Naučte se zavařovat a vyrábět džemy snadněji a rychleji – bez kupy ušpiněného nádobí, téměř bez práce a ještě chutněji!

Zavařovat se dá v kde čem – ve velkém hrnci, v elektrickém hrnci, v troubě, v mikrovlnce, komfortně v elektrickém zavařovacím hrnci, dokonce v tlakovém hrnci. Jenomže to už je jen finální tečka a ještě před tím nás čeká spousta umazaného nádoby, připálené hrnce s marmeládou i umazaný sporák. Novinkou, která nám usnadní práci jsou kuchyňské multifunkční roboty, které umí vážit, krouhat, míchat a hlavně současně ohřívat. Takže vyrobit džem tak, že do nádoby kuchyňského robotu vložíme umyté ovoce, rozmixujeme jej, přidáme cukr a v té samé nádobě a pomocí toho samého přístroje marmeládu uvaříme, není žádná utopie. Dělání džemů a marmelád se tak stane zcela čistou a snadnou prací bez spousty umazaného nádobí. Přístrojem, který tohle všechno umí je kuchyňský robot Thermomix od Vorwerk.

Thermomix je multifunkční kuchyňský robot, který umí současně vařit. Vyrobit si domácí džemy je s ním hračka bez spousty umazaného nádoby a připálených hrnců!

Thermomix je multifunkční kuchyňský robot, který umí současně vařit. Vyrobit si domácí džemy je s ním hračka bez spousty umazaného nádoby a připálených hrnců!

Vyrobit džem s Thermomixem je práce na pár minut!

Díky kombinaci míchání, vaření a současně možnosti nastavení časovače ušetří Thermomix při zavařování nejen naši práci při mytí špinavého nádobí, ale náš čas obecně. Ingredience pro džem přidáme do nádoby, nastavíme časovač a můžeme si dělat jinou práci. Třeba si nachystat zavařovací sklenice, do kterých budeme džem nalévat, nebo se věnovat zcela jiným činnostem. Džem není třeba ručně míchat a nehrozí ani jeho přichycení ke stěnám nádoby. Zvukový signál nás upozorní, jakmile je džem připravený k přelití do zavařovacích skleniček.

RECEPT: Voňavý malinový džem připraví Thermomix téměř bez naší pomoci

Ingredience: 

  • 1 kg malin
  • 1 kg želírujícího cukru
  • Poznámka: Místo želírovacího cukru můžete použít podle návodu pektin nebo přípravky, jakým je třeba Gelfix 2:1 či 3:1. V daném poměru pak můžete snížit množství přidávaného cukru do džemu.

Postup přípravy džemu v Thermomixu: 

  • V mixovací nádobě rozmixujte umyté maliny (5 vteřin na 5. stupni)
  • Přidejte želírovací cukr nebo cukr se želírujícím přípravkem či pektinem.
  • Nastavte vaření na 13 min. při 100 stupních Celsia a rychlosti míchání 2.
  • Po upozornění zvukovým signálem na dokončení procesu vaření naplňte hotovým džemem zavařovací sklenice a hned uzavřete. Džem ve sklenici ještě zhoustne.
  • Můžete, ale nemusíte nechat skleničky do vychladnutí otočené vzhůru dnem.

Poznámka: Zavařovací sklenice a víčka musí být před zavařováním pečlivě umyté a osušené. Optimální je použít myčku na nádobí.

Není nic lepší než voňavý a křupavý croissant s domácím malinovým džemem! Vyrobte si jej snadno s pomocí Thermomixu!

Není nic lepší než voňavý a křupavý croissant s domácím malinovým džemem! Vyrobte si jej snadno s pomocí Thermomixu!

Co jsme při dělání džemu v Thermomixu ušpinili? Pouze jednu nádobu přístroje a naběračku na plnění zavařovacích sklenic. Úspora času i nádobí je ještě patrnější u složitějších, třeba vícedruhových džemů a marmelád, nebo u dalších receptů. S Thermomixem se totiž dají rychle a čistě připravovat další jídla pro studenou i teplou kuchyni. Zaujme vás mimo jiné již zmiňované zavařování, ale také vaření v páře, které je mnohem inteligentnější než u běžně dostupných parních hrnců. Je to kuchyňský robot s vyšší úrovně inteligence hodnou 21. století.

♥ Tip: Zaujal vás Thermomix jako kuchyňský spotřebič? Domluvte si ukázku funkcí Thermomix® TM5 u vás doma!

Díky své multifunkčnosti je Thermomix vhodný do domácnosti, kde se často vaří, ale také tam, kde se vaření naopak věnujeme méně a vzhledem k tomu máme také pro vaření omezený prostor. Thermomix® TM5 nám pak umožní pořádat kulinářské hody i na tom nejmenším prostoru vyhrazeném k vaření. Takže zavařovat ve velkém zvládnete s Thermomixem i v miniaturní garsonce!

Zdroj obrázků: Vorwerk

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail