Vera Wang, slavná módní návrhářka a především designérka svatebních šatů, má touhu lišit se v krvi. Zatímco jiní se většinou drží svatební bílé, Vera Wang se nebojí sezónu od sezóny barvy měnit. Vdává nás v růžové, v červené, v černobílé, v černé i v béžové. Tuto sezónu se však vrátila k bílé, přesto však je to pravděpodobně její nejodvážnější sezóna! Kolekce svatebních šatů pro jaro 2015, kterou právě představila, je pro ní zcela revoluční!

Poprvé za 24 let své kariéry designérky svatebních šatů nepředstavila Vera Wang svatební šaty na módní přehlídce. Místo toho natočila vizuální video – krátký film, ve kterém svatební kolekci představila. Proč tomu tak je? Vera Wang se nechala slyšet, že je to její cesta, jak oslovit širší publikum. Zatímco na módní přehlídky chodí jen pár vyvolených a na záznam z přehlídek se pak již lidé příliš nekoukají, krátký film představující její kolekci může mít mnohem delší setrvačnost a oslovit mnohem více lidí. „Možnost vytvořit vizuální a expresivní představení oblečení tak, jak je vidím sama ve svých vizích, je pro mne zcela nový způsob jak komunikovat nejen s nevěstami, ale s ženami po celém světě,“ řekla Wang.

Svatební šaty z nové kolekce módní návrhářky Vera Wang – kolekce pro jaro a léto 2014.

Svatební šaty z nové kolekce módní návrhářky Vera Wang – kolekce pro jaro a léto 2014.

Vera Wang představila svoji kolekci svatebních šatů pro jaro 2015 v krátkém filmu!

Nová kolekce svatebních šatů Vera Wang pro jaro 2015 je éterická a i když se Vera vrátila k bílé, nenudí. Překvapuje střihy, kde svatební šaty tvoří jen strohá podprsenka a dlouhá sukně, následně pak fascinuje úchvatnými materiály. Videospot, ve kterém svésvatební šaty pro jaro 2015 představuje, je posazen do starého sídla na Long Islandu, doprovází jej smyslná hudba Son Lux a song Easy a také trochu strašidelná atmosféra. Žádný ženich ani ženichové – jen čtyři nevěsty, které jakoby se právě po létech dostaly z Modrovousovi třinácté komnaty. Ženy jako fluidum, které obývají vlastní svět plný tajemství, fantasie a zvláštní romantiky.

LOOKBOOK: Svatební šaty Vera Wang – Spring 2015

Z lookbooku Very Wang je cítit inspirace rukopisem hvězdné Madame Grès, velké postavy světa haute couture, kterou přezdívali „velká sfinga“. Ženy s turbanem na hlavě, o níž nikdo nevěděl, zdali pod ním má či nemá vlasy. Ženy, která tkaninu dokázala proměnit v tekoucí hmotu, pomocí které pak Madame Grès přetvářela ženy, jako Marlene Ditrich, Grace Kelly, nebo Jacqueline Kennedy v bohyně. I Vera Wang vytvořila svatební šaty inspirované antikou, které „tečou“ po ženském těle jako vodopád a zcela s ním splynou. Šaty mluví o lehkosti bytí, o jemnosti a disciplíně, a také o smyslnosti a svůdnosti.

Z kolekce svatebních šatů Vera Wang pro sezónu jaro 2015 je cítit inspirace rukopisem hvězdné návrhářky Madame Grès (1903–1993, vlastním jménem Germaine Émilie Krebs).

Z kolekce svatebních šatů Vera Wang pro sezónu jaro 2015 je cítit inspirace rukopisem hvězdné návrhářky Madame Grès (1903–1993, vlastním jménem Germaine Émilie Krebs).

Vera Wang tvořila z tylu, organzy i krajky. Šaty zdobí ruční výšivky. Více než kdy jindy jsou svatební šaty Vera Wang spíše oslavou ženské krásy a ženské duše, než glorifikováním svatby a svatebních šatů. Nové svatební šaty Vera Wang nás neskryjí za masu nabubřelé tkaniny, ale splynou s námi jako druhá kůže nebo jako voda, která se jako vodopád kutálí kapka po kapce po našem těle.

Zdroj obrázků: Vera Wang, archivní fotky Madame Grès– repro http://trendsearch.blogspot.cz/

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail