Tiskárna je dnes důležitým nástrojem při našem kreativním tvoření, ať již baví tvoření nás dospělé, nebo tvoříme spolu s dětmi. Úžasné možnosti nabízí přenosová média, která umí přenášet běžný laserový tisk na papír. Při kreativní práci spotřebováváme tonery a cartridge ve velkém. Hodí se proto vědět, kde lze koupit například levné repasované tonery.

Dlouho jsme se v domácnostech drželi inkoustových tiskáren. Byly levnější na pořízení, navíc nám umožňovaly, a i umožňují, používat různé kreativní tisky. Tisk fotografií, tisk na speciální přenosové papíry pro tatoo, nažehlovačky na trička – to vše bylo a je poměrně dobře dostupné a pořád je to levnější, jestliže používáme inkoustovou technologie. Navíc nás tolik nevyždímá ani jednorázový nákup, když musíme doplnit cartridge.

Laserové tiskárny i laserový tiskárny s kopírkou jsou již běžnou výbavou domácností

Kdo však doma více tiskne, mnohdy při tvoření s dětmi, investoval již do laserové tiskárny. Laserový tisk vychází levněji, přestože se tonery mohou zdát být na první pohled dražšími. Často si domů kupujeme různé e-materiály, dokonce celé kreativní sešity s aktivitami pro děti. To se pak rozhodně vyplatí tisknou na laserovce. Rovněž tisknout omalovánky pro děti je mnohem lepší laserovou technologií. Zejména, pokud dáme dítěti do rukou vodovky, temperové barvy, ale třeba i akvarelové fixy a akvarelové pastelky. Inkoustový tisk by se při mokrých technologiích, při malbě, rozmazával. Problematicky by se tiskly i předlohy na akvarelový papír. První výtvarná dílka, které naše děti tvoří, jsou přitom omalovánky. A takové, které jsou po jednotlivých listech a na kreslicím kartonu, jsou téměř nekoupitelné. Proto je vhodné si je vytisknout doma na laserové tiskárně.

Hodí se též kombinovaná laserová tiskárna s kopírkou. I jenom stránky z dětských časopisů musíme často kopírovat. Někdy se o hraní s jednou stránkou perou obě děti, jinde chce dítě, abyste s nimi tvořili společně. Často je též na jednom listu z jedné strany omalovánka a z druhé vystřihovánka. Dítě jen stěží přesvědčíte, že musí nejdříve malovat a až pak plnit úkol s vystřihovánkou. Proto je opět ideální mít v záloze tvrdé kartony a kopírku.

♥ TIP

Kvalitní tonery do laserových tiskáren i cartridge do inkoustových nabízí Tonera

V e-shopu Tonera.cz koupíte rovněž repasované tonery, které jsou levnější a méně zatíží rodinný rozpočet.

Pojďte své tvoření s laserovou tiskárnou povýšit na vyšší level

Moderní kreativní technologie nabídly možnost přenášet laserový tisk na různá média. Existuje více výrobců, ale nejznámější výrobky se prodávají pod značkou Powertex. Na trh je uvedla Brigitte Grade v Belgii, koupit se dají i u nás, a kromě přenosového média na laserový tisk najdete mezi výrobky i další kreativní média. Teď však zůstaneme u produktu Powerprint, díky kterému dokážeme laserový tisk na papír přenést na další materiály.

Nejčastěji se využívá přenos na plátno či jiný textil, na dřevo, sololit, a dokonce na plech. Přenesený tisk může být finálním, nebo s ním lze dále pracovat – vymalovávat, dotvářet různými materiály, které vytvoří 3D efekt. Hodí se i jako základ pro další techniky. Typicky pro dekupáž (decoupage), též pro enkaustiku (malování voskem pomocí žehličky) či pro powertex techniky (s použitím jiného média je možné proměňovat textil na pevné 3D objekty, které jsou dokonce voděodolné a lze je používat i venku).

Jak na využité techniky Powerprint?

  1. Vytisknete si na laserové tiskárně obrázek – motiv, text, fotografii, který chcete přenést na jiný podklad. Nezapomeňte, že se přenese zrcadlově obracený, takže jej musíte v počítači před tiskem na laserové tiskárně otočit.
  2. Připravte si podklad, na který budete motiv přenášet: textil, kůži (motiv lze přenést přímo na kožené oděvy), malířské plátno, dřevo, sololit, starý nábytek, plech apod.
  3. Naneste médium Powerprint jak na plochu, na kterou budete obrázek nanášet, tak na laserovou tiskárnou potištěnou plochu.
  4. Obrázek položte na plochu, kam jej chcete nanést (potištěnou stranou a přenosovým médiem natřenou plochou na podklad). Obrázek pečlivě uhlaďte. Použít lze přítlačný váleček, postačí ale i suchá houbička.
  5. Nechte motiv schnout po delší dobu, nebo si pomozte sušením fénem zhruba po dobu 10 minut. Pokud využijete fén, nechte ještě obrázek dobře vychladnout.
  6. Vezměte navlhčenou houbičku a třením odstraňujte papír, který jste přiložili na podklad. Po odstranění papíru zůstane na povrchu nanesený přenesený obrázek, který jste původně vytiskli pomocí laserové tiskárny.
  7. Takto přenesený podklad pak zafixujte lakem, nebo s ním dále pracujte jinými technikami.

Je na vás, jestli tuto skvělou techniku využijete pro dekorování různých předmětů, nebo třeba jako techniku pro tvoření obrazů kombinací různých technik s 3D prvky. Hodí se pro řadu použití. Potřebujete jen přenosové médium a laserovou tiskárnu. Určitě se podívejte na kvalitní a levné tonery do tiskárny od Tonera. Jakmile se do této techniky zamilujete, budete je potřebovat.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail