Fytofarmaka Phyteneo dokazují, že léčivé byliny a staré vychytávky pro zdraví nejsou v rozporu s moderní medicínou. Svět zdraví opět nalézá inspiraci v přírodě.

Klasická medicína a farmacie dnes už velice často zapomíná na to, že vzešla právě z přírody. Díky lidem a firmám, kteří přírodě pořád věří, vznikají nové přípravky, jež se přírodou inspirují a s úctou si z ní berou to, co nám nabízí. To vše se znalostmi moderní medicíny, farmacie, biochemie i řady dalších vědeckých disciplin. Moderní fytofarmaka – to je svět zdraví a krásy postavený na přírodních molekulách. 

Svět zdraví v přírodních molekulách – to jsou moderní fytofarmaka Phyteneo.

Svět zdraví v přírodních molekulách – to jsou moderní fytofarmaka Phyteneo.

Tato oblast uhranula i zakladatele firmy Neofyt a značky Phyteneo. Petr Bahenský a Petr Moravec se rozhodly začít inovativně nahlížet na oblast fytoterapie. Pomocí moderní medicíny a chemie firma objasňuje principy působení účinných látek v herbálních preparátech.

Phyteneo nabízí více než jen víru v sílu přírody

Společnost Neofyt si zakládá na přísně vědeckém přístupu. Vychází z premisy, že na každou zdravotní obtíž má příroda účinnou molekulu. Na této vizi staví i tradiční lidové léčitelství a bylinářství, avšak značka Phyteneo přistupuje k hledání pomocníků v přírodě přísně vědeckým způsobem. „Vědeckými metodami moderní medicíny a chemie objasňujeme principy účinných látek obsažených ve složkách tradiční herbální medicíny,“ říkají o své práci zakladatelé Neofyt.

Firma se nesnaží přicházet s tím, co už bylo prozkoumáno a funguje. Chce přinášet nové účinné přípravky na potíže, které se doposud opomíjely, anebo tyto potíže řešit díky novým fytofarmakům inovativně a efektivněji.

Moderní fytofarmaka nabízí svět zdraví a krásy pro naši pokožku i vlasy

Na bradavice opět pomocí vlaštovičníku

Oblastí je hned celá řada. Zdraví a krása pokožky jsou jednou z oblastí, kde umí fytofarmaka velice účinně pomáhat. I proto je přípravek Kolodium forte, určený pro šetrné a bezbolestné odstraňování bradavic, jedním z nejžádanějších produktů firmy. Umí pomoci nejen při bradavicích, ale i s odstraňováním kuřích ok či zrohovatělé kůže. Účinnou přírodní složkou je vlaštovičník. I bez znalosti chemie jej již naše babičky používaly ke stejnému účelu. Díky obsahu alkaloidů má rostlina leptající a rovněž antimikrobiální i antimykotický účinek. Kolodium forte teď umožňuje účinky vlaštovičníku využívat celoročně, pohodlně, v účinném výtažku kombinovaném s extraktem z nedřevnatých částí větví zeravu, který má antiseboroický účinek (snižuje tvorbu mazu), vyhlazuje a tonizuje.

Přípravek Kolodium forte je určený pro šetrné a bezbolestné odstraňování bradavic, kuřích ok a zrohovatělé kůže.

Přípravek Kolodium forte je určený pro šetrné a bezbolestné odstraňování bradavic, kuřích ok a zrohovatělé kůže.

Když potřebují pomoci vlasy

Účinné fytosteroly z obilních klíčků a semen tykve umí podpořit růst vlasů, omezit jejich lámání i třepení. Současně ovlivňují i kvalitu našich nehtů a celé pokožky. Tyto esenciální aminokyseliny nabízí Phyteneo v přípravku Methionin komplex.

Vlasy a pokožka hlavy však občas potřebují i jinou první pomoc. Roztok Parasin T15 využívá thymol, který je obsažen v tymiánové silici, k eliminaci vší a hnid ve vlasové části hlavy. Každý rodič školkových či školopovinných dětí ví, o jak závažný a častý problém jde. Parasin T15 nabízí řešení i pro ty, kdo se brání používaní chemických přípravků při péči o děti. Tento přípravek mohou používat děti, ale i kojící matky či těhotné ženy.

Další první pomoc pro pokožku – tentokrát při bodnutí hmyzem

Mezi účinnými fytofarmaky nabízí značka Phyteneo Roztok po bodnutí hmyzem (komáry, včelou i vosou) s obsahem divizny malokvěté. Namáhanou pokožku ošetříte Měsíčkovým krémem, podrážděnou Propolisovým krémem. Pro šetrné mytí rukou, pokožky celého těla i vlasů je určen Neocide mycí gel obsahující olej z jader mandlovníku. Neocide spray lze použít i pro hygienu ústní dutiny.

ORL pomocníci z přírody

Antimikrobiální a adstrigenní vlastnosti nabízí značka v přípravku Occusept Iridoid aucubin, který obsahuje nať světlíku lékařského. Laicky řečeno, Phyteneo nabízí přírodní řešení pro zklidnění našich očí při akutních zánětech i chronickém zánětu spojivek bez infekční příčiny. Současně pomáhá při syndromu suchého oka a podporuje tvorbu slz.

S ušnímu problémy si troufá poprat se Otic solution, přípravek, který staví na složení z třezalky tečkované, měsíčku lékařského a divizny malokvěté. Kapky pomáhají odstraňovat ušní maz , ale i jiné nečistoty či vodu se zvukovod. Jsou prevencí proti nemocím zvukovodu a zmírňují bolestivé stavy při jeho zánětech.

Fytofarmaka – to je svět zdraví i pro naši trávící soustavu

Vermophyt a Vermophyt sirup využívají extrakty ze semen tykve obecné, ale i černuchy seté a kořenu omanu pravého, spolu se silicemi tymiánu obecného, hřebíčkovce vonného a saturejky zahradní. Oba přípravky pomáhají při pročištění střev a zajišťují normální fungování gastrointestriálního traktu. Přímo na zažívací potíže jsou určeny Žaludeční kapky s extrakty z angeliky, meduňky, vachty pelyňku a oplodí citroníku.

Co když to špatně tráví i dětem? Pro děti i dospělé je určené fytofarmakum Gastrophyt. Má jahodovou příchuť a obsahuje extrakt z ostružiníku maliníku. Účinnou složkou je i vyčištěný jíl.

Trápí vás nebo vaše děti nemoci horních dýchacích cest?

Fytofarmak na zklidnění sliznice dýchacích cest a projevů rýmy nabízí Phyteneo hned několik. Mnohé z produktů jsou vhodné již pro děti od 1 roku. Nosní sprej NeoRhin využívá účinky eukalyptové a badyánové silice. Současně rovněž účinky mořské soli. Umí nabídnout úlevu od ucpaného nosu při rýmě a zvlhčuje sliznici. Pro horní dýchací cesty jsou určeny Jitrocelový sirup a Tymiánový sirup. Imunitu podpoří Echinacea sirup z květů třapatky nachové a s plody rakytníku řešetlákového. Uklidňující účinek na horní dýchací cesty má i Sinetuss sirup. Využívá slizovité látky z kořenu proskurníku lékařského, natě masožravé rostliny rosnatky okrouhlolisté, bezu černého a květů vlčího máku. Současně obsahuje anýzovou a mátovou silici.

Když chybí vápník

Nutriční podporou při nedostatku vápníku je přípravek OrganiCa+. Díky obsaženému mořskému korálu jde o ryze přírodní produkt s výbornou vstřebatelností. Umí příznivě ovlivnit kvalitu kostí i zubů. Užívat jej je vhodné zejména u dětí a dospívajících, při růstu, kdy je zvýšená potřeba příjmu vápníku. Ocení jej však i ženy v postmenopauze, v těhotenství a během kojení.

Močovým cestám pomůže medvědice lékařská

Močové cesty nás umí potrápit. Tradičním pomocníkem v lidové medicíně byla vždy medvědice lékařská. Značka Phyteneo nabízí přípravek Spasmophyt, který obsahuje terpeny z borovicové , fenyklové, anýzové, citroníkové a eukalyptové silice na podporu tvorby moče, ale i další byliny. Především již zmíněnou medvědici lékařskou, arbutin a další silice – mátovou a heřmánkovou. Teto unikátní komplex pomocníků umí podpořit normální činnost močových cest u žen i mužů.

Přírodní péče o ústní dutinu, zuby i dásně – i to nabízí Phyteneo

Znáte účinky šalvěje lékařské na dásně? Spolu s řepíkem lékařským a heřmánkem pravým umí účinně bojovat s problémy v ústní dutině. Phyteneo nabízí antibakteriální, protizánětlivou, hojivou a současně deodorační ústní vodu Stomaphyt s těmito účinnými pomocníky z přírody.

Dalším zajímavým pomocníkem je zubní pasta bez floru pro citlivé dásně Stomaphyt. I ta obsahuje již zmíněné užitečné bylinné pomocníky. Podporuje kvalitní hygienu ústní dutiny, pečuje o citlivé dásně, snižuje krvácivost, otoky a záněty dásní. Citlivá je i pro mytí zubů s citlivými obnaženými krčky. Díky svému obsahu umí pomoci při projevech parodontitidy.

Velice zajímavým pomocníkem pro oblast ústní dutiny je Neocide gel pro regeneraci ústní mikroflory. Zamezuje množení bakterií, zabraňuje tvorbě plaku, má antibakteriální účinky, ale současně umí regenerovat ústní mikroflóru. Díky skvělé pomerančové chuti je výborně přijímán i dětmi.

Svět zdraví z přírody

Firma Neofyt a její značka Phyteneo nabízí fytofarmaceutika jako doplňky stravy, zdravotnické prostředky a kosmetické přípravky, které využívají sílu přírodních molekul. Přináší do našich lékárniček přírodu v účinné formě na řadu obtíží.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail