tuk, přesněji tuková tkáň, je vlastně orgán a je pro naše tělo nesmírně důležitý. Bez něj bychom nepřežily a s ním dokážeme bojovat proti vráskám i za lepší náladu!

Obezita začíná jinde, než s tukem na našem těle. Tuk, přesněji tuková tkáň, je vlastně orgán a je pro naše tělo nesmírně důležitý. Bez něj bychom nepřežily a s ním dokážeme bojovat proti vráskám i za lepší náladu!

Optimální procento tuku v těle se liší nejen v závislosti na tom, zdali jsme žena nebo muž, ale mění se i s věkem. Je tedy důležité přijmout fakt, že ve čtyřiceti si už rozhodně svoji váhu ze střední školy neudržíme a nepodlehnout nesmyslnému držení diet a beztukové stavě. Odhad optimálního procenta tuku v těle získáte nejlépe u odborníka – lékaře, který se na toto měření specializuje. Řada domácích pomůcek je k měření tuku  těle nepoužitelná a i nejdražší váhy tělesné hmotnosti s tukoměry jsou jen velice hrubým odhadem vypočteným na základě standardního vzorce odvozeného z vašeho věku, výšky, pohlaví a hmotnosti.

Tuk proti vráskám – a nejen proti nim!

Rozhodně vás teď nechci navádět k tomu, abyste se začaly místo diety přecpávat tuky. Pravdou však je, že zejména zdravé omega-3 mastné kyseliny, které jsou považovány za tzv. zdravé tuky, umí naší pleti prospět více, než litry pleťových olejíčků a krémů. Bylo by naivní se domnívat, že naše pleť k udržení zdraví a krásy potřebuje tuk jenom zvenčí. Podívejte se, jak jsou plnoštíhlé ženy bez vrásek. A rozhodně to není jen tím, že jim tuk na oplácanější obličeji vrásky vypne. Tuky naši pleť udrží bez vrásek, pevnou, pružnou a krásnou.

Tuky jsou zdrojem dobré nálady i přítelem hubnutí

Tomu, že se tuky podepisují na zlepšení naší nálady bychom snad ještě věřily. Ale že nás tuk dokonce umí podpořit při hubnutí? Už je to tak. Je to právě tuk v těle, díky kterému se posílí schopnosti enzymu v našem těle bojovat s tuky. Paradox  ale je to tak. Zdravý tuk nám pomáhá proti těm špatným! A kde ty zdravé tuky najít? Jezte oříšky a tučnější ryby!

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail