Chraňte své srdce a cévy přírodní cestou. Srdce ochrání hloh, česnek a jmelí. Snadno se užívají v přípravku od Liftea.

Nemoci srdce jsou dnes sice mnohem lépe léčitelné než v minulosti, přesto však je lepší srdce udržet v dobré kondici a spolu s ním i celý krevní oběh. Slovo prevence je někdy až příliš zavazující a ihned z něj máme pocit, že nás bude někdo nutit běhat, zakazovat nám jíst naše oblíbená jídla a nutit nás pořád dokola hubnout. Obecnou pravdu o tom, že všechny tyto tři věci jsou pro dobré fungování srdce a cév nutné popřít nelze. Ale srdci a krevnímu oběhu lze pomáhat i pomocí třech skvělých bylin – hlohu, jmelí a česneku.

Srdce si vybralo své pomocníky – hloh, jmelí a česnek. Užívat je můžete v doplňku stravy od Liftea.

Srdce si vybralo své pomocníky – hloh, jmelí a česnek. Užívat je můžete v doplňku stravy od Liftea.

Hloh obecný (Crataegus laevigata), jmelí bílé (Viscum album) a česnek setý (Alium sativum) jsou tři skvělé rostliny, které umí pomoci lidem s kardiovaskulárními potížemi a být dobrým partnerem i pro ty, kdo chtějí o své srdce a cévy pečovat preventivně. A i když třeba patříte mezi lidi, kteří se řídí heslem, že co nepálí, to se nehasí, nenechte se zmást Tato tříkombinace doslova královských bylin umí pomoci často i v situacích, kdy si myslíte, že o srdci řeč ani není. Hloh, jmelí a česnek vám pomohou, pokud trpíte rozkolísaným krevním tlakem nebo máte kardiovaskulární potíže, ale i pokud jste ohroženi metabolickými poruchami – tedy cukrovkou, obezitou a poruchou metabolismu tuku.

Hloh, jmelí a česnek jsou skvělým pomocníkem ve stresu. Jestliže reagujete na změny atmosferického tlaku, či už změnou výšky vašeho tlaku, točením hlavy nebo dokonce bolestmi hlavy, je tato trojice rostlin opět skvělým partnerem. Jenomže jak je užívat, abychom pro jmelí nemuseli lézt na stromy, nespletli si hloh se zcela jiným stromem a nebyly cítit česnekem? Užívejte tyto bylinky v přípravku Liftea Hloh, jmelí, česnek. Tento doplněk stravy má všechny tři rostliny namíchané ve správném poměru a užívá se snadno v tabletách. Neobsahuje přitom vůbec žádné umělé a chemické přísady. Pouze kvalitní přírodní ingredience.

Liftea Hloh, jmelí, česnek podporuje správné fungování krevního oběhu a srdce a dodává unavenému srdci energii. Obsažené byliny přispívají k optimalizaci krevního tlaku a podílejí se na udržování správné hladiny cholesterolu. Denně se užívají jedna až dvě tablety.

Liftea Hloh, jmelí, česnek podporuje správné fungování krevního oběhu a srdce a dodává unavenému srdci energii. Obsažené byliny přispívají k optimalizaci krevního tlaku a podílejí se na udržování správné hladiny cholesterolu. Denně se užívají jedna až dvě tablety.

Hloh obecný – pomocník pro unavené srdce

To, že květy hlohu léčí nemocné a unavené srdce, se ví již po staletí a dokazují to i různé studie. Archeologové zjistili, že se hloh neužíval jenom jako léčivka, ale že patřil i mezi poměrně běžné potraviny. Pro staré Řeky a Římany měl hloh velkou symbolickou hodnotu. Květy hlohu se zdobily nevěsty, větévkami ženichové a listy hlohu se dávaly dětem do kolébek. Pokaždé měl hloh posloužit především jako ochrana proti zlým duchům. Na hloh pak vrhlo špatné světlo křesťanství, protože se traduje, že právě Ježíšova trnová koruna byla z hlohu. Jenomže v 17. století došlo doslova ke vzkříšení zájmu o hloh a ten začali lékaři používat především na léčbu srdečního selhání. Hloh posiluje a léčí srdce a posiluje cévy. Výhodou hlohu je i to, že nevykazuje žádné vedlejší účinky. Samozřejmě aby se léčební účinky hlohu projevily, musí se užívat dlouhodobě. Má šanci pomoci při unaveném srdečním svalu, při bušení srdce, těžkém dechu i mírně zvýšeném krevním tlaku.

Jmelí bílé není jen ozdoba vánoc

Jmelí máme spojené s vánočními svátky a jako na bylinu se na ni díváme spíše obezřetně. Je totiž známé tím, že jsou jeho plody jedovaté. Jako léčivé části se však běžně užívají listy a mladé větévky a navíc v podobě tablet je užívání jmelí naprosto bezpečné. I jmelí je zcela úzce propojené s křesťanstvím. Ranní křesťané věřili, že jmelí rostlo původně jako strom a že právě jeho dřevo bylo použito k výrobě kříže, na kterém byl ukřižován Ježíš. Bůh prý pak za to rostlinu potrestal tím, že ji proměnil v parazita. To vše jsou samozřejmě mýty. Pravdou však je, že v průběhu staletí se jmelí lékaři používalo na léčení mnoha nemocí – včetně zvyšování imunity, léčby některých druhů rakoviny, k podpoření peristaltiky střev apod. Avšak schopnost jmelí přispívat k optimalizaci krevního tlaku je i dnes uznávaná a výtažky jmelí jsou součástí běžně předepisovaných léků na tlak.

Liftea Hloh, jmelí, česnek je doplněk stravy nejen pro unavené srdce!

Liftea Hloh, jmelí, česnek je doplněk stravy nejen pro unavené srdce!

Česnek setý je bylináři považován za téměř zázračný všelék

Česnek patří mezi nejstarší rostliny s léčivými účinky. Důkazy o užívaní česneku se našly už v jeskyních obývaných před 10 000 letech. Největšími milovníky česneku však byli Egypťané a díky tomu si od Římanů dokonce vysloužili přezdívku – „smraďoši“. Bohužel i v dnešní době je česnek „sociální metlou“. Jen si představte, „zdravě“ se najíst česneku a pak si vyrazit do práce nebo do společnosti. Česnek z vás bude pravděpodobně cítit nejen pár hodin, ale i dva dny. A proto je tato úžasná a všestranná léčivka stále více opomíjená. Naštěstí díky moderním doplňkům stravy lze česnek užívat v tabletách a eliminovat tak jeho nepříjemné vlastnosti. V rámci přípravku Liftea Hloh, jmelí, česnek je možné česnek užívat bez toho, abychom se museli bát nepříjemností se zápachem. Alicin v česneku má dezinfekční účinky, snižuje krevní tlak, uvolňuje křeče, podporuje trávení a tvorbu žluče.

Zdroj obrázků: FL, Liftec CZ

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail