Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu barvy roku Radiant Orchid.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu barvy roku Radiant Orchid.

Svatba v módních barvách pro podzim 2014

Nemusíte se vzdávat tradičních bílých svatebních šatů, aby vaše svatba dostala barevný šmrnc. V módních barvách podzimu 2014 může být jen téma vaší svatby.

Opět se vracíme k módním barvám pro letošní podzim 2014. Tentokrát však jako námět pro barevnou svatbu. Nechci vás však nudit žádnými podzimními klišé v barvě listí. Naopak! Svatba podle vzorníku aktuálních módních barev Pantone pro podzim a zimu 2014/2015 doporučuje fialovou barvu orchideí Radian Orchid, zářivou červenou Aurora Red, výraznou modrou v odstínu Cobalt a mnoho dalších barev, které byste na podzim příliš nečekali. 10 barev podle Pantone F/W 2014/2015 se vám teď rozhodně nepokusí papouškovsky přebarvit svatební šaty. V těchto barvách vám jen doporučujeme udělat téma vaší svatby – vše od dekorace na stůl, přes svatební jmenovky na stůlaž po svatební oznámení či barvu svatební kytice. Barevná svatba, nebo spíše barevná témata svatby, které vám teď ukážu, jsou sice tak trochu „po americku“, ale to nevadí. Třeba jen vynecháte stejnobarevně oblečený roj družiček, ale svatební dekorace v módních barvách podzimu 2014 se bude rozhodně hodit i u nás v českých podmínkách.

Svatba v módních barvách – vyberte si z deseti trendy barev Pantone pro podzim a zimu 2014/2015.
Svatba v módních barvách – vyberte si z deseti trendy barev Pantone pro podzim a zimu 2014/2015.

Svatba v barvě roku 2014 – v Pantone Radiant Orchid

Nádherná orchideově fialová barva Radian Orchid, která není jen barvou letošního podzimu, ale barva roku 2014, vynikne na vaší svatební kytici, v květinové výzdobě, na doplňcích ženicha i na svatebním dortu. Její až levandulový odstín vynikne vedle mátové zelené, ale také vedle neonově zelených drobností. Cyklámenová a zářivě růžová vytvoří dokonalou koláž barev, bílá barva vše něžně svatebně zjemní.

Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu barvy roku Radiant Orchid.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu barvy roku Radiant Orchid.

Královská svatba v královské Royal Blue

Barevná svatba v dekoračním tématu posazeném do Royal Blue bude působit velice decentně. Zvolte modré sklenice a jiné dekorační sklo, jako květiny můžete zvolit modré hortenzie. I jako nevěsta byste s kyticí z modrých hortenzií rozhodně uspěla. K modré Royal Blue se bude skvěle hodit tmavá žlutá, bílá a také nude přírodní odstíny například na textilu pro stolování.

Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Royal Blue.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Royal Blue.

Decentní svatba v barvě Aluminum

Bílé svatební šaty budou nádherně ladit nejen s výraznými barevnými odstíny dekorací, ale také s jemným odstínem v módní paletě letošního podzimu zařazené barvy Aluminum. Pro ty, kteří se nepotřebují šťourat ve slovních označeních, mohu tuto barvu směle nazvat béžovou. Ale ve skutečnosti jde spíše o velice jemný nude odstín posazený malinko více do našedlého odstínu. Textilní dekorace v Aluminum barvě můžete doplnit trochu rustikálním textilem v podobě pytloviny, krásně bude vypadat se starým dřevem a naprosto dokonale s krémovými barvami květinových dekorací.

Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Aluminum.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Aluminum.

Ostré svatební akcenty Aurora Red

Zcela jiný tón svatbě dá červená Aurora Red. Je to jasná barva nejvíce připodobytelná k barvám zralých šípků. Bude nádherně ladit s podzimem, s dozrávajícími jabkami i s posledním záchvěvem podzimních květin. Aurora Red dobře vynikne se zářivějšími oranžovými a žlutými barvami, které můžete použít v kontrastu se zelenou například ve svatební kytici nebo v květinové výzdobě svatby obecně.

Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Aurora Red.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Aurora Red.

Svatba jako vzpomínka na slunečné léto v barvě Misted Yellow

Barva Misted Yellow je sice jako vzpomínka na léto – ale je to spíš barva babího léta. Tlumená žlutá bude jako barva podzimní svatby 2014 skvěle ladit s padajícím žlutým listím. Už ono samo vytvoří tuto žlutou Misted Yellow barevnou atmosféru. V květinové výzdobě vsaďte na chryzantémy a zkuste se vyhrát s přírodními dekoracemi, jako je již zmiňované podzimem probarvené listí, různé větvičky, nebo kůra stromů.

Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Misted Yellow.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Misted Yellow.

Svatba jako přípitek v barvě Sangria

Tradiční španělský nápoj z vína a ovoce – sangria – dal jméno jednomu z letošních barevných trendů Pantone Fall 2014. Sangria je nádherný bordó odstín a i když jej najdeme spíše v létě na pivoňkách, růžích a hortenziích, rozhodně bude úžasná i jako téma pro podzimní svatbu 2014. Barevně bude dokonale ladit s losovou, pastelovou žlutou a kontrastovat zas nádherně se zelenou. V kombinaci s bílými svatebními šaty bude nepřekonatelná.

Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Sangria.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Sangria.

Decentní pastely ve svatební témě Mauve Mist

Mnoho žen miluje fialovou a mezi nejoblíbenější odstíny patří jemná pastelová, která se v paletě módních barev letošního podzimu objevila jako Mauve Mist. Jen těžko něco doplní nádheru bílých svatebních šatů tak, jak právě tato barva. Doporučte všem zvaným ženám na svatbu, aby si oblékly šaty v tomto odstínu. Nechte si v květinářství zaobstarat takzvané modré růže pro květinovou výzdobu. Pozor, ne ty ošklivě dobarevné, ale ty právě v odstínu Mauve Mist, které se sice modrými nazývají, ale obecně jde spíše o něžně fialový odstín. Typickou odrůdou modré růže je Ametyst nebo Mainzer Fastnacht. Z květin lze volit také ve správném PH pěstovanou hortenzii. Úžasné spojení Mauve Mist pro svatby podzimu 2014 bude kombinace s eukalyptovou zelenou – to jest tou, která jakoby se zkřížila s bílou a stříbrnou.

Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Mauve Mist.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Mauve Mist.

Trochu vintage stylu na svatbě v barvě Cognac

Pokud milujete vintage styl, oblečte svého nastávajícího do obleku v barvě koňaku, vytáhněte staré kufry po pra-pra-babičce, najděte staré rezavé plechovky a květinovou výzdobu instalujte do starých ratanových košů. Nádherný zlatavě hnědý koňakový odstín svatební dekorace a doplňků bude úžasný se žlutými a oranžovo-červenými květinami. Paletu těchto barev teď na podzim přirozeně najdete opět v chryzantémách. Něžnost pak všemu dodají jemné kvítky vřesů – jen se nenechte zlákat těmi nepřirozeně barevnými a klidně zůstaňte u bílých.

Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Cognac.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Cognac.

Něco modré na nevěstě, něco Bright Cobalt modré na svatbě

Pantone pro podzim 2014 zařadilo do palety módních barev dva modré odstíny. Bright Cobalt je tím světlejším a zářivějším. Zkuste s ním pracovat decentně, například na doplňcích ženicha v podobě motýlka nebo kravaty v kombinaci s bílou košilí a obleku v barvě Aluminum. Při stolování zvolte modré sklo – například starou známou Zlatou Zuzanu v modré barvě. A jestliže chcete všemu dát kouzelný nádech, květinovou výzdobu kombinujte v bílé a odstínech pastelů růžové – od těch nejjemnějších až po ty výraznější.

Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Bright Cobalt.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Bright Cobalt.

Dekadentně khaki svatba v odstínu Cypress

Pro milovnice extraordinérních barev je tady svatba v barevném tématu Cypress. Je to zelená barva oliv hraničící s khaki barvou. Nemusíte ji hned zavrhovat. Jako svatební barevné téma vypadá úžasně. Bílé svatební šaty s ním vyniknou a můžete si k ní dovolit také zářivou květinovou výzdobu. Například v kombinaci zářivě žlutých chryzantém a cyklámenových růží. Vše doplňte zelení z oleandrových listů nebo přidejte extra tmavě fialové barvy sušeného dekoračního bodláku, kterým je například bělotrn (Echinops).

Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Cypress.
Barevná svatba podzim/zima 2014/2015 v odstínu Cypress.

Vidíte, že svatba může vypadat i jinak, než v hospodě na návsi s bílými, léta pranými damaškovými ubrusy a nudným restauračním porcelánem. Mnohdy věnujeme až příliš času výběru svatebních šatů a zapomínáme, že nejen šaty jsou pro dokonalost svatby důležité. Hledejte pro svatbu to správné místo, se správnou atmosférou a vyberte si barvené téma pro svoji svatbu tak, abyste v něm jako nevěsta ještě více vynikla. Bude to pro vás skutečně nezapomenutelná svatba a to i když zrovna nebudete mít na sobě svatební šaty od Vera Wang ani svatební šaty z Ateliér Versace, v jakých zazářila Anglelina Jolie.

Zdroj obrázků: tyto nádherné barevné témata pro svatbu v trendy barvách Pantone Fall 2014 pochází od firmy My Styles International Limited

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail