Sprchový kout dnes není jen místem pro hygienu, ale i relaxační oázou. A to i pro ty, komu se domů nevejde vana. Jak na jeho výběr? 

Pocit při sprchování, kdy na vás pomalinku padají kapky horké vody, je nenahraditelný. Každá z nás ráda vstoupí po celém dni do jeho útrob a nechá se alespoň na chvíli unášet tímto libým pocitem. Ano, máte-li doma kvalitní sprchový kout, určitě to není žádný problém. Ty nejmodernější dnes nabízejí skutečný komfort. Že momentálně o nákupu nového uvažujete? V tom případě se vyplatí brát v potaz hned několik velmi důležitých aspektů. Právě na ně se zaměříme v následujících řádcích.

Sprchový kout dnes není jen místem pro hygienu, ale i relaxační oázou. A to i pro ty, komu se domů nevejde vana.

Sprchový kout dnes není jen místem pro hygienu, ale i relaxační oázou. A to i pro ty, komu se domů nevejde vana.

Z čeho všeho je sprchový kout složen?

Nákup sprchového kouta není až tak jednoduchý. Musíte totiž získat veškeré potřebné komponenty. Tím nejdůležitějším je bezesporu samotné tělo kouta pojímající i sprchové dveře. Dále se musíte soustředit na volbu správné baterie schopné doladit celkovou kompozici kouta. Rozmyslet byste si měli i typ vaničky. Existují větší či menší, případně není problém nechat si podlahu vyspádovat a obejdete se i bez ní. Moc hezky vypadá i podomítková baterie, na kterou je třeba myslet ještě před realizací omítek.

Design v hlavní roli

Sprchový kout je srdcem koupelny. I proto se vyplatí myslet i na jeho designové provedení. Nesmírně důležitou roli hraje jeho celková kompozice. Tvarově lze vybírat jak hranaté, tak i zaoblené typy. Neotřelé jsou i modely obsahující dveře do niky. Dále se soustřeďte i na výplně koutů. Povedené jsou třeba některé ztmavené masážní sprchové boxy pojímající ještě i LED osvětlení. Získáte tak zcela neotřelý prostor se vším všudy.

Sprchový masážní box NODY 90 Well najdete v nabídce na www.levna-koupelna.cz

Sprchový masážní box NODY 90 Well najdete v nabídce na www.levna-koupelna.cz

Nezapomínejte na funkční prvky

A co takové masáže přímo v útrobách vašeho sprchového boxu? Nebojte se ničeho a dopřejte si je! Speciální trysky integrované do mnohých modelů si s vaší pokožkou a svaly doslova pohrají. Výbornou volbou je i rádio s mp3 přehrávačem. Vytvoříte si díky němu příjemné chvíle se vším všudy. Ať už vybíráte z koupelnového sortimentu cokoli, najdete to na www.levna-koupelna.cz.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail