V dnešní době má každý člověk možnost získat prakticky neomezené množství informací o všem co ho zajímá. Asi málokdo by o tomto tvrzení pochyboval. Nicméně poměrně často je obtížné od sebe odlišit pravdivé a nepravdivé informace. Jak se vyznat v tom, kdo opravdu prezentuje své vlastní názory a kdo jen slepě papouškuje za úplatu věty, které mu někdo předepsal?

Webová stránka www.svobodnyblog.cz je místem, kde může každý svobodně vyjádřit svůj názor, a to nejen na věci veřejné z oblasti politiky, ekonomiky nebo z oblasti kultury či životního stylu. Na rozdíl od internetových médií, kde jsou prezentovány články známých osobností z různých společenských sfér, Svobodný blog umožňuje každému stát se přispívatelem. Jen je třeba mít svůj vlastní názor, dokázat jej zformulovat a prezentovat ostatním. Samozřejmostí je, že zde mohou být prezentovány pouze kvalitně zpracované příspěvky.

V oblasti politiky zde naleznete již více než 80 článků, které pochází z pera různých autorů a zaměřují se nejen na domácí politickou scénu, ale i na politické dění ve světě. Nejedná se přitom pouze o národní či mezinárodní politiku, ale i oblast sociální či vzdělávání. Základem všech příspěvků jsou fakta, získaná z různých zdrojů, která autor zpracoval a případně k nim připojil svůj komentář. Cílem tohoto blogu je nabídnout čtenářům objektivní náhled na různé situace, které se odehrávají dennodenně a jsou často prezentovány v různých médiích odlišnými způsoby tak, aby formovaly názor uživatelů „správným“ směrem. Na www.svobodnyblog.cz může projevit svůj názor bez cenzury kdokoliv.

Na www.svobodnyblog.cz může projevit svůj názor bez cenzury kdokoliv.

Na www.svobodnyblog.cz může projevit svůj názor bez cenzury kdokoliv.

Nejen politikou však je živ člověk. Neméně důležitou oblastí je ekonomika. Zde se může čtenář dozvědět nejnovější zprávy z domácí i zahraniční ekonomiky, které se ho bezprostředně týkají, ať už jde o inflaci, úrokové sazby, nebankovní půjčky či informace o nových nařízeních, vyhláškách nebo zákonech.

Celá řada příspěvků se zde dotýká společenských témat, která dnes zajímají čím dál více lidí. Svobodný blog je i na facebooku a to mu umožňuje oslovit širší čtenářskou i přispěvatelskou obec například články o multikulturalismu, očkování nebo důchodovém systému. Chcete se dozvědět něco o léčebných účincích vody? Pak jste na stránkách Svobodného blogu rovněž na správném místě. Nespornou výhodou je, že tento blog je zcela zdarma. Každý bez výjimky si zde může nalézt své téma, které ho zajímá, ale i něco nového, co jej osloví a v budoucnu se těmito novými tématy bude hlouběji zabývat.

A pokud nechcete jen číst a nechat se inspirovat, můžete se pokusit sami napsat nějaký zajímavý článek z oboru, který je vám blízký. Blogování se tak může pro vás stát novým koníčkem. V zájmu objektivity se zde mohou objevit i články se zcela opačnými názory, to je v pořádku, protože to přesně odráží mínění lidí ve společnosti. Nic není jen černé anebo bílé, ale je třeba nalézt tu správnou rovnováhu, koneckonců i o rovnováze je jeden z velmi zajímavých příspěvků.

Tento blog však není pouze pro zaryté ekonomy či politology. Na své si zde přijdou i milovníci „lehčích“ témat. Sport je jistě téma, kterým čas od času žije celý národ, obzvláště pokud jde například o fotbal, hokej či biatlon, ale určitě si rádi počtete i o méně známých olympijských sportech, jako například o judu.

A nesmíme zapomenout na kulturu. Tady se bloggeři se svými čtenáři rádi podělí o dojmy z premiér divadelních představení nebo například o informace o lokálních kulturních událostech, které stojí za zmínku.

Na www.svobodnyblog.cz může projevit svůj názor bez cenzury kdokoliv.

Na www.svobodnyblog.cz může projevit svůj názor bez cenzury kdokoliv.

Příroda a cestování jsou pak témata, která jsou častým námětem hovorů. A to jak z hlediska globálního – ekologie či životní prostředí, tak například v souvislosti se zdravotními problémy. Naše zdraví je totiž s přírodou často pevně spjato, ať už jde o uzdravování v přírodě nebo naopak o onemocnění, ke kterým dochází v důsledku kontaktu s některými druhy hmyzu či zvířat.

V rubrice Cestování si můžete osvěžit vzpomínky na zajímavá místa, která jste kdysi navštívili a srovnat své zážitky se zážitky bloggera. Samozřejmě zde však také můžete načerpat inspiraci pro svou další dovolenou nebo výlet na místa, která byste jinak sami nenavštívili. Vždyť koho by napadlo jet slavit Silvestr například do Nairobi?

A pokud už jste sami literárně založeni, není nic snazšího než přispět do sekce Povídky. Literární počiny, které zde naleznete, se týkají nejrůznějších témat a občas vás pobaví, občas přinutí k malému zamyšlení.

Co by to bylo za blog, kdyby se taky trošku nevěnoval životnímu stylu? Začínající i pokročilí fotografové zde mohou ve Fotoblogu uveřejnit své oblíbené fotografie a my ostatní se jimi můžeme kochat a třeba i trochu závidět.

Ti šikovnější a zručnější se pak v kategorii Hobby podělí s ostatními o rady a návody pro domácnost, dílnu nebo zahradu.

Internet je téma, které hýbe světem. Stále se zde objevuje něco jiného a oblast IT je pro mnoho z nás velkým sci-fi. Proto jistě oceníte příspěvky, které laikům přiblíží novinky ve světě výpočetní techniky. No a milovníci počítačových her zde mohou nalézt recenze na nejnovější kousky.

A když už IT, které je spíše určeno mužům, tak samozřejmě nesmí scházet protipól – móda. Co je trendy? Co se nosí? Jak se správně nalíčit? Jakou kosmetiku použít? Co je nového ve světě vůní? Tak tyto otázky trápí většinu žen a dívek a proto jistě ocení, že zde naleznou na své dotazy fundované odpovědi.

A kdyby snad někoho zajímalo co je to tabletofón, můžu vřele doporučit rubriku Věda. Tam se to zaručeně dozvíte. A určitě i mnoho dalšího.

No, a aby výčet byl úplný, neschází ani pozvánky na nejrůznější zajímavé akce. No a taky se můžete zúčastnit soutěží o nejlepší blog/ článek na stránce.

A to je asi všechno. Aha, ještě něco – můžete se stát bloggerem. Stačí, když budete dodržovat jednoduchá pravidla, která jsou srozumitelně formulována, a vlastně nejde o nic jiného, než se chovat slušně a čestně.

Tak se přidejte ke komunitě lidí, kteří nejen že mají vlastní názor, ale navíc se jej nebojí prezentovat. Prostě se přidejte na Svobodný blog!

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail