„Nebuď ve stresu“ – i vy si to říkáte sami pro sebe, ale příliš to nepomáhá? Lépe vám to půjde  s přírodní pomocnicí, kterou je třezalka tečkovaná.

Bylina třezalka patří mezi notoricky známé léčivky, přesto si však málokdo ihned vybaví, k čemu slouží. V lidovém léčitelství byla uznávaná především jako rostlina užitečná pro špatně se hojící rány – tedy především jako přírodní antibiotikum. Moderní věda však v podstatě nedávno, v 80. letech 20. století, objevila zcela nové využití pro tuto bylinu. V dnešní době plné stresu se třezalka ukázala jako rostlina užitečná při léčbě depresí. Vznikla řada vědeckých studií, jež léčivé účinky třezalky porovnávaly s běžně užívanými antidepresivy a třezalka z nich vyšla jako velice účinná alternativa s menším množstvím vedlejších účinků. Nechme však léčbu depresí odborníkům a podívejme se na třezalku jako na pomocnici, která nás dokáže ochránit před nešvarem dnešní doby – před stresem.

Stres nás pronásleduje dnes a denně. Do psychické pohody se lze dostat i jinak než pomocí léků. Zkuste to přírodní cestou pomocí známé bylinky třezalky tečkované.

Stres nás pronásleduje dnes a denně. Do psychické pohody se lze dostat i jinak než pomocí léků. Zkuste to přírodní cestou pomocí známé bylinky třezalky tečkované.

Třezalka tečkovaná pomůže při napětí a stresu

Stres nás v malé míře sice dokáže motivovat, ale u mnoha z nás přeroste v stres chronický, který má naopak na naše zdraví velice negativní účinky. Škola, zaměstnání, problémy v rodině, starosti pokud jde o finanční zázemí, nemoci – to všechno jsou životní situace, které v nás podněcují stres. A právě před stresem nás dokáže tato poměrně nenápadná bylina se žlutými kvítky – třezalka – chránit. Extrakt z kvetoucí nati třezalky tečkované dokáže zklidnit naše negativní emoce, potlačí nervozitu a zažene úzkost.

Třezalka tečkovaná (lat. Hypericum prforatum L.).

Třezalka tečkovaná (lat. Hypericum prforatum L.).

S třezalkou se dostanete do pohody

Třezalka tečkovaná (lat. Hypericum prforatum L.) v sobě obsahuje látky s uklidňujícími účinky. Má schopnost ovlivnit naše pocity strachu a dostat nás do větší pohody. Stává se, že dlouhodobě pociťujeme napětí a strach, které si sice přikládáme na vrub naší aktuální životní situaci, ale ruku na srdce, nepřekonávaly by se nám tyto situace mnohem lépe bez stresu a ve větší psychické pohodě? Naše napjaté nervy způsobují bušení srdce i nepříjemné změny nálad, kterými nejenže trápíme sami sebe, ale obtěžujeme s nimi i své okolí. Bývají příznakem stresu, vyčerpání, psychické nepohody, ale třeba i stavů, jakými jsou u žen menstruace nebo menopauza. Užívání extraktu z nati třezalky tečkované dokáže významně zklidnit projevy naší psychické nepohody a nejen to. Se stresem se totiž velice často objevují i různé fyzické projevy související s vyčerpáním organizmu a naší psychikou: ztráta chuti k jídlu a ztráta tělesné hmotnosti, někdy naopak nezdravé a nezvladatelné přejídání, nespavost či dráždivý tračník. Třezalka nás zklidní, potlačí projevy stresu a dostane nás do větší psychické pohody.

Dostaňte se do psychické pohody přírodní cestou – pomocí přírodního produktu Liftea Třezalka s výtažkem z nati třezalky tečkované.

Dostaňte se do psychické pohody přírodní cestou – pomocí přírodního produktu Liftea Třezalka s výtažkem z nati třezalky tečkované.

Liftea Třezalka – s přírodou proti napětí a stresu

Účinné látky, které třezalka obsahuje, se vyžívají velice často v moderní farmakologii. Pokud však chcete bojovat se stresem a napětím přírodní cestou, je třeba sáhnout po výrobcích, jenž obsahují čisté přírodní extrakty z třezalky. Doplněk stravy Liftea Třezalka obsahuje extrakt z kvetoucí nati třezalky tečkované. Užívá se velice snadno. Nemusíte se týrat ne příliš chutným čajem z třezalky, stačí užít jednu až dvě tablety denně. Extrakt z třezalky lze užívat dlouhodobě. Výrobek je určen pro dospělé a nedoporučuje se jeho užívání kojícími a těhotnými ženami a to z důvodu, že nebylo prověřováno působení třezalky v těhotenství a při kojení. Při užívaní třezalky se občas u citlivých jedinců objeví příznaky fotoalergie. Není příliš častá, objevuje se jen velice zřídka, přesto se však při užívání produktů s třezalkou doporučuje nevystavovat se nadměrnému slunečnému záření. Produkt Liftea Třezalka od Liftec CZ zakoupíte v lékárnách po celé České republice a v prodejnách dm.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContantPub

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail