Obyčejné švihadlo, které se dá pořídit za pár korun a dovolit si ho může opravdu každý, je dokonalou pomůckou k fyzické kondici i dokonalému vzhledu.

Cvičení se švihadlem je rychlým a levným cvičením. Nepotřebujete žádné drahé ani na prostor náročné stroje. Nemusíte chodit do žádných fitness center. Potřebujete pouze obyčejné švihadlo. Se švihadlem si zacvičíte kdekoliv doma, na zahradě nebo na louce – a samozřejmě kdykoliv. Pomocí švihadla spálíte kalorie a snížíte hmotnost, ale současně vyformujete svoji postavu. Především své hýžďové svaly, stehna a lýtka. A jaká švihadla jsou nejlepší? Opět, nepotřebujete žádné přetechnizované kousky s počítadly v rukojeti. Ideální jsou přírodní bavlněná švihadla, jaké vyrábí česká firma Delana.

Do švihadla se zamilujeme obvykle již v dětství. Nenechme si jej vzít ani v dospělosti.

Do švihadla se zamilujeme obvykle již v dětství. Nenechme si jej vzít ani v dospělosti.

Pletené švihadlo Delana

Kvalitní pletená švihadla jsou výbornou pomůckou pro aerobní cvičení. Málokdo se švihadlem necvičil ve škole, nebo se s ním jako se skvělou zábavou nesetkal v dětství. Ale švihadla jsou tady i pro dospělé. Delana vyrábí pletená švihadla z přírodní bavlny a z juty. Mají výbornou pevnost v tahu a jsou velice odolná vůči mechanickému i jinému poškození. Současně ale zůstávají měkká, a to i po delší době používání, takže se nesnižuje jejich poddajnost, která je pro cvičení se švihadlem důležitá. Delana vyrábí i pletená švihadla z PA vláken, které jsou navíc odolná vlhkosti.

Delana vyrábí kvalitní pletená švihadla z bavlny, juty i z PA vláken.

Delana vyrábí kvalitní pletená švihadla z bavlny, juty i z PA vláken.

Jak správně cvičit se švihadlem?

I když má cvičení se švihadlem schopnost zahřívat naše svaly, přece jen jde o dost náročné cvičení a proto je dobré se před ním mírně rozcvičit a protáhnout. Se skoky přes švihadlo vždy začínejte v mírném tempu. Nohy držte snožmo a skákejte bez jakýchkoliv meziskoků. Tělo držte vzpřímené, lokty držte u těla a točte nejen zápěstím, ale i loktem. Pokud již zvládáte rytmus, skákejte optimálně vždy bez přestání v tříminutových intervalech. Čas zkuste s rostoucí kondicí prodlužovat třeba až na deset minut. Aby vás cvičení se švihadlem bavilo, pusťte si k němu rytmickou hudbu. Pro zpestření lze časem skákat střídavě pouze na jedné noze.

Pro redukční cvičení nepotřebujete žádné drahé stroje. Vystačíte si s obyčejným švihadlem.

Pro redukční cvičení nepotřebujete žádné drahé stroje. Vystačíte si s obyčejným švihadlem.

Lana a provazy pro užitek, sport a design

Delana nabízí i další sortiment. Lana a provazy se hodí na pro sportovní účely, design, ale i jako funkční pomůcky například pro zemědělské účely. Firma vyrábí kvalitní bavlněné i PA pletené šňůry, motouzy, rohože, autolana, již zmiňovaná švihadla, zemědělské provazy, teletníky, sportovní lana i různé sítě.

U dětí pomáhá skákání přes švihadlo s koordinací pohybů. V dospělosti je levnou pohybovou aktivitou bez nároku na finance a prostor, která vede k rychlému spalování kalorií a následně k hubnutí i k formování postavy.

U dětí pomáhá skákání přes švihadlo s koordinací pohybů. V dospělosti je levnou pohybovou aktivitou bez nároku na finance a prostor, která vede k rychlému spalování kalorií a následně k hubnutí i k formování postavy.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail