Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Svatba za rohem a vy jste překročili rozpočet? Máme pro vás tipy nejen na svatební oznámení levně, ale i na to, kde se šetřit oplatí a kde ne.

Svatba je finančně náročnou záležitostí, a tak se obvykle rychle vyléčíme z prvních vzletných plánů a začneme hledat ekonomičtější řešení pro svoji vysněnou svatbu. Svatební šaty si raději půjčíme, vyléčíme se z představy, že by nám menu tvořil šéfkuchař s Michelinskou hvězdou a především – začneme škrtat na seznamu hostů. Ušetřit se dá i na tisku svatebních tiskovin. Přitom tisk svatebních oznámení nemusí být kompromisem mezi našimi požadavky a cenovou realitou. Svatební oznámení levně lze vyrobit bez kompromisu, pokud jde o požadované množství, design i kvalitu tisku. Stačí najít správného dodavatele.

Svatební oznámení levně? Lze to i bez kompromisů.

Svatební oznámení levně? Lze to i bez kompromisů.

Dokonalá svatba bez závratných investic

Každá nevěsta (nebo ženich) má vlastní představu o svatbě. Zejména my ženy dokážeme okamžitě vyjmenovat to, na čem bychom u své svatby nikdy nešetřily. Překvapivě, každá máme zcela jiné představy, na čem ušetřit. Pro některé z nás je nejdůležitější pozvat na svatbu skutečně každého – od bývalých partnerů, přes všechny sestřenice a bratrance s celou rodinou, prababičky, kolegy a kolegyně, bývalé spolužáky – jak jinak, samozřejmě s celou rodinou. Pro jiné z nás je zas nejdůležitější dopřát si doslova designově vyšperkovanou svatbu v americkém stylu, dokonce se stejně oblečenými družičkami. Fashionmaniačky si zas neumí představit šetřit na svatebních šatech. Nejraději bychom si je nechaly navrhnout na míru některým z českých módních návrhářů nebo návrhářek, případně sáhly po modelech takových hvězd, jak jsou Vera Wang či Oscar de la Renta.

Jakmile se však začneme koukat po cenách a sedneme ke kalkulačce, zjistíme, že vzletné plány budeme muset hodně, ale skutečně hodně „osekat“. Kde se dá na svatbě šetřit a kde už raději ne?

I levná svatba může být dokonalá

Kde všude se dá při přípravě svatby ušetřit? Možností je mnoho a snahu optimalizovat náklady, které mnohdy šplhají do astronomických výšek, si nikdo nemusí ani všimnout.

Svatební šaty

Šaty od designéra nebo top módního salonu nejsou nereálné. Pouze se je nesnažte kupovat. Stačí si je půjčit. Možná vás překvapí, že svatební šaty půjčují i čeští módní návrháři. Své šaty zvěčníte na fotografiích a alespoň vám nebude líto, že leží léta ve skříni a rok co rok ztrácí na své kráse.

Svatební účes

Tady se rozhodně neoplatí šetřit stylem: „Vždyť se učešu doma.“ Nemusíte se objednávat zrovna ke „kadeřníkovi roku“ na druhý konec republiky, ale k prověřenému místnímu kadeřníkovi se objednat rozhodně vyplatí. Nezapomeňte, že vlasy je nutné připravit předem. Nejde jen o zkoušku účesu. Zapracovat se vyplatí i na kvalitě vlasů. A tak svého kadeřníka navštivte a třeba i otestujte už minimálně měsíc před svatbou. Nebo ještě dříve. Vsaďte na novou barvu, nezapomeňte na úpravu střihu a hlavně na kvalitní regeneraci. Možnosti pro svatební účesy rovněž vyzkoušejte s předstihem.

K dokonalé svatbě patří i dokonalé svatební tiskoviny.

K dokonalé svatbě patří i dokonalé svatební tiskoviny.

Svatební kytice a květinová výzdoba

Zatímco i hodně převratný nápad na svatební kytice nemusí nakonec stát příliš mnoho peněz – stačí najít správné květinářství, u květinové výzdoby se šetřit nevyplácí. Právě květiny jako dekorace dodají svatbě ten nejvyšší punc luxusu. Zopakujte květiny ze své svatební kytice i v celkové květinové výzdobě.

Svatební fotograf

Ani zde nešetřete. Rozhodně nenechávejte focení na amatérech a poloamatérech. Ani nespoléhejte na svatební video. I když se svatba sestříhá, kolikrát budete mít náladu se na záznam koukat a kolik známých bude mít skutečně trpělivost se na něj podívat? Lepším řešením jsou skutečně skvělé svatební fotografie. Ze svatby samotné, ale i dokonale stylizované svatební fotky nevěsty a ženicha, i všech svatebčanů. Dobrý fotograf umí zachytit atmosféru a fotkám dát punc „instagramového“ luxusu. Nezapomeňte pak na fotoknihu s výběrem fotografií, kterou lze obdarovat třeba i své nejbližší.

Svatební hostina

Jídlo by nemělo vypadat jako z „třetí cenové“, ale francouzského šéfkuchaře si najímat rovněž nemusíte. Vymyslete pár zajímavostí do menu. Například jedlé ovocné kytice na stůl, sladké cupcake, k pití smoothie či zajímavé koktejly s vlastními kreativními názvy. Jídlo pak může být docela standardní, české. Dejte si ale záležet na celkovém designu. Přidejte například hezky vytištěné menu a program svatby pro každého hosta. Nezapomeňte ani na stylové jmenovky.

Svatební tiskoviny

Svatební tiskoviny rozhodně nezačínají a nekončí jen u svatebního oznámení. Jeho součástí by měla být pozvánka pro ty, kdo se mají svatby zúčastnit i jako hosté. Další tiskoviny lze použít na zpestření svatby. Vhodné jsou již zmíněné jídelníčky či programy svatební oslavy, ale i zajímavé brožurky s vtipnými fotkami a zážitky ze seznámení i z předmanželského života. Vždyť se sňatkem dnes otálíme a je běžné, že se bereme třeba až po několika letech soužití, často již v kompletní sestavě i s dětmi. Bývá rovněž časté, že se stylizované fotografie ženicha a nevěsty „ve svatebním“ pořizují již před svatbou. I ty můžete už na svatbě věnovat svatebčanům. Třeba jako „skládačku“.

Plánujete svatbu? Nezapomeňte na svatební oznámení, na pozvánky, ale ani na jmenovky na svatební stůl.

Plánujete svatbu? Nezapomeňte na svatební oznámení, na pozvánky, ale ani na jmenovky na svatební stůl.

Svatební oznámení levně a od A do Z

Právě svatební tiskoviny mohou nakonec tvořit velkou částku v rozpočtu vaší svatby. A to i tehdy, když zůstaneme jen u svatebních oznámení nebo pozvánek na svatbu. Vždyť i když nakonec počet hostů výrazně zredukujeme, oznámení chceme rozeslat mnohem většímu počtu lidí. Levné svatební oznámení však není nereálné. Touto filosofií se honosí služby firmy Výhodný TISK (www.vyhodnytisk.cz). Dobré ceny jsou přitom jen střípkem benefitů, které služba nabízí.

V první řadě jde o službu na klíč. Nemusíte nikam chodit. Svatební oznámení si navrhnete přímo přes online designér na stránkách firmy a necháte si je zaslat. Možností je i nahrání již graficky navrženého oznámení, nebo zadání návrhu profesionálnímu grafikovi přímo na stránkách služby. Mimo to si snadno vyberete kvalitu a typ papíru, ale třeba i luxusní obálky pro svatební oznámení.

Nic neponecháváte náhodě. V případě zájmu dostanete vzorový výtisk oznámení dopředu k posouzení. A ten navíc nic nestojí. Zaplatíte sice za něj 100 Kč, ale ty získáte zpátky v podobě slevy na celkové následné tiskové práce.

Tisk svatebních oznámení expres i do 24 hodin

Obvyklá doba tisku u služby Výhodný tisk je 7 dnů. Tato varianta je cenově nejekonomičtější. Máte však možnost volit i tisk do 3 dnů, nebo dokonce tisk včetně doručení do 24 hodin. I když rozhodně doporučuji nenechávat si tisk svatebních oznámení na poslední chvíli, někdy se vše seběhne tak, že je potřebujeme do druhého dne. Služba, která nám toto řešení nabízí, naštěstí existuje. Potřebujte-li tedy svatební oznámení levně a rychle, víte, na koho se obrátit.

Zdroj obrázků: Výhodný TISK, Shutterstock, Pixabay, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail