Svátek, narozeniny, Vánoce – co jste k nim ještě nevěnovali? Nejspíš již vše potřebné i nepotřebné máte za sebou. I když vám každý tvrdí, že právě jeho veselé trenýrky, prémiový olivový olej na vše, či třeba naprosto zbytečný další hrníček jsou těmi nejlepšími dárky, víte, že nejsou. V dnešní době bychom se měli obdarovávat smysluplnými dárky. Těmi s hodnotou. Ale vyměnit si obálky s penězi není rozhodně to pravé.

Nedávejte jako hodnotný dárek peníze. Pojďte na to jinak

Peníze již sice umíte hezky zabalit, ale v dnešní době mají dvě nevýhody. V první řadě už když je dáváte, nemají takovou hodnotu, jako když jste je vybírali z účtu. Druhou pak je, že postrádají jakýkoliv důvtip a kreativitu. Přitom hodnotu, která navíc neklesá, ale roste, lze věnovat i jinak – v drahých kovech. Zapomeňte však na historické filmy a na to, jak třeba muži obdarovávali ženy drahými šperky. Drahé kovy se dnes jako dárek dávají v podobě investičních zlatých slitků, investičních mincí nebo památečních mincí vyráběných z drahých kovů. Právě ty vás zaujmou svojí nápaditostí a připraveností pro mnoho příležitostí. Hodí se jako dárky pro muže i pro ženy, význam mají i coby dárky pro děti.

Jakými dárky si lámete hlavu nejvíce?

Obecně problematické jsou Vánoce. Najednou často kupujeme dárky pro desítky lidí. Mnohdy utratíme obrovské peníze za věci, které ve výsledku nemají žádný smysl. Zejména nejbližším bychom raději dávali smysluplnější dárky, díky kterým je zajistíme do budoucna. Právě k tomu jsou ideální zlaté slitky. Jde vlastně o zlaté cihly, ale nemusíte si je představovat pouze jako kilogramové cihly. Koupit se dají již od jednoho gramu. Nákup tohoto zlata je výhodný, protože je osvobozen od DPH.

Hodnotné dárky jsou v kurzu

Pokud hledáte dárky s myšlenkou a současně s hodnotou, sáhněte po dárcích v podobě památečních mincí z drahých kovů. Nejde přímo o investiční drahé kovy. Přesto nejsou určeny pouze k tomu, aby byly jako lapače prachu vystaveny ve vitríně. Dají se prodat a zpeněžit za aktuální cenu zlata a stříbra. Oblíbené památeční mince se hodí k narozeninám, například s motivem znamení zvěrokruhu, když hledáte dárek k výročí svatby, můžete takto oslavit i to, že někdo u vás v rodině získal vysokoškolský titul.

Jméno jako univerzální identifikátor dárku nejen pro svátek

Tradičně nejoblíbenějšími jsou památeční zlaté a stříbrné mince, na kterých je vyraženo jméno. Byly vydané pro všechna jména v kalendáři, dokonce nejen v tom českém, ale i slovenském. K tomu je na minci vždy každé jméno i v několika dalších jazykových mutacích. Tato mince přímo navádí k tomu, abyste ji využili, když hledáte dárek k svátku. Jenomže svátek nemusí být jediným termínem v kalendáři, kdy jde takto univerzální hodnotný dárek věnovat. Hodí se k Vánocům, k narozeninám, k narození dítěte i ke křtinám. Dokonce jej lze dát i novomanželům ke svatbě. Každému s jeho jménem, nebo jim je nápaditě přehodit.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail