Toaletní stolky zažívají své znovuzrození. Kdysi evergreen interiérů téměř zcela zmizel. Nyní se však vrací, aby nás opět dělal krásnějšími. 

Pamatuji si před léty novou ložnici svých rodičů. Osmdesátky už neměly, pokud jde o design nábytku, takový šmrnc, jako tři dekády dříve, ale ložnice byly promyšlené a na nás ženy nemyslely jen velkým šatníkem, jenž ukryje všechno to oblečení, které vlastně ani nenosíme. Nabízely nám i zkrášlovací zóny, kterými jsou toaletní stolky.

Jsme romantické duše. Tak proč si nedopřát třeba růžovou toaletku?

Jsme romantické duše. Tak proč si nedopřát třeba růžovou toaletku?

Malé koupelny tomu nahrávaly. Jenomže ty obvykle nejsou větší ani dnes. Byty sice dispozičně měníme, ale koupelny zůstávají stále maličkými. Dělíme se o ně s partnerem a s dětmi. Málokdy se nám naskytne příležitost moci si postát před zrcadlem půl hodinky a věnovat se v klidu zkrášlovacím procedurám. Takový prostor nám ale nabídne toaletní stolek, nejlépe umístěný v ložnici. Nebo kdekoliv jinde. Klidně ve větší předsíni či ve velké šatně, pokud zrovna v nich zůstane pro toaletní stolek prostor. Důležité je, aby nám nabídl oázu, která je prostorem pouze pro nás. Péče o pleť, ale třeba i o vlasy, se opět z nutnosti promění ve vášeň, a to se velice rychle projeví na našem lepším vzhledu. 

Toaletní stolky mohou připomínat kousky po babičce.

Toaletní stolky mohou připomínat kousky po babičce.

Koupelna je nejhorším místem pro odkládání zkrášlovacích prostředků v bytě

Pravdou je, že koupelna i tak nesvědčí našim kosmetickým přípravkům. V málokteré místnosti v bytě kolísá teplota tolik, jako v koupelně. Je navíc obvykle vyšší. A vyšší je i vlhkost. Která z nás má tolik disciplíny a současně tak velkou lednici, aby si mohla dovolit odkládat své kosmetické přípravky do chladu lednice? Mnohem lepší prostor nabízí chladnější ložnice, ale i zmíněná velká předsíň či šatna, kam si obvykle toaletní stolky umísťujeme. 

Moderní bílý toaletní stolek pro ty, které preferují jednoduchý design nábytku.

Moderní bílý toaletní stolek pro ty, které preferují jednoduchý design nábytku.

Proč neumí vhodný zkrášlovací prostor nabídnout například velké ložnicové zrcadlo? 

Tyto argumenty si připravte pro partnera, který se bude snažit poslední volný kout v bytě zabrat pro stolek s herním počítačem. Žádná z nás již nemá sílu po únavném dnu stráveném v práci či létání kolem dětí stát půlhodinu před zrcadlem. Z péče o krásu se tak stane povinnost, kterou odbudeme maximálně rychlým učesáním se, nebo nanesením krému na obličej. Ale péče o krásu má být rituál.

U koupelnového zrcadla se nemáme chuť pomazlit s každou mastičkou a pečlivě si vybrat tu, která nám aktuálně nabídne to nejlepší. Nechceme, aby se naše drahé zkrášlující krémy míchaly s přípravky na akné našeho syna a s Clotrimazolem našeho partnera. Potřebujeme místo pro odličovací přípravky, pečující kosmetiku, parfémy, make-up a mnoho dalších přípravků a pomůcek. A rovněž nestojíme o věčné komentáře, že zabíráme těmito věcmi půlku koupelny. Ani, že jsme si koupily zas nějaké nové. Chceme svoji zkrášlovací oázu a tu nám nabídne právě toaletní stolek. 

Toaletní stolky umí být „malé, ale šikovné“.

Toaletní stolky umí být „malé, ale šikovné“.

Toaletní stolky jsou na naše potřeby připraveny

Pohodlně nás usadí, což není jen zbytečná věta v tomto článku. Je to přesně to, co nám nabídne potřebnou relaxaci a čas navíc, který jsme ochotné péči o svůj vzhled věnovat. Kvalitní toaletní stolky vědí, k čemu je potřebujeme. Poskytují proto sofistikovaně řešený prostor pro uložení všech těch „serepetiček“, bez kterých si naše zkrášlování nemusíme představit. A to nás navíc baví právě proto, že vše má svůj řád a nemusíme naši oblíbenou rtěnku pokaždé hledat. Ano, rtěnku. Protože toaletní stolek nám nebude sloužit jenom večer, kdy ze sebe stíráme make-up a chystáme pleť na noční odpočinek a regeneraci, ale i ráno, kdy vyrážíme zažít další nový den. 

Bílé toaletní stolky v retro stylu jsou hitem.

Bílé toaletní stolky v retro stylu jsou hitem.

Toaletní stolky nabízí promyšlené úložné prostory.

Toaletní stolky nabízí promyšlené úložné prostory.

Moderní i romantické toaletní stolky

Výhodou dnešních interiérových trendů je, že není nutné zařizovat celý byt jedním unifikovaným sektorem. Právě naopak. Hitem je interiér osvěžit designovým kouskem, který vynikne. A „designovým“ neznamená nutně stroze minimalistickým. Právě naopak. Klidně si do moderní ložnice dopřejte toaletní stolek v romantickém, až historizujícím stylu. Nebo zůstaňte u jeho moderního pojetí. Záleží jen na vás.

Mám pro vás ale jednu informaci, kterou byste neměly opomenout. Když vaše dcera uvidí, jaký kousek jste si pořídila, s největší pravděpodobností se nevyhnete tomu, že svůj toaletní stolek zatouží mít i ona. A upřímně, vždy je lepší dceři pořídit její vlastní, než se opět muset dělit o ten svůj. 

Toaletka vnese romantiku i do pokojíku vaší dcery.

Toaletka vnese romantiku i do pokojíku vaší dcery.

Romantický růžový toaletní stolek vhodný i pro děti.

Romantický růžový toaletní stolek vhodný i pro děti.

 

Zdroj obrázků: Therese.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail