Barva slavného sicilského vína, které je barvou roku 2015, sluší také večerním róbám. Společenské šaty 2015 v barvě Marsala jsou na ples ty správné!

Asi byste neřekly, jaká glamour barva se vyklube z hnědočerveného odstínu, který za barvu roku prohlásila autorita v oblasti barev, společnost Pantone. Po loňské fialové barvě orchideí Radian Orchid je barva roku 2015 Marsala zcela jiného ražení. Zatímco loni byla barva roku o vášni a ženských emocích, letos je Marsala ztělesněním spíše poklidnějších charakterových vlastností. Barva roku 2015 získala jméno podle slavného italského, či přesněji Sicilského vína Marsala. Své uplatnění tato barva nemusí hledat příliš složitě a velice snadno se uplatní i jako barva pro společenské šaty 2015. A to i tam, kde vládne ten nejpřísnější dress code, jako například na nejnoblesnějších plesech v operách. Zde tmavý odstín Marsala barvy dokonale plní požadavky přísné etikety.

Barva roku 2015 bude správnou volbou také pro vaše společenské šaty na ples.

Barva roku 2015 bude správnou volbou také pro vaše společenské šaty na ples.

Barva roku Marsala dobývá společenské šaty 2015 decentně i bezostyšně!

Když se podíváme na společenské šaty a večerní róby z aktuálních RTW S/S 2015 designérských kolekcí, najdeme Marsalu jako barvu, která dokáže být sama jedinou uchvacující barvou celé róby, ale také jako barvu, která jen decentně přizdobuje například něžné květinové vzorování a téměř ji ani nepostřehnete. Přesto je pro šaty a jejich vzhled velice důležité. Marsala nemusí vypadat vždy stejně. Její vzhled se mění v použitých barevných kombinacích a kontrastech, jinak vypadá s přidáním lesku, kdy jakoby více zčervenala, jinak například ve chvíli, kdy je barvou módních průhledných tkanin.

Společenské šaty 2015 si s barvou roku Marsala dokonale pohrávají. Berou si z ní špetky noblesy, ale také masu pompéznosti. Co se vám líbí více?

Společenské šaty 2015 si s barvou roku Marsala dokonale pohrávají. Berou si z ní špetky noblesy, ale také masu pompéznosti. Co se vám líbí více?

Nejste si jista, jestli je Marsala přece jen tou pravou barvou pro společenské šaty 2015? Zapomeňte na šaty z módních přehlídek a přesvědčte se, jak Marsala barva slušela na červeném koberci celebritám. Rozhodně to není žádná barva, která by hrála druhé housle!

Společenské šaty v barvě Marsala si zvolily také známé celebrity.

Společenské šaty v barvě Marsala si zvolily také známé celebrity.

Královna svatebních rób Vera Wang se do Marsala barvy zamilovala s předstihem

Nebudu teď od plesové sezóny odbočovat ke svatbě, ani vás přesvědčovat, že máte vyměnit bílé svatební šaty za vínové v tmavém odstínu Marsala. Nejslavnější návrhářka svatebních šatů Vera Wang tak už jako správná vizionářka udělala před dvěma lety. K jejím svatebním šatům se ale vyplatí vrátit. Tentokrát vás však mohou inspirovat pro ty nejluxusnější róby. Ples v opeře v šatech v barvě Marsala podle Vera Wang by byl rozhodně nezapomenutelný!

Barva Marsala nezklame ani na večerních šatech pro ten nejluxusnější ples v opeře.

Barva Marsala nezklame ani na večerních šatech pro ten nejluxusnější ples v opeře.

Haute Couture a Marsala: velká inspirace pro plesové a společenské šaty!

Ani ta nejluxusnější Haute Couture móda se barvě Marsala nevyhýbá. Nejnovější kousky vysoké krejčoviny se sice představí až 25.-29. ledna, avšak ani poslední známé kolekce Marsalu neopomněly. Elie Saab ji použil ve stopovém množství ve třpytkách, George Hobeika ji zkřížil s luxusní temnotou, Frank Sorbier přidal ozvěny minulosti a u Alexis Mabille najdete tuto barvu na šatech které jsou klonem večerních šatů a pánského smokingu.

Společenské šaty v barvě roku 2015 Marsala z kolekcí Elie Saab, Georges Hobeika a Ralph x Russo.

Společenské šaty v barvě roku 2015 Marsala z kolekcí Elie Saab, Georges Hobeika a Ralph x Russo.

FOTOGALERIE: Společenské šaty 2015 v barvě roku Marsala

Zdroj obrázků: kolekce návrhářů firem RTW S/S 2015 a Haute Couture Fall 2015, Style.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail