Trendy Vánoce 2021: Jak na letošní vánoční dekorace?

Vánoce jsou nejdekorativnější svátek vůbec. Svojí zdobností se mu nevyrovnají ani svátky velikonoční. Máme stále více možností zdobit, a tak taky zdobíme. Možná je čas však od kvantity přejít ke stylu. Jaké tedy vánoční dekorace vybrat z těch, co už máme, a jaké dokoupit? Podívejte se, které dekorace preferují trendy Vánoce 2021.

Vánoční trendy 2021, pokud jde o vánoční dekorace a současně i zdobení interiéru, jsou skutečně bohaté. Kdo třeba chystá Vánoce hned na dvou místech, například doma a na chalupě, případně má za úkol se vyřádit ještě na vyzdobení kanceláře, nudit se nebudete a zkusit má možnost hned několik trendů. Jak tedy na trendy Vánoce 2021?

Monochromaticky a v barvách roku 2021 – se špetkou jasu navíc

Pojďte o vánočních svátcích trochu šetřit barvami. Držte se černé a bílé, ale nebojte se přidat i šedou jako jednu z barev letošního roku 2021. Tou druhou barvou je žlutá. Té ale dejte slavnostnější ráz a proměňte ji na zlatou. Jinou možností je i šedou rozzářit stříbřitými odlesky. K této na barvy decentní kombinaci se pak ještě hodí doplnit jiné extra tmavé barvy. Tak tmavé, že vypadají, jako byste jenom černou poškádlili jinými barvami. Ale pořád platí, v tomto stylu je „méně více“.

Trendy Vánoce 2021 v udržitelném stylu

Zapomeňte na plasty, na cokoliv se třpytkami, což jsou vlastně mikroplasty, ale i na zbytečné zdobení a drancování lesů. Stromeček jednoduše uděláte z větví jedle, smrčku či tújí, které máte vy či váš soused vysazeny jako živý plot a děláte na nich podzimní řez. Dá vám je určitě i hajný u vás v obci, protože těžba kůrovcem postižených smrků stále probíhá, a u toho se prořezávají i příliš husté lesní porosty. Z vrcholků jsou větvičky nádherné. Přírodní dekorace jsou hitem tohoto stylu. Pořídíte různé kvalitní, například z vyplaveného dřeva, ale i vyřezávané. Vydrží vám léta, nezničí se, a pokud ano, příroda si je pak zrecykluje sama. I k udržitelným Vánocům patří osvětlení. Pouze požívejte LED, které má nízkou spotřebu. Taktéž preferujte to udržitelné, aby nebylo pouze na jednu sezónu.

♥ TIP

Na jaké vánoční dekorace rozhodně nezapomenout?

Vánoce začínají adventem. Právě tehdy by se naše interiéry měly odít do vánočního stylu. Co patří mezi tradiční vánoční dekorace?

Adventní kalendář: Odpočítávejte čas do Vánoc 2021 stylově. Pořiďte si třeba adventní kalendář jako svítící LED dekoraci. Nebo kupte polotovar a ten s dětmi zajímavě dozdobte.

Vánoční dekorace na stůl: Nezapomeňte na slavnostní prostírání, ani na adventní věnec. Ten dáváme nejčastěji právě na stůl.

Vánoční dekorace na okno: Stále častěji zdobíme též okna. Za okna je možné umístit LED svícny, ale zajímavé jsou též různé polepy na okno.

Ozdoby na vánoční stromek: Vánoční stromek je nejdůležitější dekorací vánočních svátku. Podívejte se na vánoční trendy 2021 a podle nich ozdobte váš stromeček.

Vánoční osvětlení a vánoční řetězy: Slavnostní osvětlení patří do interiéru i exteriéru. V moderním LED provedení nezamává ani vašim účtem za elektřinu.

Vánoční svátky 2021 jako wellness

Nepošlu vás ani do lázní, ani vám nedoporučím si uprostřed bytu instalovat vířivku, či alespoň nafouknout dětský bazének. Pouze vánoční dekorace 2021 vylaďte do lehounkých krémových barevných tónů. Místo tvrdé bílé použijte krémovou, postříbřete zelenou, zjemněte zlatou do odstínů růžového zlata, nebo používejte matný lesk. Skvělé jsou též našedlé odstíny dřeva. K těmto wellness Vánocům se hodí i krásné jemné kožešinky či beránkové deky.

♥ TIP

Kde koupit levně vše pro trendy Vánoce 2021?

Kupte si vánoční dekorace levně. Podívejte se na vyhledávač nábytku a bytových dekorací DECORISE.cz a vyberte si ty nejkrásnější tam, kde je mají nejlevněji.

Nebojte se nostalgického retro stylu

Trendy Vánoce 2021 nás vrátí i do našeho dětství. Klidně si udělejte dekorace v retro stylu. Ale nemusí to u vás vypadat jako o vánočních svátcích před 30 či 40 lety. Vytáhněte staré vánoční skleněné baňky i jiné nádherné ozdůbky, na které nostalgicky vzpomínáte. Ale dejte jim i trochu moderního stylu. Pověste je na bohaté girlandy z chvojí a se sušenými či umělými květinami, ideální je kombinace s hortenzií. Krásně vypadají též listy eukalyptu, nebo použijte jeho pokovenou imitaci. Retro ozdoby můžete pověsit na strop, na dveře i na nábytek. Dejte jim šanci i na stromečku, Využijte ale třeba jen některé a doplňte je moderními ozdobami a samozřejmě LED světly.

Vyhrajte si s barvami

Pokud milujte barvy, nebo máte doma malé děti, zapomeňte na umírněnost a vsaďte na barvy. A to hned ve velkém stylu. Trendy Vánoce 2021 fandí i extra barevnému stylu. Nebojte se skutečně zářivých a jasných barev. Kombinujte jich tolik, kolik chcete. Nebo vsaďte na něžně bonbónovou pastelovou barevnost. Přidat navíc zlaté a stříbrné efekty můžete, ale nejsou povinné, záleží na vás.

 

♥ TIP

Jak si užít Vánoce 2021?

Vánoce jsou o rodině a lásce, a přesně tak k nim přistupte. Nestresujte se dárky. Dejte však svátkům krásnou atmosféru. Tu dělají dekorace, které ale nemusí být drahé, a pak samozřejmě ta krásná vůně z kuchyně. Perníčky, vanilkové rohlíčky a pro mnohé též vůně kapra – to je to, co dělá ty pravé české Vánoce.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail