Svatba bez svatebních tiskovin není rozhodně dokonalou. Trendy navíc jednoznačně tvrdí, že si jen s pouhým oznámením nevystačíme a potřebujeme nejen samotné svatební oznámení, ale i další tiskoviny. Na svatební stůl, ale i jako kreativní nápady, které souvisí s organizací samotné svatby.

Svatební tiskoviny, na které nesmíte zapomenout

Svatební oznámení

Základní svatební tiskovinou je samozřejmě svatební oznámení. Posíláme jej rodině, přátelům, kolegům v práci, někdy dokonce bývalým spolužákům. Proč se nepochlubit, a navíc, je dobré dát zejména jako žena všem vědět, že se teď již budeme jmenovat jinak. Přestože dnes je to díky Facebooku a i jiným sociálním sítím o něco jednodušší.

U svatebního oznámení se cení originality. Hitem je kvalitní tisk doplnit špetkou naší ruční práce. (Zdroj: Flemingsprintedaffair.com)

U svatebního oznámení se cení originality. Hitem je kvalitní tisk doplnit špetkou naší ruční práce. (Zdroj: Flemingsprintedaffair.com)

Pozvánka na svatbu

Další základní tiskovinou pak zůstává pozvánka ke svatebnímu stolu. Tradičně se dělá jako menší kartička. Přikládá se ke svatebnímu oznámení pouze u těch lidí, které zveme na svatbu. Dnes již ale velice často dělíme hosty na dva typy. Na ty, které zveme na svatební obřad, těch je obvykle více. A na ty, které pak zveme i ke svatebnímu stolu. Takže v tomto případě potřebujeme dva druhy zvací kartičky.

Tiskovina na svatební stůl

Typickými jsou jmenovky. Je velice důležité dát svatebnímu stolu systém a pravidla, a v tom nám nejlépe pomohou jmenovky na svatební stůl. Pořád na ně zapomínáme, ale měly by být standardem.

U jmenovek ale skončit nemusíte. Stůl lze zajímavě vyzdobit i různými pyramidami s vytištěnými citáty, které nás s partnerem charakterizují. Můžeme připravit předem složky se svatebními fotografiemi. Obvykle se se ženichem fotíme ve svatebním již před svatbou. Umělecky stylizované fotky se dělají poměrně složitěji. Často vyjíždíme do exteriérů, které jsou mimo místo konání svatby. Pokud máme náš svatební den takto dobře dopředu připraven, můžeme naše hosty rovnou obdařit hezkou složkou s fotkami s děkovným předtištěným dopisem, že přišli na naši svatbu.

Svatebních tiskovin vymyslíte spousty. Rozhodně nejsou zbytečností a dávají svatbě styl. (Zdroj: Ruffledblog.com)

Svatebních tiskovin vymyslíte spousty. Rozhodně nejsou zbytečností a dávají svatbě styl. (Zdroj: Ruffledblog.com)

Nezapomeňte ani na osobní jmenovky

Trendy pro svatební tiskoviny 2020 přišly i s dalším užitečným nápadem. Jsou jím jmenovky, které se však nepokládají na stůl, ale označují danou osobu přímo jako připnutá visačka na oblečení. Doplňují tradiční ozdůbky pro svatebčany a jsou velice užitečné. Svatebčané se navzájem snadno identifikují. Vhodné je třeba barevně odlišit hosty ze strany nevěsty a ženicha, a kromě jména napsat i o koho přesně jde v rámci rodiny či okruhu známých.

Hravá svatba potřebuje další tiskoviny

Svatba se dnes od starých tradic posouvá dál. Začíná to třeba již rozlučkou se svobodou. Místo sezení u baru vyrážíme na různé únikovky. Na svatbě zas můžeme (kromě tradiční únikovky s nevěstou) připravit zajímavé a úsměvné kvízy. Lze vtipně vytvořit otázky z historie rodiny, ale třeba i různé znalostní kvízy. I ty si musíte připravit dopředu jako tiskoviny.

♥ TIP

Výhodný tisk – výroba svatebního oznámení už do 24 hodin

Aktuální trendy pro svatební tiskoviny 2020 nejsou rozhodně na počet tiskovin skoupé. Rozhodně se proto vyplatí najít dodavatele kvalitního, ale současně levného tisku. Firma Výhodný TISK nabízí levná oznámení s možností tisku už do 24 hodin. Pokud chcete nejlevnější svatební oznámení, stačí zadat tisk s dostatečným předstihem. Avšak firma nabízí i tzv. zlatý střed, pokud jde o čas dodání tiskovin a jejich cenu. Společnost je schopna zajistit veškeré svatební tiskoviny z dodaných návrhů přímo online. Takže zadání je velice jednoduché. Nemusíte nikam chodit a tiskoviny jsou vám pak doručeny až domů. Na www.vyhodnytisk.cz si zadáte tisk svatebních oznámení, jmenovek, pozvánek i dalších kartiček a svatebních tiskovin.

Výhodný TISK vám umožní zadat tisk svatebních tiskovin online.

Výhodný TISK vám umožní zadat tisk svatebních tiskovin online.

Jak trendy pro svatební tiskoviny 2020 změnily svatební oznámení?

Stále zůstává nejdůležitější svatební tiskovinou svatební oznámení. Trendy z něj udělaly doslova umělecké dílo. I když pozor, někdy minimalistické. Zatímco tisk je spíše jednodušší, kreativita se realizuje kolem – například v podobě speciálních vyřezávaných a často ručně zdobených obálek. Ručně se dozdobují i vytištěná oznámení. Co tedy letí?

Typografická dokonalost

I hra s typografií. Vystačíte si s černým tiskem na bílém podkladu. Základ je vkusně a hravě podat oznámení po typografické stránce. Pokud ale nejste grafici, raději přípravu takového oznámení svěřte profi grafikovi, a to ještě dobrému. Protože to, že máte v počítači nainstalováno 1000 druhů písma, vám rozhodně nestačí!

Vsaďte na zážitek z typografie. S písmem vykouzlíte mnohdy více než s ornamenty. (Zdroj: Rockthebayou.com)

Vsaďte na zážitek z typografie. S písmem vykouzlíte mnohdy více než s ornamenty. (Zdroj: Rockthebayou.com)

V hlavní roli papír

Další možností je skvělou typografii aplikovat na zajímavý papír. Hitem jsou odstíny šedé i různé přírodní recyklované papíry. Těmto papírům sluší rovněž grafické motivy různých krajek. Na klasické ornamenty ale zapomeňte. Když už ornament, tak musí být skutečně originální.

Profi tisk a pak DIY

Nechte si profesionálně svatební oznámení vytisknout, a pak jej dozdobte. Můžete aplikovat třpytky, samolepicí bižuterii, pravou krajku, dokonce na dřevu vygravírované či vypalované motivy a informace, dolepované fotografie. Prostě scrapbooking frčí i na svatebních oznámeních. Tyto trendy se těm kreativnějším z nás postarají o celkem na čas náročnou zábavu.

Obálky v hlavní roli

Tisk je kvalitní, ale jednoduchý. Design pak přichází spolu s obálkou. Může jít o luxusní barevné obálky, často vnitřně zdobené. Nebo o malé vyřezávané obálky. Tyto efektní výřezy se dají aplikovat i v rámci dalších tiskovin, kde je opět efektně doplňují.

Nebojte se nechat vyniknout především obálku. (Zdroj: Dhgate.com)

Nebojte se nechat vyniknout především obálku. (Zdroj: Dhgate.com)

Vše musí ladit

Na to rozhodně nezapomeňte. Není dobré překombinovat příliš mnoho nápadů. Všechny svatební tiskoviny musí navzájem perfektně ladit. Tisk by měl být ve stejném stylu a písmu. Dekorační prvek, ať již přímo vytištěný, nebo jako DIY, by se pak měl decentně objevovat napříč všemi tiskovinami na svatbě.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail