Slunce, zdroj světla, tepla i vitaminu D. Ale během dlouhých prosluněných dnů ho může být o něco více, než bychom si přáli. Pomůže vhodné stínění. 

Například v bytech a domech orientovaných na jih nebo západ hrozí v horkých letních dnech přehřívání interiéru. Ideální ochranu před nepříjemným horkem nám poskytne kvalitní stínící technika.

Stínící technika a její přínosy

Stínící technika není jen skvělá ochrana před sluncem a horkem, ale má spoustu dalších praktických vlastností. Vhodné stínění dokáže eliminovat hluk z ulice, tepelně izolovat danou místnost i částečně zabezpečit okna. Zároveň se jedná o zajímavý designový prvek, který zkrášlí jak interiér, tak i exteriér domu.

Stínění je jen jednou z užitečných vlastností stínící techniky.

Stínění je jen jednou z užitečných vlastností stínící techniky.

Možnosti stínění

V dnešní době můžete vybírat hned z několika zajímavých variant interiérového i exteriérového stínění.

  1. Venkovní rolety a žaluzie
  2. Vnitřní žaluzie
  3. Screenové rolety
  4. Markýzy
  5. Japonské posuvné stěny

Venkovní rolety a žaluzie

Ideální volbou, právě proti přehřívání jižně a západně orientovaných místností, jsou venkovní žaluzie. Ty zachytí sluneční paprsky ještě před jejich dopadem na okenní tabuli a mohou tak snížit teplotu v místnosti klidně i o 10 °C. Navíc se jedná o velmi moderní prvek vybavený dálkovým ovládáním nebo čidly, které reagují na slunce a povětrnostní podmínky. Jejich předností je také možnost regulace světla i schopnost stínění a větrání zároveň.

Venkovní žaluzie umí mnohdy ovládat čidla citlivá na povětrnostní podmínky.

Venkovní žaluzie umí mnohdy ovládat čidla citlivá na povětrnostní podmínky.

Vnitřní žaluzie

Nadčasová klasika, která nadchla spousty generací a najdete ji v mnoha domácnostech i firmách. To jsou interiérové žaluzie, vertikální i horizontální. Žaluzie jsou k dostání v mnoha provedeních či barevných kombinacích, tudíž je jednoduše zkombinujete se zbytkem vybavení daného pokoje. Vybírat můžete mezi vertikálními žaluziemi, které prostor opticky zvětší, a klasickými jednoduchými horizontálními.

TIP: Typy vnitřních žaluzií

Klasické a stále velmi oblíbené horizontální žaluzie 

Klasické a stále velmi oblíbené horizontální žaluzie

Minimalistické vertikální žaluzie ideální k zastínění interiéru

Minimalistické vertikální žaluzie ideální k zastínění interiéru

Dřevěné žaluzie

K hlavním trendům posledních let patří bambusové a dřevěné žaluzie, které dodají vašemu interiéru příjemnou atmosféru. K výrobě žaluzií se vybírají vzácné dřeviny, které se upravují do různých odstínů, takže není problém sladit je s nábytkem či podlahou v místnosti.

Screenové rolety

Pokud jste se rozhodli pro exteriérové zastínění, jednou z možností jsou screenové rolety. Tento typ předokenních rolet slouží nejen k regulaci světla a tepla, ale i hluku mezi vnitřním a venkovním prostředím. Screenové rolety dokáží odrazit až 80 % slunečních paprsků a tím zabránit přehřívání interiéru. Navíc chrání okna a okenice před nepříznivými vlivy počasí a opotřebením.

Markýzy

Skvělou službu v tropických dnech poskytují markýzy, které dokáží zachytit až 90 % slunečních paprsků a zároveň zanechají otevřený a vzdušný prostor. Hodí se k zastínění teras, předzahrádek, balkonů, lodžií i oken bytů v nejvyšších patrech domů. 

Japonské posuvné stěny

Víceúčelovým stínícím a zároveň dekoračním prvkem jsou japonské posuvné stěny. Jsou ideální k zastínění větších prosklených ploch, jako jsou například francouzská okna, ale i k rozdělení prostor nebo zakrytí výklenků či vestavěných skříní. Japonské posuvné stěny jsou tvořené kvalitními látkovými panely a lze je sehnat v široké škále barev a vzorů. . Jednotlivé panely můžete jednoduše posouvat do stran a vrstvit je za sebe.

Zdroj obrázků: Liniedesign.cz, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail