Nemáte nápady na to, jak si jarně a slavnostně vyzdobit dům či byt, ale rádi využíváte pestrobarevné látky? Nahlédněte na inspiraci různých šikovných ručiček z celého světa. Máme pro vás tipy na jarní dekorace z látky. 

Fantazii se stále meze nekladou: využít můžete puntíkované látky, látky s károvanými vzory, ale i jednoduché jednobarevné tkaniny. Jako materiál vám nejlépe poslouží metrážová látka ze 100% bavlny, která je nabízena na trhu ve velkém množství vzorů a motivů.

Háčkovaný/šitý kurník

Chybí vám doma dvorek? Vyrobte si větvový kurník nebo klícku s háčkovanými kuřátky. Jako základ použijte větvičky posbírané na procházce nebo větve, které vám zůstaly po jarním ořezáváním ovocných stromků. Hnízdečka pro slepičky vyrobte z přírodního lýka. Pak slepičky usaďte, buď drátkem, nebo lepicí pistolí. Výsledek si můžete postavit k oknu nebo pověsit na zeď.

Kuřátka je ale možné ušít také z látky a vycpat molitanem nebo kuličkami. Zvířátka můžete použít jako dekoraci do knihovny, na okenní parapet nebo jiné vyvýšené místo v interiéru.

Pugét nevadnoucích tulipánů

Máte rádi tulipány? Ušijte si je z látky a nikdy vám neuvadnou. Výsledek můžete použít různými způsoby. Vložit je do vázy, do věnce, volně položit do prostoru nebo je našít třeba na polštář. Krásně působí taková kytice třeba “ledabyle” položená mezi knihami nebo na poličce knih. Lze je používat jednotlivě, ale i jako kytici svázanou lesklou atlasovou stuhou.

Pletený látkový věnec

Velmi oblíbené jsou poslední roky pletené věnce z látky. Napřed ušijete dlouhé zakončené tunely vyplněné molitanem nebo kuličkami. Ty pak spletete jako vánočku, spojíte na koncích a dokrášlíte mašlemi. K výrobě věnce použijte květinové nebo pastelové dekorační látky, k dekoraci atlasové stuhy nebo kusy vzorovaných látek.

Polštáře s jarním motivem

Nejjednodušším způsobem i pro méně zručné švadlenky je dekorační polštář. Vyzkoušejte kombinace různých jarních či přímo velikonočních látek a vytvořte jednoduché obrazce. Můžete jich využít víc zároveň v menších částech obrazce, třeba jako okvětní lístky motivu květiny. Jako příklad dokládáme následující fotografii.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail